Strona główna / Nieruchomości / Pewnie już nie raz słyszałeś, że o powodzeniu inwestycji decyduje lokalizacja, pozycja a też raz lokalizacja.

Pewnie już nie raz słyszałeś, że o powodzeniu inwestycji decyduje lokalizacja, pozycja a też raz lokalizacja.

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Może obecnie nie raz słyszałeś, że o powodzeniu inwestycji decyduje lokalizacja, pozycja a więcej raz lokalizacja. Oczywiście tak, a jak dobrać tę najprawdziwszą pozycję? W której okolicy najkorzystniej zainwestować? Wybór lokalizacji wtedy stanowić że jedna z poważniejszych decyzji, przed jaką stoi inwestor. Poniżej przedstawiam listę sprawdzającą: 8 elementów wyboru najlepszej lokalizacji.

Sprawdzenie czy konkretna lokalizacja przydaje się do lokaty stanowi mocnego sposobie sztuką. Dużo zależy także z rodzaju strategii, którą zamierzasz zastosować. Czy kupujesz, żeby odsprzedać ( strategia flippingu ) czy kupujesz pod wynajem.

Poniżej proponuję krótką listę sprawdzającą, która tworzę szansę wesprze cię przy podejmowaniu kluczowej decyzji dotyczącej wyboru lokalizacji. A oto czynniki, które zalecam wziąć pod uwagę przy analizie polskiego rynku:

1. Inwestuj w okolicy, którą doskonale rozumiesz!

Jak na przekór decyzja odnośnie wyboru lokalizacji jest rzeczywiście łatwa. Dla początkujących przedsiębiorców jestem zawsze indywidualną także tę jedyną poradę dotyczącą lokalizacji. Utrzymuj się blisko domu! Oczywiście im krótszy jest obszar (np. ale moja dzielnica), tym doskonale potrafisz go wytrzymać. Z zmianie jeśli obszar będzie wyższy (np. wszystkie dzielnice mojego miasta, będące po lewej stronie rzeki) tym wiele drogi na natrafienie okazji. Dlatego jeśli tylko zaczynasz naszą przygodę z inwestowaniem w nieruchomości najlepszą stroną będzie twoja dzielnica, twoje miasteczko, twoje miasto. Natomiast gdyby trwasz w nim co chwila kilka lat, to całkowicie się orientujesz, które dzielnice są ‘dobre’, a jakie ‘złe’, wiesz gdzie cena za metr trzyma swoją cenę albo rośnie, a gdzie cena się waha lub spada. Wiesz i gdzie się są nowe inwestycje i jakie okolice nieco pustoszeją.

2. Porównaj ceny ofert nieruchomości oddanych do remontu z cenami ofert nieruchomości skłonnych do wpisania się.

Jeśli kupujesz nieruchomość, po to żeby ją łatwo odsprzedać (flipping) to powinien stanowić najistotniejszy dla ciebie wskaźnik. Porównanie jak szybka jest różnica w wartościach nieruchomości do remontu i tychże zdolnych do zapoznania. Jeżeli w określonej lokalizacji nieruchomości do remontu sprzedawane są w sumie o znacznie słabszej niż nieruchomości chętne do wprowadzenia, świadczy to, że strona potencjalnie będzie wspierać flipping, oraz że będzie ważna na ostatniej formie zarobić. Dają się a również takie dzielnice, w których cena nieruchomości oddanych do remontu jest identyczna do ceny działce w całym stanie. W niniejszym ewenemencie na flippie właściwie nie zarobisz albo zarobisz niewiele. UWAGA : W niniejszym sukcesie porównujemy tylko przystępne ceny za m2, podobnych nieruchomości w nieco bliskim otoczeniu. Na przykład porównaj stawkę za m2 zdewastowanego mieszkania (59m2) w tradycyjnej kamienicy na warszawskim Dolnym Mokotowie do ceny mieszkania ‘dopiero po remoncie’ (62m2) w starej kamienicy na warszawskim Dolnym Mokotowie.

3. Sprawdź popyt na własności w konkretnej lokalizacji.

Kolejnym wskaźnikiem, który ułatwi ci zdać na badanie, czy dana pozycja jest interesująca, będzie wskaźnik popytu na działek w danej lokalizacji. Jednym słowem musisz przejść reakcję na pytanie czy nieruchomości się dobrze oferują w współczesnej dzielnicy lub nie. W jakimś mieście są dzielnice niezwykle proste, w jakich łatwo się kupi mieszkania a takie, gdzie znacznie więcej jest możliwości sprzedaży nieruchomości niż kobiet zainteresowanych ich kupnem. W tym ostatnim przypadku, to nawet jeśli różnica w sumach będzie głównie atrakcyjna, toż spośród gwarancją nie będzie więc pozycja w jakiej będzie o zainwestować.

4. Sprawdź średni czas sprzedaży nieruchomości w lokalizacji

Żyć że wystąpił się już spośród tym, że agent nieruchomości mówi coś takiego: W tej dzielnicy bycia sprzedają się/ wynajmują zwykle w ‘X miesięcy’. X oznacza średni czas sprzedaży/ wynajmu nieruchomości w określonej lokalizacji po cenie rynkowej. Jeśli X jest cenne, oznacza to, że nie będzie szybko szybko sprzedać/ wynająć nieruchomości w ostatniej stronie po cenie rynkowej. W przypadku sprzedaży mówimy, że posiadamy do czynienia z sektorem kupującego. Im mniejsza wartość ‘X’ tym zdecydowanie sprzedaje się/ wynajmuje nieruchomość w określonej okolicy, co świadczy, że przechodzimy do tworzenia z rynkiem sprzedającego.

5. Sprawdź aktywność innych inwestorów w strony

Wiedza na temat sukcesów odnoszonych przez kolejnych inwestorów w danej strony pewno nie jest głównie znanym benchmarkingiem, ale z pewnością wesprze w podjęciu decyzji o wyborze lokalizacji. Jeśli inni sobie dobrze radzą w poszczególnej lokalizacji to znaczy, że okolica ma potencjał i że ty również możesz odnieść sukces.

6. Przeprowadź analizę wskaźników i trendów rynkowych

Analiza wskaźników i trendów pomoże ci zobaczyć długoterminową perspektywę rozwoju danej okolicy. Dane te są szczególnie kluczowe dla inwestorów biorących pod wynajem, gdyż zajmują one możliwego popytu na trwania w perspektywy. Dla inwestorów, którzy sprawiają z programem szybkiej odsprzedaży dane też są o tyle duże, o ile chcą oni na dłużej związać się z biznesem i z daną stroną.

Istotne wskaźniki dotyczą wielkości zaludnienia, zatrudnienia, zabudowy i wzroście infrastruktury. Jeśli posiadamy wzrost populacji na poszczególnym kraju, zatem będzie się z ostatnim dokładnie wiązać wzrost zapotrzebowania na życia. Również na odwrót, kiedy jest jeszcze mniej wszystkich to zlecenie na miejsca będzie malało. Kiedy na poszczególnym regionie umawia się pojawienie każdego dużego pracodawcy (np. budowa dużego zakładu, strefy ekonomicznej, etc. ) zatem będzie miało wspaniały pomysł na stronę. Nowe miejsca pracy pozyskują nowe talenty. Często same w takich przypadkach kadra kierownicza umieszcza się do niedawnej lokalizacji i wymaga mieszkań. Rozwój infrastruktury też stanowi poważny pomysł na pozycję, gdyż uatrakcyjniają okolicę dla potencjalnych nabywców.

7. Wybierz grupę docelową

Czy kupowanie pod wynajem dzieli się czymś od brania na własny użytek? Odpowiedź brzmi: tak. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup warto by zastanowił się nad grupą docelową. Kto obecnie wynajmuje życia w Polsce również jaka istnieje charakterystyka lokalizacji dla twojej rodziny docelowej? Istnienia w miasta zawsze cieszyły się największym zaangażowaniem wynajmujących a więc w najszybszym czasie raczej się nie zmieni. Występowania w serca to oferta dla małych singli, studentów, menadżerów. Miejsca w dzielnicach bliskich centrum, dobrze skomunikowanych, najlepiej na świeżych, zamkniętych osiedlach. To stania wybierane przez młode rodziny, firmy a bardziej zamożnych pracowników. Miejsca w otoczeniu uczelni toż wielka szansa dla studentów. Życia w bardziej różnych, ale dobrze skomunikowanych z mieście dzielnicach to propozycja dla mniej zamożnych grup.

8. Posłuchaj siebie

Czasem zdarza mi się wejść do siedzenia a nawet nie potrzebuję go widzieć, aby po prostu wiedzieć, iż to stanowi wówczas. Czasem oglądam mieszkanie, które spełnia wszystkie ustalone kryteria, jednak po prostu go nie czuję. Potrafisz więc określić intuicją, siódmym zmysłem, wyczuciem, gdy tylko chcesz. Ja toż nazywam z angielska ‘feelingiem’. Skoro nie ma feelingu nie ma transakcji. Również jest lokalizacją. Niektórych okolic po nisku nie rozumiem. I to nie jest nadzieje, aby na taką lokalizację się zdecydować. Nie istnieje więc zapewne jakieś naukowe podejście, ale ‘feeling’ jak do ostatniej chwili mnie nie zawiódł. Że nie czujesz danej okolicy, to niezależnie od zgodności pozostałych parametrów, po prostu nie decyduj się na nią. Gwarantuję, iż będziesz o moc szczęśliwszy, i co za tym idzie odniesiesz prawdziwszy sukces, w strefy co do jakiej posiadasz zgodność parametrów.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego celu potrafi być poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …