Strona główna / Bez kategorii / Po pierwsze: SPADY – lub jak dobrze opracować wizytówkę.

Po pierwsze: SPADY – lub jak dobrze opracować wizytówkę.

Po kilkorgu dyskusjach z Kontrahentami naszej drukarni, otworzył się domyślać, dlaczego naprawdę wielu osobom niestety jest wytłumaczyć czym są spady drukarskie. Źródłem rozwiązania kłopotu jest ich fałszywe pojęcie rozwiązania kiedy przedstawia się gilotyna i – to spośród rozwiązaniem się wiąże – jak jest cięcie arkuszy drukarskich.

Typowy Użytkownik drukarni cyfrowej był do budowania tylko z gilotynami biurowymi więc z przycinarkami. Wspomniane przycinarki przeznaczone są do cięcia nie więcej aniżeli 5 arkuszy papieru. W działalności szykuje się na nich ograniczanie arkusz po arkuszu. Przycinając w taki ćwicz mamy możliwość wziąć z dokładnością do 0,25 mm, że stronę projektu = krawędź cięcia. Jednak tak mamy możliwość przyciąć jeden arkusz na jakim wydrukowaliśmy kilka wizytówek natomiast nie kilkadziesiąt arkuszy na których tych cech jest kilkaset.
Wyobraźmy sobie teraz nóż gilotyny poligraficznej o długości 60-70 cm, który trafia w ryzę papieru tnąc ją na 2 części. Jak dojść perfekcyjnie w granicę wydrukowanego projektu obserwującego się na kilkudziesięciu arkuszach papieru zbudowanych w pakiet – to niemożliwe. Dlatego przyznało się za standard, iż właściwie przygotowany do druku projekt musi zawierać spady.

Spady to taż branżę planu, która jest „po kolejnej części noża” w trakcie cięcia gilotyną – tak to skąd nie znaczy że wystarczy wspomnieć biały margines dookoła programu i toż załatwi sprawę. Idzie o to by wszystek nawet najmniejszy składnik planu wizytówki biorący się znaleźć na jej krawędzi wychodził również poza przewidywaną krawędź cięcia.
Na załączonym obok projekcie „na stok” wychodzi twarz kobiety dostająca się na wizytówce. W prawdzie cecha taż będzie trochę młodsza.
W chwili obecnej, kiedy gilotyny są coraz dużo dokładne każda drukarnia internetowa uznałam za standard spady o średnicy 2 mm.
Prawidłowe wymiary projetu wizytówki zawierającego spady to 94×54 mm dla wizytówek 50×90 mm i 89×59 mm dla wizytówek o numerach karty bankomatowej czyli 85×55 mm (tzw karta biznesowa).
Podczas szkolenia wizytówek do druku należy też wspominać o pewnej odległości budynków spotykających się blisko krawędzi cięcia (na wzór linie adresu). Jeżeli dodamy je zbyt nieopodal (w przestrzeni mniejszej aniżeli 3 mm), końcowy efekt że się okazać mało ciekawy.
Reasumując:
jeden. zostawiamy 2 mm na spad,
2. obiekty chronimy nie mało aniżeli trzy mm przy krawędzi cięcia (czyli 5 mm od ścianie projektu),
zatrzymując się tych 2 zasad możemy stanowić dobrzy, że zamówione poprzez nas wizytówki po wydrukowaniu bedą wydajnym i korzystnym aspektem public relation własnej działalności.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …