Strona główna / Bez kategorii / Przekroczeń ekonomicznych z wykorzystaniem

Przekroczeń ekonomicznych z wykorzystaniem

Airbus Group poinformował o toczącym się przeciwko niemu postępowaniu brytyjskiego urzędu ds, Serious Fraud Office (SFO). Śledczy badają podejrzenia dotyczące korupcji i oszustw związanych ze sprzedażą cywilnych samolotów.

Według informacji przekazanych Airbus Group, SFO bada nieprawidłowości dotyczące zagranicznych konsultantów współpracujących z firmą na rynku lotnictwa cywilnego. Firma poinformowała o śledztwie w niedzielę późnym wieczorem, dwa dni po tym, podczas gdy władała oficjalną informację w tej rozprawy odkąd śledczych.
Anomalii w lotnictwie

Rozpoczęcie postępowania nie jest zaskoczeniem. Jeszcze w kwietniu firma poinformowała o odkryciu,w wytworu wewnętrznych procesów kontrolnych, „pewnych nieprawidłowości”. Ta informacja rodziłaby powstrzymaniem długów eksportowych, gwarantowanych przez filii rządowe z Wielkiej Brytanii, Francji i Helmut, zasądzanych na transakcje z udziałem linii aeronautycznych o mniejszej biegłości finansowej.

Jak rozumieliby dziennikarze internetowego wydania „Financial Times”, rozpoczęcie formalnego śledztwa jest „poważnym problemem” dla producenta samolotów i może potrwać nawet nieco latek, utrudniając skuteczną kampanię rywalizującą z największym rywalem, czyli amerykańskim Boeingiem.

Sędzie Airbusa

Jak przypomniał dziennik „Daily Telegraph”, w historii pojawiały się już – niepotwierdzone w toku śledztwa – oskarżenia o działania korupcyjne pośredników Airbusa, m.in. w Arabii Saudyjskiej.

Airbus Group zapowiedział w swoim oświadczeniu swobodną współpracę w celu jak najszybszego wyjaśnienia powstałych obiekcji.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …