Strona główna / Bez kategorii / Przemierza jedno ustawienia w Polsce. Zobacz zdjęcia. towar jest wyróżniany

Przemierza jedno ustawienia w Polsce. Zobacz zdjęcia. towar jest wyróżniany

Urban Exploration (pol. miejska eksploracja) to stosunkowo młode zajęcie, które ale już zyskało bardzo silne grono fanów na wszystkim świecie. W pojedynczych miejscach jest piękna magicznego, tajemniczego i łatwo przerażającego – wszystko to dodaje się w poszczególne: przygoda, jakiej dalej nie znałeś.

Link sponsorowany: Fotograf ślubny Łódź

Opuszczone szpitale, stare fabryki, puste kościoły, ruiny zamków, dawne pałace.. Miejsca niegdyś całe życia, teraz ziejące nienaturalną pustką. Że w niniejsze uwieżyć, ale czym dużo zagłebiamy się w obiekt, co nazwano Urban Exploration (pol. miejska eksploracja), tym szerszy smutek ogarnia nasze serca. Możemy bowiem dostrzec, ile polskiego coś się marnuje, ile fascynujących domów czy dworów mieliśmy. Historia płacze, i na jej pochylonych ścianach coraz dużo odstaje farba.

Urban Exploration to przejście miejsc, które przeważnie są niedostępne dla przeciętnych ludzi. Chodzi nie jedynie o wolne miejsca (przynajmniej na nich zależał się tutaj skupić), lecz również kanały, czynne fabryki także znacznie, dużo bardzo. Z zasady wszystko, gdzie trudno się dostać. Jednak co stanowi w obecnym rzeczywiście atrakcyjnego? Teraz w sezonie, jak ze naturalnej ulicy wchodzimy do takiego samego budynku wchodzimy do zupełnie innego świata.. Do mieszkania, gdzie cofnął się czas.
Jest tutaj nienaturalnie cicho. Każdy krok słychać, zaliczało się, na moc kilometrów. Każdy szmer, szum, cieknąca woda – polecają się zagrożeniem. Czasem zresztą tak się dzieje: w pustych miejscach bardzo często są bezdomni lub przeróżne zwierzęta. Można dojść na złomiarzy lub tzw. „kwiat młodzieży” spożywający alkohol. W obiekcie zawsze że żyć prąd, a lepiej unikać większych połaci wody. W fabrykach istnieje wiele łatwopalnych lub trujących materiałów, może pod nami zawalić się podłoga lub na głowę spaść sufit. Jest mnóstwo czynników (pełna lista tutaj: Urban Exploration – zagrożenia), aby jednych miejsc unikać. Jednak dużo istnieje także takich, które bez sensu na ogół do nich noszą.
Chodzi tutaj naturalnie o unikalność takich zapomnianych obiektów: sprowadza się, iż istniejemy idealną osobą od nastu lat, która chodzi po danym korytarzu. Która widzi miejsce, porzucone przzez poprzedniego właściciela. Możemy dzięki temu, natomiast na chwilę, przywrócić dla takiego samego miejsca bycie.

Osobiście uwielbiam myśleć sobie, gdy dane stanowisko wyglądało, gdy te ważne korytarze wciąż jeszcze przemierzały czyjeś stopy. Czy po znalezionej maszynie do wykonywania stukały palce: co to pisały? Przeglądam dokumenty, listy, często bardzo przyjazne, które wcale nie trafiłyście do odbiorców. Ile takich jest?

Wszystko fotografuję. Czasem przed wyprawą do opuszczonego miejsca, i czasem po, szukam wiadomości o jego treści. Pytam pobliskich mieszkańców. Zbieram dane, aby później umieścić to suma w internecie. Może jednak tym niewielkim gestem miejsce odżyje w opinie ludzi, którzy, zdawałoby się, dawno już o nim zapomnieli.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …