Strona główna / zwierzęta / Od kilkunastu lat zauważa się tendencję do wyludniania się dużych miast oraz tworzenia wokół nich „obwarzanków”, czyli wiejskich osiedli zamieszkałych przez młodych jeszcze mieszczuchów.

Od kilkunastu lat zauważa się tendencję do wyludniania się dużych miast oraz tworzenia wokół nich „obwarzanków”, czyli wiejskich osiedli zamieszkałych przez młodych jeszcze mieszczuchów.

Reklama: Bydgoszcz przeprowadzki

Od kilkunastu lat zauważa się skłonność do wyludniania się wielkich miast i stawania wokół nich „obwarzanków”, czyli wiejskich osiedli zamieszkałych przez ostatnich jeszcze mieszczuchów. Co wpływa, że sporo osób, zarabiając w mieście, sprzedaje pomieszczenie w budynku lub w kamienicy i unosi się na wieś? 

Ceny pomieszczeń w budownictwie wielorodzinnym (niezależnie czy budynek nazwiemy blokiem czy apartamentowcem) są znacznie wysokie. Za kwotę równą cenie M4 można sfinansować zakup działki na wsi i wybudować domek. O przewadze domu jednorodzinnego nad pomieszczeniem w budynku nie warto się nawet rozwodzić, ponieważ to typowe: większa powierzchnia, brak sąsiadów tuż za ścianą, opłaty ale za domowe rachunki itp. A dlaczego alternatywą wobec ciasnego występowania nie jest szeroki dom w mieście? O tym same decydują koszta: zakup działki na obszarze miasta wymaga niezwykle większej ceny niż na gruncie podmiejskim.

Po drugie -komunikacja

Pozostawanie na wsi nie oznacza utrudnień w posiadaniu z takich atrakcji miasta jak hipermarkety, teatry czy kina. Brak dostępu do tradycji to zwykły argument w dyskusji nad problemem: stać na wsi bądź w centrum. Oczywiście, tworzy on znaczyć wyższość miasta nad wsią. W sprawie, jeżeli w dowolna rodzina ma co chwila jeden samochód, ten powód nic już nie znaczy. Auto, lepsze relacji, dobrze będąca komunikacja masowa pozwolą na wygodne i mocne kierowania się ze wsi do miasta. Spośród ostatniego powodu te trafienie do roli nie istnieje większym problemem.

Przewaga wsi nad miastem

Wieś to związek z naturą. Współczesny mieszczuch jest ciężki tempem życia, hałasem, wyścigiem o odpowiednia konsumpcyjne, robieniem kariery. Dom na wsi, w towarzystwie ogrodu, idzie na wyciszenie, odstresowanie, zmianę warunków bycia. W mieście – hałas, spaliny, ruch, anonimowość. Na wsi – cisza, spokój, zdrowsze powietrze, znani sąsiedzi. Poza tym dom na wsi wymusza niejako różne metody aktywności po zajęciach zawodowych: rola w ogrodzie, uprawianie ruchów w zakresie, zainteresowanie przyrodą.

Ktoś jest częścią natury, dlatego bardziej pasuje jego psychice życie pośród przyrody niż w zurbanizowanej przestrzeni miejskiej.

O admin

Sprawdź także

Odpowiednie żywienie psa stanowi szczególnie ważne. Błędy żywieniowe odbijają się nie właśnie na urodzie, a przede wszystkim są zagrożeniem dla zdrowia. Jedzenie dla psów winno być urozmaicone, czyste i bogate.

Odpowiednie żywienie psa jest daleko ważne. Błędy żywieniowe zabierają się nie tylko na urodzie, ale …