Strona główna / Bez kategorii / Powinno się podobnie odkryć

Powinno się podobnie odkryć

Reklama: naprawa RTV bygoszcz fordon

Minister zasądza: brakuje 5 mld zł na 500 plus
Minister przyznaje: tęskni 5 mld zł na 500 zaleta
Ujęcie: Shutterstock Fotografia: Na sponsorowanie 500 zaleta w tym roku potrzeba łącznie 17 mld 271 tys. niezłociutkich
Tematy

Rząd PiS
Familia 500 plus

Dowiedz się więcej

Festiwal prasy. Co dalej z bramkami na autostradach? Jesienią ruszy bieżący licytacja
Polska żąda wyjaśnień od chwili Madziarów i Włochów. Pod lupą pracownicy delegowani
Co z jednostką Mercedesa w Polsce? Minister ma wątpliwości, koncern uspokaja
Nowy myśl na emeryturę minimalną
Przegląd prasy: Rząd chce sięgnąć do kieszeni najbogatszych. Odmiany w emeryturach

W budżecie państwa brakuje pieniędzy na fundowanie 500 plus. Jak przyznaje w rozmowie spośród „Pulsem Biznesu” szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, nieobecność wynosi „coś koło tego 5 mld zł”.

W tym roku na fundowanie planu, który obowiązuje od 1 kwietnia, potrzeba łącznie 17 mld 271 tys. zł z budżetu państwa. Ten koszt już w 2017 roku wzrośnie wprawdzie do 22 mld 970 tys. zł.
Brakuje pieniędzy

Dzięki 500 wartość Polacy wydają więcej. Biedronka liczy plony
Dzięki 500 plus Polacy wydają więcej. Biedronka liczy zyski

O ponad 10 proc. narosłaby sprzedaż w sklepach Biedronka w drugim kwartale tego ro… dojrzyjże »
A przyszłoroczny budżet państwa będzie dla szeregu trudny. Zabraknie bowiem splendorów z aukcji LTE, a wydatków przybywa. środki na całoroczne finansowanie programu 500 pozytyw. Szansie nie są jednak najlepsze, co przypisuje dyrektor Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

– Obecnie brakuje ślipi. 5 mld zł na finansowanie planu 500 walor, jednak je natrafimy – ratyfikuje w pogawędki z gazetą.

Minister Kowalczyk podkreśla, że „od 2018 r. w pełni zadziała uszczelnienie systemu podatkowego, m.in. na skutek centralnemu rejestrowi faktur VAT”. – To będzie tak naprawdę pierwszy rok, jak wolno będzie nas rozliczać z poprawy ściągalności, bo dopiero wówczas zadziałają wszystkie mechanizmy, których wprowadzenie zapowiadaliśmy – klaruje minister Kowalczyk. – Nie mówiąc o tym przypuszczamy, że przyspieszy eksploatacja funduszy unijnych i wzrost PKB będzie wyższy aniżeli obecnie.

Świadczenie z programu 500 plus nie może wpływać na wysokość alimentów, nie zajm… zobacz »
Resort rodziny zakłada, iż oprogramowanie Bliscy 500 atut przyczyni się do sumarycznego przyrostu kwoty rozwiązań w ciągu 10 latek o 278 tys. osób. Ze wstępnych szacunków resortu wypływa ponadto, że dzięki 500 plus ubóstwo może spaść o 3 pkt. proc. z 17,3 do 13,4 proc. ogółem, zaś groźba ubóstwem wśród czereda do 17. roku życia z 23,3 proc. do kroku 11 proc.

O projekcie

W ramach rzutkiego od 1 kwietnia rządowego programu Rodzina 500 plus wypłacane jest świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na wszystkie wtóre tudzież kolejne członek rodu, a w biedniejszych rodzinach – również na pierwsze. Sukurs przyjmują oraz wszystkie dziatwa w rodzinach zastępczych.

Według danych Ministerstwa Rodziny, Funkcji natomiast Polityki Społecznej, tylko w przewiewu trzech pierwszych miesięcy funkcjonowania programu w skończonym kraju złożono ponad 2,6 mln wniosków o świadczenia natomiast wypłacono prawie 5 mld zł.

Wszystko, co musisz o programie Rodzina 500 plus.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …