Strona główna / Bez kategorii / Określałaby się „Skraj”, skoro dalej

Określałaby się „Skraj”, skoro dalej

Kukiz’15 przygotował projekt ustawy dotyczącej pałaszowania alkoholu w miejscach całościowych. Kiedy tłumaczył we „Wstajesz i wiesz” w TVN24 posłaniec Jakub Kulesza, obóz chce, by to samorządy decydowały który alkohol i w jakich miejscach można pić.

Kłopoty klubu PKP…
czytaj nadal »
Kulesza przypomniał, że ustawa w współczesnym obrysie była napisana w 82 roku. – Według legendy inwokację do niej pisał sam generał Jaruzelski – dodał.

Podkreślił, że propozycje Kukiz’15 nie mają na tematu uprawnienia picia alkoholu w przestrzeni rażącej, tylko przekazanie decyzyjności w tej sprawie na samorządy.

Zahaczył, iż decydowałyby one jaki alkohol, na jakich regułach i gdzie można spożywać.

– Obecne przepisy mówiące o tym, że nie jest dozwolone spożywać alkoholu w ośrodkach szkoleniowych, akademikach, są przepisami martwymi. Jeśli owo istnieje odgórna ustawa, owo mocno jej przestrzegać – powiedział.

Agnieszka Pomaska z PO pozwoliła ofertę Kukiz’15 za ciekawą. – Istnieję wewnątrz – przyznała.

– Nie ukrywam, że drzewiej rozmawialiśmy o tym, żeby to ewentualnie wpisać aż do programu. Jeśliby taka propozycja się pojawi, to ja chętnie ją wesprę – dodała.

Mandat w środku picie „pod spodem chmurką”

Zgodnie z art. 14 ust. 2a ustawy o wychowaniu w trzeźwości natomiast przeciwdziałaniu alkoholizmowi „zabrania się wsuwania soków alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem terytoriów wydobytych do ich spożycia na miejscu, w tematach sprzedaży tych napojów”.

Za picie alkoholu w miejscu niedozwolonym grozi mandat karze w wysokości 100 zł.

Autor: js/ego / Źródło: tvn24
Zasady forum

Ogłaszane komentarze sa prywatnymi opiniami konsumentów portalu. TVN24 nie ponosi obligacji za treść ewaluacji.

Po chwilowym ochłodzeniu od czasu jutra zacznie się duże ocieplenie. czytaj potem »

Mówi Sebastian Kaleta, rzecznik Ministeria Sprawiedliwości. zobacz więcej »

Reprezentacja Polski w wyjazdowym meczu kasacji mistrzostw świata z Kazachstanem zagra na syntetycznej murawie. zobacz więcej »

Jak tłumaczył we „Powstajesz i znasz” w TVN24 poseł Jakub Kulesza, ugrupowanie chce, by to samorządy decydowały jaki procenty tudzież w jakich położeniach można pić. zobacz więcej »

Pouczyło we wtorek Biuro Bezpieczeństwa Nacjonalistycznego. studiujże dalej »

Mariusz L. przed sądem nie stanie, pomimo tego w celu matki 5-latki wypadek nie istnieje zakończona. dostrzeżże więcej »

Gandzię wartą blisko 2 miliony złotych zdjęliby funkcjonariusze Decyzyjnego Biura Śledczego Policji oraz Straży Granicznej. zobacz więcej »

Warszawa w pozycja Londynu może sterczeć się finansowym poświęceniem Europy – zapisuje „Financial Times”. zobacz więcej »

Nadzwyczajna sytuacja pogodowa nad Oceanami. Specjaliści wierzą, że może za to odpowiadać zjawisko El Nino. studiujże dalej »

Nie wszyscy zawierzają, urzędnicy potwierdzają. Materiał magazynu „Polska tudzież świat”. zobacz więcej »

Mieszkańcy Kemerowa na Syberii masowo dzwonili na numer alarmowy obawiając się eksplozji atomowej lub wybuchu w pobliskiej sztolni. (2016 Cable News Network inc. All rights reserved) ujrzyjże więcej »

Biuro głosiciela praw człowieka Ukrainy utraciłoby w poniedziałek władzom obwodu odeskiego segregację Romów, których przegoniono z lokalnych domów po zabójstwie 8-letniej gąsce. Wykonałby go najpewniej pewien z członków romskiej społeczności. zobacz więcej »

W projekcie „Fakty po Faktach” gościła minister cyfryzacji. zobacz więcej »

W „Plamie nad i” Andrzej Rzepliński skomentował działania prokuratury, która bada, azaliż prezes TK nie przystał się niedopełnienia obowiązków lub wykroczenia pełnomocnictw. zobacz więcej »

To wyrażenia niegodne prezydenta – mówił w „Faktach po Faktach” lider Nowoczesnej Ryszard Petru. dojrzyjże »

Ze świadkiem zdarzenia, który wykonał nagranie, rozmawiał reporter programu „Polska zaś Świat”. zobacz więcej »

Posiadałoby być 269 mogił, toż zmarłych okazało się istnieć ponad dwa razy . czytaj dalej »

„Coś mi odparowało”– w samej rzeczy śledczym tłumaczył swoje działanie 47-latek. czytaj dalej »

Przez lata miał gwałcić dwie córeczki; jedna z nich, po sześciu latach gehenny, popełniła zamach samobójczy. zobacz »

Kierowca jadący przed autem pana Bartosza nie wyzwoliłby na pasach, nie popatrzał na znaki i wjechał w mającego przewaga fiata. (Bartosz Tokarz) zobacz więcej »
Lampka ostrzegawcza dla inwestorów. Upadnie bariera biliona niezłocistych zadłużenia

W nadchodzącym roku dług Język polski zaczerpnie prawie 55 proc. PKB. To jeden spośród najgorszych wyników od dwóch dekad i upominająca dla inwestorów – zapisuje „Puls Biznesu”. odczytuj dalej »
Apelacja polityka odrzucona, egzekucja „to tylko kwestia czasu”

Zdanie Najwyższy Bangladeszu przerwałby we wtorek apelację czołowego polityka opozycyjnej partii fundamentalistów islamskich Dżamaat-i-Islami, Mira Quasema Alego, w sprawie wyroku śmierci w środku zbrodnie popełnione w 1971 r. podczas kampanii z Pakistanem o niepodległość. zobacz »

Co wiadomo o najbezpieczniejszym wozie świata? Materiał „Faktów z zagranicy” w TVN24 Dwakroć. zobacz więcej »

Monica Puig, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, odpadła w ZAŚ rundzie US Open. Portorykanka skapitulowałaby na Flushing Meadows Chince Zheng Saisai 4:6, 2:6. zobacz więcej »

Francuski paralotniarz Antoine Girard sprałby rekord świata. (ENEX) zobacz więcej »

Hanna Goor – gwiazdka izraelskiej arenie muzycznej – wywołała skandal. czytaj dalej »

była już Austria. W XIX wieku obok Warszawy stacja w tyciutkich Maczkach była najistotniejsza na linii warszawsko-wiedeńskiej kolumnie żelaznej. dojrzej więcej »

Fortel Mleczna obserwowana na Słowacji w miejscowości Tachty, niedaleko węgierskiej granicy. Fot: PETER KOMKA/PAP/EPA

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …