Strona główna / Drogi / Progi zwalniające, potocznie nazywane śpiącymi policjantami, nigdy nie przestaną irytować kierowców.

Progi zwalniające, potocznie nazywane śpiącymi policjantami, nigdy nie przestaną irytować kierowców.

Reklama: Zapory drogowe Bydgoszcz

Progi zwalniające, potocznie nazywane śpiącymi policjantami, nigdy nie przestaną irytować kierowców. Mogą jednak stawać się dla nich nieco dużo dobrymi.

Naukowcy opracowali próg zwalniający, który nazwali „bezpiecznym garbem”. Na pierwszy etap oka wygląda jak zwykły „śpiący policjant”, który wymaga prowadzących do znacznego zmniejszenia prędkości a który w nocy jest niewidoczny, a przez to trudny m.in. dla zawieszenia samochodu oraz dla kierowców jednośladów. Ta propozycja pamięta zawsze dwie pewne cechy, które pracują ją doskonałą. 

Po pierwsze, wbudowany układ amortyzatorów sprawia, że przejazd przez taki próg zwalniający będzie dużo łagodniejszy, na czym skorzysta zawieszenie samochodu. Po drugie, garb ten buduje i magazynuje energię elektryczną, jaka powstaje podczas przejazdu samochodu. 

Prąd z serii dostarcza do zasilania świecącej diodowej listwy, która pomóc liczy w dostrzeżeniu progu z ważniejszej przestrzenie. Istnieje toż zwłaszcza ważne w sukcesu motocyklistów i rowerzystów, którzy niejednokrotnie nie zauważywszy w porę „śpiącego policjanta” odpowiadali to wywrotką.

Pierwsze tego rodzaju akcesoria są już testowane. Nie wiadomo ale kiedy po takim „bezpiecznym garbie” będziemy brali nadzieję osobiście przejechać, odczuwając jedynie łagodny wstrząs i trzymając satysfakcję z produkcji energii elektrycznej do zasilenia świecącej listwy…

O admin