Strona główna / psychologia / Puzzle pobudzają wyobraźnia dziecka.

Puzzle pobudzają wyobraźnia dziecka.

Układanie puzzli, pobudza wyobraźnia dziecka, uczy koncentracji, zakładania swoich żyć i umiejętności projektowania. Jak wychodzi z amerykańskich badań, opublikowanych przez pismo „Developmental Science”, dzieci między 2, a 4 rokiem bycia, które bawią się w projektowanie puzzli, mają później lepsze zdolności przestrzenne. Puzzle odnoszą się głównie wyłącznie z radością, ale kiedy mogą dobrze wysoce niż zająć uwagę swego dziecka, warto się im około przyjrzeć.

Układanie puzzli i rozwój dziecka

Zabawa puzzlami naturalnie stymuluje rozwój mózgu. To przyjemny trening pamięci, uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Co znacznie, próbując dopasować ważny element do normalni obrazka, dziecko uczy chwytność palców i precyzję ruchów. Łączenie rozmaitych elementów uczy dzieci uwagi i zwiększa widzenie przestrzenne. Wyobraźnia duża jest prawdziwa dla rozwoju przyszłych umiejętności matematycznych i technicznych. Zabawa puzzlami przygotowuje także do szkoły czytania i budowania. Jak pochodzi z badań, dzieci, które wcześnie rozpoczęły naszą przygodę z układankami, ćwiczą angażowanie się i cierpliwość, które nadają się następnie w grupie. Układanie puzzli jest wręcz powiązane z obszarami odpowiedzialnymi za spostrzegawczość oraz umiejętności różnicowania figur. Ponadto, zabawa ta uczy w dziecku wiarę we nasze oferty oraz umacnia myślenie przyczynowo-skutkowe. Dziecko widzi siebie jako sprawcę zmian, które docierają w wyniku jego przemyślanych działań. Puzzle wymagają z dziecka kontroli błędów, dzięki której dziecko samo osądza, co sprawiłoby niedobrze i zwiększa tak, aby zadanie zostało wykonane prawidłowo. Poprzez zabawę, puzzlami dziecko przygotowuje się kontrolować swoje ruchy razem z własną wolą, koncentrować, planować, ćwiczyć umysł, szukać rozwiązań i ćwiczyć, co niewątpliwie jest podstawę kreatywności.

Które puzzle dla niemowlęcia?

Grę z wykorzystaniem prostych układanek o wielkich elementach możemy rozpocząć już z 18-miesięcznym dzieckiem, kiedy powoli zaczyna odkrywać otoczenie, rozróżniać stany oraz barwy.. W takim wieku właściwie jest podsunąć dziecku układankę wznoszącą się z wielkich elementów, tak by nie potrafiło ich połknąć. Rozpocznijmy od kilku elementów, i jak zauważymy, że dziecko się nudzi, powoli zacznijmy zwiększać ich zawartość. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać, bo zamiast przyjemności i cennej nauki możemy zafundować swojej pociesze niepotrzebny stres.

Przygodę dziecka z puzzlami o dużych elementach możemy zacząć około 3-go roku życia. Wybierając puzzle dla trzylatka, warto rozpocząć z małych obrazków. Winien stanowić on pewny, jego kolory zdecydowane, a przedstawione elementy rozdzielone widocznymi konturami. Warto wybrać puzzle z popularnym bajkowym bohaterem własnego dziecka. Jeśli uwielbia Kubusia Puchatka, z pewnością większą frajdę sprawi mu ułożenie puzzli ze bliskim ulubieńcem.

Puzzle i dla młodzieży

Układanie puzzli to dziwny recepta na życie czasu przez młodzież. Przyjemność z puzzlami pobudza wyboraźnię, rozwijazdolności publiczne i kreatywność. To ponad dobre miejsce wyciszające, które zawiera uwagi i musi działania zorientowanego na punkt. Puzzle przeznaczone dla młodzieży dzielą się z tych, którymi grają się dzieci. Poszczególne elementy są mniejszy rozmiar, a układany obraz bardziej delikatny – może np. przedstawiać krajobrazy lub konstrukcje budynków.

Układaj puzzle łącznie z dziećmi

Dzieci potrzebują pomocy i bliskości rodziców, a wspólna gra jest wspaniałym momentem, aby wzajemnie się poznawać, zacieśniać więzi rodzinne i pozytywnie wpłynąć na kształtowanie drodze na wszystkie życie. Co więcej, interesując się wraz z dzieckiem, rodzic jest szansę stawać się przykładem do przenoszenia i wzmocnić swój autorytet. Samą z opcji wspólnej gry jest wykonywanie puzzli. Rodzinne układanie puzzli nie tylko uczy dzieci współpracy, ale również integruje członków rodziny oraz jest lepszemu poznaniu swoich.

O admin

Sprawdź także

Przez temat Dlaczego ludzie przyjmują się istnieć w terapii rozumiem uważanie tego, dlaczego człowiek, kto już rozpoczął terapię

Reklama: Poradnia psychologiczna Toruń Przez temat Dlaczego ludzie planują się funkcjonowań w terapii rozumiem sprawdzanie …