Strona główna / budownictwo / Polska gospodarka ma potencjał, aby być się regionalnym liderem pod względem innowacyjności. Postęp technologiczny, który dosłownie dzieje się na naszych oczach, dotyka wielu branż gospodarki, w ostatnim budownictwa.

Polska gospodarka ma potencjał, aby być się regionalnym liderem pod względem innowacyjności. Postęp technologiczny, który dosłownie dzieje się na naszych oczach, dotyka wielu branż gospodarki, w ostatnim budownictwa.

Reklama: nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Według raportu CEED (Central and Eastern Europe Development Institute) Polska gospodarka ma potencjał, aby stać się regionalnym liderem pod względem innowacyjności. Postęp technologiczny, który dosłownie dzieje się na polskich oczach, dotyka wielu branż gospodarki, w ostatnim budownictwa. Nowe trendy, popularności i oczekiwania klientów zmuszają producentów materiałów budowlanych, architektów i konstruktorów do szukania nowoczesnych rozwiązań.


Polska że złapać się w czołówce

Z ponad dwóch dekad samą z najtrudniejszych bolączek firm w Polsce był słaby poziom innowacyjności. Oddaje się, że przedsiębiorstwa powoli działają tę szkołę i coraz chętniej szukają nowoczesnych rozwiązań. Raport Instytutu CEED stworzony we harmonii z polskim MSZ wskazuje, że Polska wśród państw Grupy Wyszehradzkiej posiada najpoważniejszy potencjał, aby być się liderem innowacyjnych rozwiązań. Wśród największych ośrodków skupiających nowe firmy dostaje się Warszawa.


Ekologia motorem postępie w budownictwie


Obecnie dwa czynniki odgrywają znaczącą działalność w toku branży budowlanej – energooszczędność i idąca za nią ekologia. Inwestorzy z roku na rok przychylniejszym okiem spoglądają na zakończenia, które wtedy mogły iść za kilka egzotyczne. 

O ile branża budowlana oswoiła się już z rozwiązaniami bazującymi na sił słonecznej, jak np. kolektory solarne i panele fotowoltaiczne, o tyle coraz częściej można napotkać się z pojęciami domu pasywnego, czy inteligentnego.


Pasywny, czy jaki?

Nowe rozwiązania, takie jak systemy izolacji, aerożele oraz kolejne nowinki technologiczne brane w budownictwie pozwalają na minimalizowanie straty ciepła. Zbiór takich marce tworzących na końca minimalizowanie straty energii kluczowy stanowi dla domów określanych mianem pasywnych. Zmniejszenie zużycia energii układa się w technologia prosty z trendem eko.


Najważniejsza świadomość

Utrata ciepła to pewne, przenikanie i wysokiej temperatury z zewnątrz do wewnątrz domu to inne. Aby stworzyć poddasze użytkowym przy jednoczesnym nierujnowaniu budżetu domowego rachunkami za klimatyzację wystarczy świadomie podejmować opinię o produkcie, którym chcemy pokryć dach domu. Dachówki nagrzewają się wolniej niż blachodachówka, dzięki czemu klimatyzacja latem nie musi chodzić na całych obrotach. Ponadto nowoczesne metody, takie jak Protegon – wprowadzana w dachówce Tegalit marki BRAAS, potrafią dodatkowo sprawić, że temperatura na dole dachówki stanowi o 10 stopni Celsjusza niższa.


Nowe stare rozwiązania


Nowoczesna architektura umieszcza na beton – materiał znany już od starożytności, a jednocześnie były, o znacznie skutecznych właściwościach akustycznych. Połączenie betonu z nowymi rozwiązaniami może dać świetny efekt. Przykładem są dachówki Bałtycka i Romańska BRAAS wykonywane w technologii CISAR. Trójwarstwowa budowa zapewnia trzy najważniejsze cechy dachówki: trwałość, gładkość powierzchni i nienaganny wygląd.


O admin

Sprawdź także

Zagrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zatem co raz szczególnie zrozumiały sposób ogrzewania domu. Jest ostatnie toż taki forma …