Strona główna / Nowe technologie / Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, ale wciąż jest mało czasu, by zrobić się do tego niezwykłego turnieju

Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, ale wciąż jest mało czasu, by zrobić się do tego niezwykłego turnieju

Reklama: Serwis RTV

Polska reprezentacja zakwalifikowała się na mundial, a nadal jest kilku czasu, by utworzyć się do tego dużego turnieju. Na co powinien zwrócić uwagę podczas zakupu telewizora, jeśli planujemy na nim oglądać mecze? A ewentualnie warto łącznie z telewizorem kupić też soundbar? 

Zazwyczaj wchodząc do biznesu z elektroniką widzimy ścianę telewizorów także nie do tyłu wiemy, który model ma wybrać. Często znajdujemy ten, który zarekomenduje nam sprzedawca. Warto jednak wiedzieć, że telewizor telewizorowi nie jest świetny i wybierając powinniśmy zwrócić opinię na parę charakterystycznych cech. Zobaczcie to co stanowi istotne przy wyborze telewizora, by patrzyć na nim mecze.

Przekątna ekranu i rozdzielczość

Zacznę przekątnej ekranu. Jest to zazwyczaj uwarunkowane miejscem, w jakim telewizor będzie trwał lub ścianą, na której będzie wisiał. Wybierajmy a największy, który tam się zmieści. Powinien mieć, że maksymalna przestrzeń sklepu i mnóstwo wystawionych tam telewizorów dostarcza nam mylne wrażenie, że nawet 40-calowy telewizor będzie wspaniały do bliskiego salonu. W rzeczywistości składa się jednak, że mógłby istnieć zdrowszy. Między drugimi w telewizorach Samsung przekątna sięga nawet 65, i nawet 88 cali, więc oglądanie konkursu na połowie ściany daje ogromne wrażenie funkcjonowania w ośrodku akcji. Warto jednakże pamiętać, że chcąc tak długi telewizor powinien go sformować w normalnej odległości od kanapy.

Optymalizacja ruchu

Tam gdzie są wydarzenia sportowe, tam są ogromne emocje, ale też dużo aktywne sceny, z jakimi nie każdy telewizor sobie świetnie poradzi. Największym faktem jest rozmycie obrazu, brak moce i smużenie podczas szybkich scen, których w trakcie oglądania meczu nie brakuje. Zamieszanie w gospodarstwu karnym, długie podania przez wszystkie boisko czy duża wymiana podań, by wyprowadzić kontrę to dopiero wybrane modele, jakie nie mogą umknąć naszej uwadze. W ruchu, a szczególnie w skórze nożnej dzieje się wszystko szybko, dlatego w telewizorze ważne jest odświeżanie formy i metody, które czuwają nad optymalizacją ruchu, aby każda nawet najbardziej efektywna historia i łatwo kopnięta piłka stara jak najpłynniejsza. Stąd też wybierając telewizor, obowiązkowo trzeba zwrócić opinię na odświeżanie, a najlepiej jeszcze przetestować działanie matrycy, organizując w magazynie jakiś krótki, dynamiczny materiał (np. skrót meczu nagrany na pamięci USB).

Tryb sportowy

W telewizorach można znaleźć tryby ustawienia obrazu. Wybierając telewizor pod mecze warto zweryfikować czy wśród sposobów istnieje też ten wykonany z myślą o fanach piłki nożnej. Tryb Ruch w telewizorach Samsung dzięki specjalnym ustawieniom obrazu i dźwięku sprawia, że wyświetlane kolory są również dużo intensywne (tak, trawa jest mocno zielona), a dźwięk zatrzymuje się bardziej przestrzenny. Co dobre, tryb sportowy aktywuje te funkcję automatycznego nagrywania najważniejszych czynników meczy. Wystarczy, że do telewizora podłączymy dysk twardy lub pamięć USB, aby nagrać najważniejsze składniki meczu. Jeżeli na stadionie podniesie się poziom hałasu, bo tylko był faul lub padała bramka, na zewnętrznej pamięci podłączonej do telewizora zostanie zapisany fragment meczu na 15 sekund przed tym zjawiskiem i 15 sekund po. Dzięki temuż jesteśmy wstęp do swoich powtórek i potrafimy wyrobić sobie nasze odpowiedzenie na materiał doświadczeń na boisku.

Warto jeszcze połączyć telewizor ze smartfonem i użyć w obu aplikację Goal+. Będziemy potrafili to podejrzeć statystyki meczu i wyświetlić szczegółowe informacje przed, w trakcie i po obejrzanym meczu, bezpośrednio na filmie w całości półprzezroczystych tabel.

Smart TV?

Dziś warto podłączyć telewizor do Internetu. Smart TV toż ofertę oglądania tysięcy filmów za pośrednictwem takich aplikacji jak Player.pl. Netflix czy HBO. Dzięki Smart TV posiadamy także dojazd do środków wideo w rozdzielczości 4K, muzyki, gier, a jeszcze aplikacji, możemy połączyć telewizor z pozostałymi narzędziami i wystawiać film ze smartfonu czy tabletu, a też sterować telewizorem za pomocą komend głosowych i gestów dłoni.

Zakrzywiony lub nie?

Zakrzywiony ekran w telewizorach to informację i wszystek zastanawia się czy przy zakupie nowego telewizora iść z biegiem czasu i wybrać zakrzywiony, czy może przecież pozostać przy płaskim ekranie. Niewątpliwie zakrzywione ekrany tworzą własne wartości, które powodują, że pracownik również dużo zajmuje się na tym, co ogląda i przewiduje się tak, jakby stanowił w środowiskiem akcji. Przede ludziom mamy wrażenie, że polski telewizor zawiera większą przekątną ekranu niż w rzeczywistości, a wygięcie ekranu i dobrze odpowiedni poziom zakrzywienia, sprawia że rozszerza się pole widzenia. Istotne istnieje oraz to, że przy telewizorach zakrzywionych odległość naszych oczu z ekranu jest zgodna również jak spoglądamy na wprost jak i mimo krawędzi ekranu.

Co nam służy soundbar?

Soundbar więc nic dziwnego jak listwa z głośnikami i bezprzewodowym głośnikiem niskotonowym, która po pierwsze ma wiele mniej miejsca, i po drugie niekiedy jest czasami większe szansy niż dobrej jakości kino domowe. Soundbar można umieścić bezpośrednio pod telewizorem i co dobre, też pewno być zakrzywiony.

Ogromną zaletą soundbarów jest oszczędność mieszkania oraz fakt, że stosują się z telewizorami bezprzewodowo, co niweluje odwieczny kłopot z plątaniną kabli. Nie potrzebujemy denerwować się o rozstawienie głośników po salonie, bo teraz wystarczy jedna listwa z głośnikami, które dają szczegółowy i zarazem przestrzenny dźwięk chociażby w form HD (96 kHz/24 bit) o wszystkiej mocy dochodzącej do 350W. Potrafię toż zapewnić, bo sam przy telewizorze mam soundbar oraz nie zastąpił go na nic dziwnego, no chyba, że byłby to nowszy projekt.

Telewizor i soundbar mogą z powodzeniem funkcjonować jak domowe centrum rozrywki, jakie nie dość, że jest znacznie praktyczne to dodatkowo ładnie wygląda dodatkowo nie zajmuje wiele miejsca. Takie połączenie doskonale sprawdzi się podczas oglądania meczów – telewizor daje szczegółowy, dynamiczny obraz, a soundbar głęboki i wielki dźwięk.

O admin

Sprawdź także

Wielka cześć firm zwracających się produkcją wykorzystuje pomysły i urządzenia z części IT

Reklama: Automatyzacja procesów produkcyjnych Ogromna cześć firm budzących się produkcją wykorzystuje programy i narzędzia z części …