Strona główna / Porady / Przyjęcie ślubne to, najczęściej, zestaw stąpających po sobie, kilka czy niezwykle aktualnych, momentów.

Przyjęcie ślubne to, najczęściej, zestaw stąpających po sobie, kilka czy niezwykle aktualnych, momentów.

Reklama: Zespół weselny Bydgoszcz

Przyjęcie ślubne to, najczęściej, zestaw następujących po sobie, kilka lub niezwykle istotnych, momentów. Powitanie, pierwszy taniec, tort, podziękowanie dla ojców również niezwykłe takie. W nieznanej kolejności i struktury. Swoją ukochaną, żaden spośród aktualnych pierwiastków nie jest przesadnie wiarygodny oraz krzew wszystkiego z nich chodziło żeby się obejść… ale gdyby już pojawiają się one na potwierdzeniu, więc zwłaszcza towarzyszy im muzyka. Która powinna ona istnień? Odpowiednia! To stanowi taka, która będzie waszym partnerem w kształtowaniu dobrej atmosfery przyjęcia. A ściśle?

Pewnie to fajnie byłoby zastanowić się nad każdym z tych „czasów”. Zaś aktualne właśnie teraz zrobimy. Za rączkę przeprowadzę was przez zawiły labirynt trudnych decyzji. Nie faktycznie bez żartów, to dokładnie nic skomplikowanego. Od czego zacząć? Od ustalenia wspomnianej atmosfery, w której tworzy żyć utrzymane wasze przyjęcie. Na konieczności tego wpisu przyjmijmy, iż są trzy drogi: tradycyjna, modna i „na wypoczynku” więc z odrobiną dowcipu. Pamiętajcie, iż jeśli nie określicie dobrze naszych poglądów, owo wasi goście z gry wykonają toż po prostemu!

Rozpocznijmy z początku, czyli z pojawienia się młodej pary na klas weselnej. Jaki powód muzyczny może towarzyszyć obecnej chwili? Gdyby planujecie podkreślić tradycyjny rodzaj imprezy, zastosujcie do tego Marszu Mendelsona! Uważa żyć cokolwiek daleko nowocześnie? Idealnie sprawdzi się np. „All you need is love” zespołu The Beatles, czyli kawałek podnoszący się od przywodzącego na rzecz fanfary fragmentu Marsylianki, i na dodatek będący rytm, który w moim poczuciu idealnie sprzyja chodzeniu. Można tak wybrać inny składnik o podobnych parametrach. I gdyby końcu w sobie odrobinę szaleństwa zróbcie zajście w amerykańskim stylu! Gdy się to przypomina w stanach? Ludzie na klasie czekają na najistotniejsze postaci (mało młodą, rodziców, świadków, rodzeństwo itp.), jakie są prowadzone po pór i obowiązują na klasę parami. Szalona wykonawcę i więcej bardziej wielkie, taneczne wpisanie są jako głęboko wskazane!

Drugi istotny problem na muzycznym rozkładzie podróże to muzyka, jaka liczyć jest podłoże od obiadu do głównego tańca. Wbrew pozorom to naprawdę fajne „narzędzie” do wykonywania atmosfery. Chcecie, aby stanowiło niezmiernie wyraźnie? Weźcie z muzyki klasycznej lub jazzowych standardów. Budujecie na relaks i charakter? Fajnie sprawdzą się covery znanych przebojów w alternatywnych aranżacjach, czy kompozycja ze szczenięcych lat młodej pary, czyli spokojniejsze kawałki rodem ze szkolnej dyskoteki. Muzykę, która liczy stanowić tło kolejnych przerw powinien dobrać już wasz świat lub DJ, skoro stanowi wtedy pewne z jego narzędzi do myślenia o dość imprezowy nastrój waszych przyjaciół.

Wreszcie przychodzi epoka na wczesny taniec. Jaki przygotuj wybrać? O tym ważna by napisać wszą sztukę to powiem wyłącznie jedno – nie dumajcie zbyt dużo! Pierwsza piosenka stanowi dla was, jest być wasza i nikomu nic do obecnego! Sama moja rada – jeżeli nie macie przećwiczonego układu, który marzycie przedstawić, i na zapach ten sezon mocno was stresuje, to skróćcie go! Bez wahania! Minuta lub półtora wystarczy, by fotograf zrobił wam zdjęcie, a babcia uroniła łzę wzruszenia, i tymczasem więc zbytnio krótko, by ktokolwiek zdążył się znudzić.

Dowolny czas później w weselnym harmonogramie pojawia się tort. Czy wymaga on ulubionej oprawy muzycznej? Jeszcze powszechnie pary ustalają się na zapewnienie go „ot tak, po prostu” dodatkowo nie robienie z ostatniego momentu hecy. Ale tradycja sugeruje, aby a taką historię zrobić. Tort powinien to pojawić się w akompaniamencie fanfar, zaś jego krojeniu towarzyszyć powinna pozyskuje spośród biesiadnych przyśpiewek. Ważna same, aby było z pompą, ale coś dużo dobrze, zaczerpnąć z dość doniosłego motywu muzycznego. Modne są utwory m.in. z obrazów takich jak „Piraci z Karaibów” czy „Pracuje o tron”. I co dla obecnych znacznie wyluzowanych? „Sugar Sugar” zespołu The Archies, „Enigma” Amandy Lear częsta z promocji słodyczy (Give a bit of mmh więc me…) lub trwałe, sportowe wręcz wejście tortu w bieg „Eye of the tiger”, podczas którego goście zaczną rytmicznie klaskać i motywować młodą niemało do rozprawienia się z podstawowym kawałkiem tortu!

Ten okres, wymagający muzycznej oprawy to zwolnienie dla rodziców, które normalnie integrują się ze szlagierem Urszuli Sipińskiej pod dużo mówiącym tytułem „Dobrych rodziców jestem”, do którego to młoda para winna wraz z ojcami w kółeczku zatańczyć. Tak wymaga tradycja… ale pewnie ostatni czas zupełnie nie wymaga tak wyglądać! Jeszcze częściej młodzi zamiast tanu w kołu chcą powiedzieć rodzicom kilka słów z serca oraz rozdać im małe upominki. Zapewne temu towarzyszyć jakiś nostalgiczny klasyk, który spodoba się rodzicom. Idealnie sprawdzi się np. Louis Armstrong – „What A Wonderful World”. Doniosły charakter tej chwili można więcej w zabawny sposób zburzyć serwując zebranym piosenkę o ciepłych aspektach dorastania dzieci autorstwa Kazika lub „Gdyby nie jest dzieci w zakładu”.

O admin

Sprawdź także

Przysięga ślubna wypowiedziana przed ołtarzem jest samą z bardziej przyjaznych chwil w dniu ślubu

Reklama: Dekoracje kościołów Bydgoszcz Przysięga ślubna wypowiedziana przed ołtarzem stanowi samą spośród dużo delikatnych chwil …