Chcesz się z nami skontaktować?

Projekt Prezent- wspomóż kolego psa bezdomnego vol. 2

 

Święta nadchodzą wielkimi krokami a my ponownie ruszamy z akcją charytatywną Projekt Prezent!

Jak to wyglądało w zeszłym roku, możecie przeczytać tu >klik<

W tym roku oszaleliśmy i… postanowiliśmy skompletować paczkę nie dla jednego, nie dla dwóch, ale dla… trzech psiaków!

 

pp_2015_

Tak jest! Dobrze przeczytaliście! Cała trójka liczy na naszą pomoc!

Dlaczego aż trójka?

Kiedy w ubiegłym roku startowaliśmy z projektem pierwszy raz, na fp było nas 700 osób. I dzięki tym osobom, skompletowaliśmy taką paczkę :

 

10856833_385214521655115_5305475982493202010_o

 

Ogrom darów jaki otrzymaliśmy od Was dla Jokera, przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!

Rzeczy było tyle, że skorzystały również inne psiaki w hoteliku!

Minął rok. Na fp jest nas ponad 1400 więc…  postanowiliśmy zorganizować dwie paczki świąteczne dla dwóch różnych psich bid. W międzyczasie jednak pojawiła się trzecia bida… której nie mogliśmy odmówić. Ale damy radę prawda? Kto jak nie my? :)

 

DSC_9439

 

 

Christmas(1)

 

1. Wybieramy bezdomnego psiaka przebywającego pod opieką Fundacji/hoteliku/domu tymczasowego. Pies nie może być pod opieką schroniska-chcemy mieć pewność,że paczka dotrze bezpośrednio do psiaka.

2. Bloger wybiera futro, które najbardziej oddaje tematykę jego bloga.

3. Zbiórka jest dobrowolna. Bloger nie czerpie z tego tytułu ŻADNYCH korzyści materialnych.

4. Termin zbiórki darów: do 14.12.2015.

5. Zbieramy (nowe bądź w bardzo dobrym stanie):


Karmy
Miski
Zabawki
Legowiska
Preparaty odrobaczające
Obroże/szelki
Przysmaki
Smycze


6. Podarunki od czytelników przesyłane są pocztą/kurierem/paczkomatem na adres blogera (zapytaj o adres w mailu lub na pw!)na koszt nadawcy(czytelnika). Na terenie swojego miasta bloger może prezenty odebrać osobiście.

7. Opiekun (dt/hotelik) obdarowanego psa przesyła zdjęcie paczki i czworonoga na adres mailowy blogera.

WAŻNE: Jeśli i Ty drogi blogerze chcesz dołączyć do akcji i sam przygotować paczkę dla swojego wybranego bezdomniaka – dołącz do akcji! Im nas więcej, tym weselej!

Zapraszamy sklepy internetowe i producentów do przyłączenia się do akcji. 


Pamiętaj, skompletowaną paczkę wysyłamy do opiekuna psa (dt/hoteliku) na własny koszt : do 3 dni od skompletowania paczki. Blogerze, zrób proszę zdjęcie ofiarowanych darów i umieść je na swoim fanpage’u bądź swoim blogu.

Organizatorzy :


Futra Specjalnej Troski
Co pies na to?
Wymarzony pies
Przez świat z labradorem
Psie Wędrówki
Pies w Warszawie
Pieskie Sprawy
Niuchacz
Aktywni z psami
Bohun Pies
Oto Janka
Podróże z psem
Kudłacz Blog
urlopnaetacie.pl
Heart Chakra
Pies do kwadratu
West wkurzony

To teraz kilka słów o naszych wybrańcach :)

Christmas(22)

psy fundacja

f7421a50-2c5d-9317-8647-9edf9128a37b
 

Kermit to ok. 6 letni niewidomy psiak, który jest pod opieką Fundacji Serce Dla Zwierząt. Został przyniesiony do schroniska z zaawansowaną jaskrą. Ciśnienie w oczach jest bardzo wysokie przez co pies odczuwa dyskomfort i ucisk rozpierający całą czaszkę. Jedyną szansą na by mu pomóc jest usunięcie gałek ocznych. Po operacji zamieszkał w domu tymczasowym w Grodzisku Mazowieckim. Doskonale sobie radzi mimo tego, że jest niewidomy. Jest spokojny, w domu się nie załatwia, wie co to smycz, spacerki, schody, winda. Akceptuje koty. Bez problemu jeździ samochodem. Przy każdej możliwej okazji pcha się na łóżko i układa na poduszce.

777

Christmas(21)

psy fundacja 1

Kilka słów od opiekunki z Fundacji Znajdki:

Lisia jest ofiarą sylwestrowych wybuchów i braku nadzoru na psem, który boi się wystrzałów. Została znaleziona w Nowy Rok na poboczu drogi w drgawkach. Pan, który ją znalazł i zawiózł do przychodni mówił, że drgały jej nogi dlatego postanowił udzielić pomocy. Lisia była dosłownie zmasakrowana – uderzenie samochodu było duże i zapewne kierowca odczuł, że potrącił psa. Oczywiście pojechał dalej…

Lekarze na dyżurze stwierdzili, że nic z niej nie będzie – ma połamaną miednicę w kilku miejscach, oczopląs, silne neurologiczne zmiany i wyje z bólu. W tym czasie w przychodni była Pani Jola Boczkowska z Fundacji Znajdki z innym psem Puszkiem, również potrąconym przez samochód. Pani Jola nigdy nie poddaje się i stwierdziła,że będziemy próbować ją operować.

Dr. Olkowski z kliniki w Milanówku podjął się złożenia złamań kości miednicy. Liśka przez kilka tygodni musiała siedzieć w klatce, żeby się zrosła. Bardzo cierpiała i dodatkowo okazało się, że na skutek uderzenia ma uszkodzony wzrok.

Nie dość, że ból, to jeszcze ciemność. Ten psiak przeszedł gehennę. Po zrośnięciu się kości Liśka trafiła do przytuliska. Pojechałam tam na spacer i wyjechałam z tymczasem.Ona bardzo bała się szczekania, jazgotu, siedziała schowana za wanną i była taka potwornie smutna. Serce pękło. Ledwie stała na nogach bo miała zanik mięśni, bała się poruszać i ciągle na coś wpadała. Pojechaliśmy do przychodni rehabilitacyjnej gdzie pokazano nam jak z nią ćwiczyć i masować. Przez długi czas nie podnosiła się z posłania i nie umiała chodzić po śliskiej podłodze. Jej przewodnikiem był nasz pies ze Znajdek Fado -super opiekun naszych tymczasów.

Lisia nie umiała chodzić na smyczy, ale lubiła bieganie po ogrodzie.dzielnie znosiła ćwiczenia i uwielbiała masaże.

Teraz to najbardziej radosny psiak u mnie w domu. Ogonek w ciągłym ruchu, uśmiech na pyszczku. Lisia chodzi na spacery, biega samodzielnie po lesie. Brałyśmy udział w Biegu ‚zabierz piesia do Międzylesia” na 5 km i nie byłyśmy ostatnie! Teraz potrafi nawet wchodzić po schodach i opiekuje się małymi kotami, które pojawiają się na tymczasku. Jest kocią maniaczką!!! Liśka ma nowe życie, może nie widzi ale czuje, że jest bardzo kochana. Do miłości wzrok nie jest potrzebny, wystarcza serce.

7777

Christmas(2)

wanda

Pies, który bezdyskusyjnie chwycił nas za serce.  Nie mogliśmy jej odmówić pomocy… po prostu nie mogliśmy…

W ostatnich dniach sierpnia br. OTOZ Animals inspektorat Zielona Góra przeprowadził interwencję w wyniku której odebrano psa. została zabrana od zbieraczki zwierząt, której dwa miesiące wcześniej odebrano już jednego psa. Było jednak podejrzenie, że w domu może mieć kolejne zwierzęta, ponieważ właścicielka maltretuje zwierzęta blisko 50 lat. Miała odebrane kilkanaście psów, krowy. Hodowała indyki, kaczki, gęsi… Wszystko w mieście Zielona Góra. Jej historię znał Urząd Miasta, schronisko dla bezdomnych zwierząt, sanepid, policja.

Próbowano dostać się do środka w asyście policji. Niestety nie udało się, dlatego złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Policja nie pomogła – odmówili wszczęcia postępowania, odmówiono wydania nakazu w celu przeszukania mieszkania. Sanepid odbił piłeczkę do Urzędu Miasta, tłumacząc się, że to miasto jest odpowiedzialne za porządek i zachowanie czystości na terenie miasta, Urząd Miasta w ogóle nie zareagował. Padła decyzja by kolejny raz spróbować. Trwało to kilka godzin, by dostać się do mieszkania właścicielki. Udało się wejść do „przedpokoju” jej mieszkania i wtedy oczom wszystkich ukazał się pies, a raczej coś co przypominało psa.

Wandzia przebywa w hoteliku w Raciborzu.

Untitled design

Chcesz nam pomóc skompletować świąteczne paczki dla tych psiaków? Super! Daj nam znać w mailu futraspecjalnejtroski@gmail.com bądź w prywatnej wiadomości na facebooku. Podamy wszystkie szczegóły!

Pamiętaj, że liczy się nawet najdrobniejszy gest! Niech Wandzia, Kermit oraz Lisia mają najcudowniejszą gwiazdkę na świecie!

DSC_9462

11 thoughts on “Projekt Prezent- wspomóż kolego psa bezdomnego vol. 2”

 1. HALA pisze:

  Mam płaszczyk przeciwdeszczowy 45 cm, chętnie oddam Lisi. Jeszcze dołożę trochę karmy i jakąś zabawkę. Poproszę namiary.

  1. Futra Specjalnej Troski pisze:

   Już ślemy maila! :)

 2. Manuela pisze:

  Dajcie znać jak mogę pomóc czego potrzeba najbardziej mnie ujęła za serce Wandzia, gdzie mam wysłać paczkę, jakieś namiary na opiekunów, żeby dokładnie powiedzieli co jest potrzebne (jak duże legowisko ect.). Czekam na e-mail.

  1. Manuela pisze:

   Ale, ale żeby nie było nie faworyzuję żadnego i kocyki cieplusie uszyję każdemu i coś tam jeszcze dorzucę więc szybko namiary na wszystkich poproszę :)

   1. Futra Specjalnej Troski pisze:

    Łaaa już skrobię 😉

 3. Agata pisze:

  Świetna akcja! Popieramy!

 4. Dorota pisze:

  Ja tak jak w zeszłym roku :-) Melduję się :-)

  1. Futra Specjalnej Troski pisze:

   Super ❤

 5. Karolina pisze:

  Mają moją pomoc jak w banku. Wszystkim trzem zrobię prezent. Odezwę się niebawem :)

  1. Futra Specjalnej Troski pisze:

   baaaardzo dziękujemy <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *