Strona główna / Zdrowie i uroda / Pielęgnowanie okolic oczu kremami to jedynie wstęp projektu

Pielęgnowanie okolic oczu kremami to jedynie wstęp projektu

Reklama: Botoks Bydgoszcz

Pielęgnowanie okolic oczu kremami to wyłącznie wstęp projektu – ” Nie obchodzę być pomarszczona jak rodzynka”. Aby wzmocnić efekt „slow motion” w ciągu starzenia się skóry wokół oczu, można posiłkować się zabiegami medycyny estetycznej. Czy warto? To zależy od oczekiwań. 

Jeśli ktoś oczekuje od środków medycyny estetycznej odmłodzenia o dekadę, rozczaruje się. Wybaczcie ten brak gry wstępnej, ale mimo moich niekończących się poszukiwań, jeszcze nie znalazłam kosmetycznego produktu ani zabiegu, jaki nie tyle cofnął czas, ale żeby go skutecznie zatrzymał. Z ostatniego są filtry w smartfonie.

Czy to opuszczam ramiona w poddańczym geście? A skąd! Po epopei o pielęgnowaniu skóry od oczami poprzez namaszczanie ich kremami, nadszedł moment na określenie działań bardziej inwazyjnych. Oto trzech kosmetycznych muszkieterów – kwas hialuronowy, mezoterapia i botoks. Czego możesz, moja droga księżniczko, spodziewać się po każdym z ostatnich kawalerów?

Kwas hialuronowy może posłużyć do zastosowania tzw. doliny łez. Nazwa może również zawiera romantycznie, ale chodzi o ten nieco zapadnięty, często też ciemniejszy oczodół ze zwiotczałą skórą. Zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą zrobić, że cera odzyska jędrność i nawilżenie, a zagłębienie bronienie się mniej widoczne. To środek, jaki stanowi dość często wykorzystywany w gabinetach medycyny estetycznej ze względu na drobne ryzyko powikłań. Kwas hialuronowy jest prostą substancją i uczula sporadycznie. Efekt wstrzyknięcia kwasu jest ważny od razu po iniekcji (natomiast na szeroki efekt trzeba liczyć około dwóch tygodni), a jeden zabieg – po znieczuleniu maścią – nie istnieje więcej za duży.

Brakiem jest chociaż to, iż nie istnieje toż styl dla każdych, a przede wszystkim nie dla właścicielek cienkiej, pergaminowej (przesuszonej) skóry, która po próbie wypełnienia jej kwasem hialuronowym mogłaby przybrać formę folii bąbelkowej. Tak, zatem nie jest brak dla mnie. Z wypełniacza wykorzystać nie mogą też panie, jakie korzystają chęć do powstawania blizn, przechodzące na choroby autoimmunologiczne oraz stanowiące w chce lub karmiące piersią. Przed samym sposobem koniecznie należy KONIECZNIE dowiedzieć się, jaki klient specyfiku będzie przekazywany. Oraz nie chodzi nawet o nazwę (obecnych jest wielu), ale raczej o średnicę cząsteczek kwasu. Kwas hialuronowy o zbyt wysokich częściach (przeważnie jest popularniejszy) może wykonywać powstanie złogów oraz w skutku opuchlizny. O produktach zastosowania złego rodzaju kwasu już pisałam – „Ratunku, puchnę!” – polecam lekturę tym, którzy o sposobie myślą.

Dodam, że na ten zabieg zdecydować się w porach popołudniowych czy wręcz wieczornych, bo tuż po iniekcji widoczna potrafi żyć opuchlizna. I jeśli będziesz stanowić tegoż dnia okres, mogą powstać małe krwiaki w tłu iniekcji. Po samym sposobie warto jeszcze zadbać o nawilżenie skóry – najprościej pijąc wodę. Aha, kawa nie jest obowiązkowa. Z uczciwością nie warto stosować z sauny ani solarium, tuż po iniekcji tak i nie masować ostrzykniętych okolic zbyt intensywnie, gdyż może dołączyć do przejścia się preparatu.

Mezoterapia okolic oczu jest pochodną ostrzyknięć kwasem hialuronowym. Technicznie niczym się nie różni. Też są to zastrzyki, poprzedzone znieczulaniem przy wykorzystaniu maści. Po jednym sposobie i lepiej uzbroić się w przeciwsłoneczne okulary, aby ukryć małe bąbelki, które zachodzą w tle wstrzyknięcia preparatu. Ten styl przetestowałam na domowej skórze i potrafię polecić, jednak z dowolnymi zastrzeżeniami. Z gwarancją nie dotyczy on właśnie prężnie jak iniekcja czystego kwasu hialuronowego, nie wypełnia zagłębienia pod okiem. Co więc robi?

Mezoterapia intensywnie odżywia (dzięki zawartości peptydów i witamin) i nawilża (jest wzbogacona kwasem hialuronowym). Stanowi wysokim uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry pod oczami, bo przemyca do podstaw te każde substancje odżywcze, jakie w części przypadków te są w kremach, a niekoniecznie mogą wziąć barierę naskórka. Nie gwarantuje przecież tak widocznej poprawy stanu, jak dzieje się zatem w wypadku iniekcji kwasu hialuronowego w dolinie łez.

Zazwyczaj przy pierwszym podejściu uzyskuje się serię czterech zabiegów. Istnieje ostatnie przy okazji i tańsze, gdyż w wielu klinikach utrzymuje się za cztery zabiegi tak, jak za trzy. Cena jednego ostrzyknięcia to jakiś 300-400 złotych. Stanowi ostatnie wtedy dość wysokobudżetowa inwestycja, jaką mogę zlecić tymże z was, które planują naprawdę szarpniętą zębem czasu skórę pod oczami. Mezoterapia działa intensywniej i wielkością rzeczy wysoce niż najlepszy nawet krem pod oczy. Nie narusza widoczności zmarszczek (te przeklęte kurze łapki), ale dodaje skórze jędrności. Odniosłam też wrażenie, że zmniejszyła uroczą poranną opuchliznę wokół moich oczu. Z pewnością leczy na grupę skóry, powoduje jej sprężystości, ale powiedzmy sobie szczerze – nie odmładza. Po części sposobów nie wyglądam jak 30-latka, raczej jak wyspana 40-latka. Dla podtrzymania efektu powinnam powtarzać zabieg przynajmniej raz w maju. Zdaniem wykonującego zabieg lekarza, może to spowolnić powstawania zmarszczek. Na pytanie, czy coś może wyraźnie zmniejszyć ich widoczność, usłyszałam odpowiedź, iż taką moc jest tylko botoks. A więc drogie panie…

Botoks najskuteczniej zmniejsza widoczność kurzych łapek wokół oczu. Jest przy okazji tańszy od mezoterapii – to wyraża jest dostępniejszy z serii zabiegów. Cena zabiegu waha się od 600 zł do nawet 800 zł, wiele zależy od tego, jak doświadczonych lekarzy zatrudnia dana klinika medycyny estetycznej. Doświadczenie lekarza dokonującego ostrzyknięć botoksem jest wyjątkowo ważną kwestią. Zwłaszcza przy ostrzykiwaniu okolic oczu, kiedy to wystarczy jeden nieudany ruch, i zamiast rozprostowanych zmarszczek mamy opadniętą powiekę. Oczywiście, do takich przypadków przy produkcji bada nad wyraz sporadycznie, choć w większości klinik każda pacjentka jest o tym ryzyku poinformowana, i do ręki przyznaje się jej wówczas dokument, w którym zrzeka się uprawnień do jakichś zażaleń.

O botoksie – pomimo iż działa najbardziej widocznie – nie bez przyczyny myślę na jednym końcu. Natomiast obecne nie tylko z czynnika ryzyka opadnięcia powieki, ale po pół roku, wszystko zazwyczaj wraca do zasady. Nie stanowię przesadną fanką wstrzykiwania botoksu, ponieważ jest więc zabieg, jaki nie odżywia role w żaden sposób. Rozprostowuje zmarszczki, wynosi je przez konkretny moment mniej widocznymi, przecież nie sprawia, że zmarszczki znikają. Przez pół roku się jedynie nie pogłębiają. Dodatkowo, jeśli skóra wokół oczu jest tania, botoks jedynie uczyni ją mniej ruchomą. Nie nawilży, nie odżywi w żaden sposób, nie ujędrni.

Sam styl nie jest wielki, mimo że przed jego skończeniem nie używa się znieczulenia. Zazwyczaj skóra jest po prostu chłodzona lodem. Aplikacji botoksu towarzyszy jedynie dziwne wrażenie, że oto jakaś część osób zostaje unieruchomiona. I to wrażenie nie przechodzi przez innych co najmniej sześć miesięcy. Zdarzają się jednak fakty, że znieruchomienie może istnieć nawet dwanaście miesięcy.

Z moich opinii wynika, że botoks daje niesamowite efekty jeśli się go potraktuje, jak zabieg o charakterze prewencyjnym i skorzysta w kluczowych miejscach, jak choćby lwia zmarszczka między brwiami czy poziome zmarszczki na czole. Zupełnie nie jest i zabiegiem pielęgnującym, mimo iż zarządza się najbardziej odmładzający. Unieruchomienie mięśni nie ma nacisku na jakość skóry, choć oczywiście minimalizuje ryzyko powstania zmarszczek mimicznych. Jeśli wstrzyma się zwiotczała, przesuszoną skórę, ona taką pozostanie.

Nie zarzekam się, że wcale w utrzymaniu i za nic, tylko na razie zawieram wyższą chęć do zabiegów pielęgnacyjnych. Takich, które tak poprawiają strukturę skóry i działają, że nawet bez makijażu wygląda się przynajmniej godnie. W stronach 40 roku trwania to dosyć imponujące osiągnięcie. Choć gdy ktoś obiecał mi, że po botoksie będę traktowała osobę jak Scarlett O’Hara, to kto wie…

O admin

Sprawdź także

Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, jakie szczególnie występują na czole

Reklama: Botoks Bydgoszcz Botoks zmniejsza zmarszczki mimiczne, które szczególnie ponoszą na czole, w stronach oczu …