Strona główna / Bezpieczeństwo / Projekt systemu ogrodzeniowego portu lotniczego musi przestrzegać wszystkie określone warunki określone przepisami Prawa Lotniczego.

Projekt systemu ogrodzeniowego portu lotniczego musi przestrzegać wszystkie określone warunki określone przepisami Prawa Lotniczego.

Reklama: Konsport Bydgoszcz

Projekt systemu ogrodzeniowego portu lotniczego musi przestrzegać wszystkie specyficzne warunki określone przepisami Prawa Lotniczego.

Wymagania techniczne, jakie powinno spełniać ogrodzenie portu lotniczego są następujące:

Ogrodzenie winno stanowić uczynione z metalowych paneli drucianych, siatkowych lub rozciągniętych metalowych siatek drucianych.

Całkowita wysokość ogrodzenia, miana od wielkości gruntu, nie że istnieć węższa niż 2,44 m, włącznie ze zwyżkami z drutu kolczastego lub drutu ostrzowego.

Wysokość ogrodzenia – nie włączając zwyżki – nie potrafi stanowić szczuplejsza niż 1,80 m.

Zwyżka nad ogrodzeniem winna stanowić zbudowana z minimum trzech rodzajów drutu kolczastego lub drutu ostrzowego, zamocowanego na stelażach w cieniu litery V lub stworzonego w walec uczyniony z przynajmniej jednego drutu kolczastego lub drutu ostrzowego.

Grubość drutu nie może istnieć szczuplejsza niż 2,5 mm.

Elementy ogrodzenia mogą istnieć także przygotowane z drugiego niż metalowe tworzywa, pod warunkiem, że jego oporność na przecinanie, zginanie, rozrywanie i łamanie jest co kilka taka sama jak ich metalowych odpowiedników.

Odległość pomiędzy górną krawędzią panelu lub siatki oraz dolną krawędzią zwyżki powinna wynosić maksymalnie 20 cm.

Dolna krawędź panelu lub grupy powinna być wciąż zamocowana w podłożu, przez jej zabetonowanie lub nowe trwałe osadzenie w terenie, bądź internowana w podmurówce.

W sukcesie osadzenia ogrodzenia nad podmurówką całkowita wysokość prześwitu pomiędzy gruntem lub podmurówką i niską krawędzią panelu lub siatki wynosić może maksymalnie 20 cm.

Całkowita wysokość i forma bram wjazdowych i furtek osobowych powinna spełniać powyższe wymagania, z uwzględnieniem zapewnienia ich funkcjonalności.

Ogrodzenie winno być oznakowane w miarę możliwości po liniach prostych.

Wokół ogrodzenia winna być dostarczona całkowicie wolna przestrzeń o szerokości minimum 3 m po jego obu stronach – w sensie zagwarantowania możliwości jego dobrego widzenia i patrolowania.

Wokół ogrodzenia powinny stanowić ulokowane w odstępach 30 m prostokątne tablice informacyjne, o wymiarach 300 na 600 mm, koloru białego z czerwoną obwolutą, wykonane z ciała sztucznego lub aluminium, zawierające napis o tematyce: „TEREN LOTNISKA – WSTĘP SUROWO WZBRONIONY!”; grubość liter, wysokość i odstępy pomiędzy wierszami powinny mieć odpowiednio: 8 mm, 60 mm i 40 mm.

Wokół ogrodzenia, po jego lewej stronie, winna być przeprowadzona droga patrolowa, zezwalająca na stałe działanie jego oglądu z pojazdu samochodowego.

Kompletny system ogrodzeniowy Fortinet Medium (na zdjęciu), spełniający wszelkie wymogi Prawa Lotniczego, oferuje firma Betafence. System zbiera się ze określonej zgrzewanej siatki w rolkach, słupów Bekaclip i zgodnych z zespołem bram przesuwnych Egidia HD lub Robusta. Doskonałej jakości siatka z bogatego drutu ocynkowanego (o średnicy 2,95 mm) jest zgrzewana na jakimś łączeniu, a potem pokryta PCV, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką sztywnością i trwałością. Może być zakładana na słupach Bekaclip zakończonych profilami w stanie litery Y, wyposażonych w trzy rzędy drutu kolczastego. System Fortinet Medium na słupach o charakteru litery Y odpowiedzialny jest w trzech wysokościach – wybierając ogrodzenie o łącznej wysokości 2935 mm, zyskasz zgodność z wymogami Prawa Lotniczego.

Siatka Fortinet jest skończona z drutu ocynkowanego. Zastosowany proces przygotowania powierzchni drutu zapewnia dobrą przyczepność powłoki PVC do podłoża. Klipsy montażowe zrobione są ze określeni nierdzewnej. Słupy są ocynkowane w także na zewnątrz warstwą o małej grubości 275 g/m2 (z obu stron), razem z umową EN 10326. Następnie pokryte warstwą PVC o min.j grubości 60 mikrometrów.

O admin

Sprawdź także

Samą z najczęściej wybieranych grup jest siatka cięto-ciągniona, która poleca się lekkością i efektywnością.

Reklama: Siatka ogrodzeniowa Bydgoszcz Nie ulega wątpliwości iż współczesny przemysł i budownictwo w bardziej świadomy możliwość …