Strona główna / Bez kategorii / Rozbita świeca? Ostatnie nie problem!

Rozbita świeca? Ostatnie nie problem!

Świece zapachowe zyskują coraz wyższą sława. Posadzone w drogich szklanych słojach odpowiadają nie tylko doskonały zapach, lecz pozostają więcej dobre dopełnienie wystroju mieszkania. Co osiągnąć również w sytuacji, jeżeli zakupiona w hipermarkecie internetowym świeca przekonuje do pani psycholog rozbita czy pęknie w trakcie jej użytkowania?

Reklama: Świece ołtarzowe

Świece zapachowe takich wartości jak Yankee Candle, Kringle Candle czy Village Candle to wyraźny wydatek. Ich cena waha się w możliwościach z czterdziestu do choćby stu kilkudziesięciu złotych zależnie od powierzchnie. Najłatwiej kupować spożywa w handlach komputerowych. Gdy przecież w momencie dostawy albo nawet podczas użytkowania słoik świecy ukruszy się albo pęknie, trzeba ratować sytuację, żebym nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Są dwie metody naprawiania świecy:

Podstawowy zabieg polega na przetopieniu świecy na białe tartaletki, które można wtedy skorzystać na zwłaszcza do ostatniego celu przeznaczonym kominku (identycznym kiedy ostatni do olejków eterycznych, lecz trochę dłuższym plus wyrazistszym, bo woski nie wymagają tak znakomitej temperatury jak olejki). Szkoła obecna istnieje nieoceniona w sukcesu małych świec, bowiem z wyraźnej świecy przyjdzie po prostu rynek dużo tartaletek (dla przykładu – gotowa tartaletka woskowa marki Yankee Candle ma gramaturę 22g, oraz cała świeca tejże tejże firmy – 623g, a to z takiej lampy może zaistnieć niemal 30 tartaletek).
Co będzie nam niezbędne:
młotek
ostry nóż
płytka lub deska do krojenia
garnek (najlepiej taki, jakiego nadal nie skorzystamy teraz do żywności)
silikonowe foremki do muffinek
ewentualnie ręcznik bądź ściereczka
Świecę montujemy na około dobę do zamrażarki, żeby wosk łatwiej odbiegał od ścianek słoika. Po tym okresie owijamy słój ręcznikiem lub ściereczką i fascynujemy kilkukrotnie młotkiem, aby rozbić szkło. Wydajemy to powoli, żeby się nie skaleczyć. Kiedy oczyścimy lampę z resztek szkła, kroimy ją na cieńsze elementy, by zdecydowanie się rozpuszczała. Kierujemy w rondlu i ogrzewamy na lokalnym nerwie czyli w kąpieli wodnej do całego rozpuszczenia. Wosk oddajemy do silikonowych foremek. Czekamy aż całkowicie ostygnie i stwardnieje. Gotowe tartaletki przenosimy do szczelnych woreczków strunowych.

Inną metodą jest po nisku przełożenie świecy do tamtego słoja.
Czego pragniemy:
młotek
ostry nóż
podkładka lub deska do cięcia
garnek (najlepiej taki, którego potem nie będziemy aktualnie przechodzić do żywności
ewentualnie ręcznik czy ściereczka
słoik (estetyczny i twardy, możliwie jako dużo bliski własnym rozmiarem do ważnego, będący szczelną zakrętkę lub zatyczkę)
Początkowo postępujemy dokładnie oczywiście samotne niczym w przypadku ważnej metody – umieszczamy pokazuję na jakiś 24h w zamrażarce. Po obecnym czasie rozbijamy słój (można owinąć słoik ściereczką, żeby szkło nie odpryskiwało podczas uderzeń młotkiem). Jeżeli chcemy otrzymać idealniejszy wynik, możemy odkleić etykietkę z efektywnego słoja i wkleić ją na aktualny. Kolejny fragment to pogodzenie średnicy świecy, żeby pomieściła się do słoika. W bieżącym sensie ostrym nożem skrawamy boki świecy. Pozostały ze skrawania wosk umieszczamy w rondlu i topimy na lekkim ogniu. Roztopiony wosk wkładamy do słoika – spełni on przerwę pomiędzy trzonem świecy i ściankami słoika.

Formy te wydzielają się skomplikowane, jednak w analizie wszystko przebiega jasno oraz szybko. Nie pragnienie żadnych innych kwalifikacji, żeby naprawić rozbitą świecę.
Warto dbać przecież o aktualnym, żeby popełniać to z daleka z najmłodsi czy stworzeń. Konieczne może objawić się dodatkowo zabezpieczenie oczu przed odpryskującym szkłem (zwykłe okulary wystarczą) i otwarcie rękawiczek ochronnych, żebym nie pokaleczyć dłoni. Po rozbiciu słoika warto odkurzyć lokal z ewentualnych resztek szkła. Wszelkie opisane powyżej usług przeprowadzać chodzi w dobrze wentylowanych pomieszczeniach (najlepiej przy normalnym oknie bądź na nowym powietrzu), gdyż wosk wydziela silny zapach.
Powodzenia!

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …