Strona główna / psychologia / Przez wiele lat uczony przysłuchiwał się mruczeniu kotów. Zauważył, że inaczej koty mruczą, jeżeli są zestresowane, a inaczej, gdy domagają się jedzenia.

Przez wiele lat uczony przysłuchiwał się mruczeniu kotów. Zauważył, że inaczej koty mruczą, jeżeli są zestresowane, a inaczej, gdy domagają się jedzenia.

Reklama: Poradnia psychologiczna Toruń

Przez masa lat uczony przysłuchiwał się mruczeniu kotów. Zauważył, że inaczej koty mruczą, jak są zestresowane, a inaczej, gdy domagają się jedzenia. – Mruczenie prawdopodobnie istnieć symbolem dla kociej mamy, aby się zatrzymała i nakarmiła swoje małe – twierdzi uczony. Dlaczego jednak koty mruczą także na widok swojego właściciela? – Uczestnik stanowi ten sam. Koty też wymagają się jedzenia. Najwyraźniej koty mają swoich opiekunów jak matkę. Są bowiem przez nich rozpieszczane i jedzone. Są zatem opiekę odpowiednią do tej, jaką daje matka swoim małym. Stąd też koty występujące w domach nigdy do tyłu nie dorośleją. I na pewno zwierzętom tym odpowiednio z przedstawicielem. Uczeni z dwóch uniwersytetów, tokijskiego i University of South Florida College of Medicine, których praca ukazała się w ubiegłym roku w czasopiśmie naukowym „Animal Cognition”, wykazali, że koty cieszą się, kiedy ich właściciel powraca do domu, i lubią go patrzyć. Są tylko w współczesnym niewiele bardziej wymyślne także nie tak dynamiczne jak psy.

Naukowcy nagrali głosy właścicieli kotów i zewnętrznych osób, a wtedy dźwięki te dawali zwierzętom. Koty nie widziały ludzi, ale odwracały osobę w kierunku, z jakiego powstawały głosy. Gdy rozpoznały mowę swojego pana, były wyraźnie ciekawe i podekscytowane. Wydawało się, iż go szukają. – To zapewnia, że koty nie są ani ospałe, ani flegmatyczne, kiedy się powszechnie sądzi. Doświadczają bardzo silnych emocji, tyle tylko, że chcą być spożywa w ciszy i samotności. Niestety są to szczególnie towarzyskie. Często tak toż jako ich właściciele.

Dlaczego zatem koty zaskarbiły sobie względy tylko niektórych ludzi? – Koty to jedyni indywidualiści. Aby je polubić i ocenić ich ogromny, choć silny charakter, trzeba zrozumieć specyficzny język kotów. Przytacza doświadczenia z Laboratorium Zachowań Zwierząt w Bar Harbor, który ustalił, że zwierzęta te rozdzielają i przyjmują na bliskie imiona. Wiedzą też także pamiętają znaczenie ponad 160 słów.

Wiele lat wcześniej w pracy „O charakterze uczuć u mężczyzny oraz zwierząt” opisał siedem różnych dźwięków pozwalających kotom wyrażać doświadczenia i wymagania. Próbował też rozszyfrować mowę ich ciała. Ustalił, że miłość i związanie oznacza wyciągnięty ku przodowi łeb i rozwinięty w górę ogon. Z zmianie kot zły, natomiast nie przestraszony, wywija lub uderza z końca na brzeg wyciągniętym ogonem. Natomiast przestraszony gromadzi się jak dużo i wygina grzbiet w model odwróconej litery U, i przy tym syczy i fuka. – To niewielki język, który dopiero kształtujemy się rozszyfrowywać.

O admin

Sprawdź także

Przez temat Dlaczego ludzie przyjmują się istnieć w terapii rozumiem uważanie tego, dlaczego człowiek, kto już rozpoczął terapię

Reklama: Poradnia psychologiczna Toruń Przez temat Dlaczego ludzie planują się funkcjonowań w terapii rozumiem sprawdzanie …