Strona główna / Biznes / Powinniśmy określić ile banknotów dziennie, przewinie się przez swoją liczarkę

Powinniśmy określić ile banknotów dziennie, przewinie się przez swoją liczarkę

Trwałość urządzenia

Powinniśmy określić ile banknotów dziennie, przewinie się przez swoją liczarkę Pozwoli nam to idealnie dopasować odpowiedni model do bliskich potrzeb. Nie każda liczarka wytrzyma bowiem długotrwałą pracę przy znacznej liczbie pieniędzy. Istnieją natomiast także takie, które zliczą każdą ilość banknotów, wybiera się je mianem „heavy duty”.

Szybkość liczenia

Kupując nowe narzędzia, warto zobaczyć jak szybko przelicza ono banknoty. Stanowi toż wyjątkowo ważne, jeżeli będziemy przeliczać tak wiele pieniędzy w układu jednego dnia. Im łatwo liczy dana liczarka tym mnóstwo czasu wygramy w dłuższej perspektywie. Otwarte na zbytu prędkości liczarek wahają się między 500 a 2000 banknotów na minutę. Niektóre z narzędzi pozwalają także na manipulacje prędkości i przystosowanie jej do naszych potrzeb.

Funkcja kontroli autentyczności pieniędzy

Do szczególnie istotnych ról jakie powinna mieć każda liczarkę jest praca rozpoznawania autentyczności banknotów. Dzięki temuż będziemy potrafili szybko znaleźć ewentualne falsyfikaty. Jest zatem nadzwyczaj ważne, żeby później więcej nie wpuścić fałszywych pieniędzy do obrocie.

Do najczęstszych metod, które wnoszą do badania tego czy banknot jest istotny należą:

Detekcja ultrafioletowa – wiele banknotów ma nadrukowane specjalne symbole, do których użyto fluorescencyjnych farb, dzięki światłu UV możliwe stanowi ich rozpoznanie

Detekcja magnetyczna – niektóre z banknotów mają też specjalne farby, jakie są postaci magnetyczne, wtedy potrzebne jest aby, liczarka była właśnie funkcje, która pozna ten klient farby

Analiza widma – bada ona skład chemiczny banknotu

Możliwość dostosowania liczarki do własnych walut

Na świecie jest wiele państw i prawie każde z nich zajmuje swoją walutę. Warto wtedy wybrać taką liczarkę, która będzie uniwersalna i przyjmie nam przeliczać jeszcze kilka innych walut. Banknoty danych państw dzielą się z siebie kwotą oraz miejscami ukrycia zabezpieczeń, nasza liczarka musi zatem wykryć, z którym banknotem przechodzi do robienia.

O admin

Sprawdź także

Specialiści zawiedli, nie udało się dokończyć projektu

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …