Strona główna / Bez kategorii / Rzeczpospolita polskanatomiast w nazwaniu polskiego rządu

Rzeczpospolita polskanatomiast w nazwaniu polskiego rządu

przyciągnąć do Polski największych zagranicznych inwestorów – powiedział Mateusz Morawiecki w programie „Jakiś na Jeden” w TVN24. Wicepremier wybiera się aż do Londynu, aby zachęcić aż do wkładania nad Wisłą. Podkreślił, że polskim atutem są „wspaniali ludzie”.

Morawiecki odniósł się w programie „Jeden na Jeden” w TVN24 do informacji „Financial Times’i” o tym, że wybiera się do Londynu, aby wyciągnąć do Polski alochtoniczne banki. Ustalił, iż to trudne misja, chce pokazać, że Polska jest ponętnym miejscem do lokaty.
Inwestycje w Polsce

– Chcemy przyciągnąć do Polski inwestorów. Ponieważ Kraj nad wisłą nie jest członkiem lokalizacji euro, więc z trudem będzie przyciągnąć największe banki z ich częścią sprzedażową. Natomiast na pewno nie jesteśmy pozbawieni szans jeśli chodzi o wyciągnięcie ciekawych inwestorów aż do roli rozwojowych takich kiedy zarządzanie ryzykiem, czy zarządzanie informatykami, danymi. To są ważne tudzież wysokie funkcje korporacyjne – mówił w TVN24 Mateusz Morawiecki.

Morawiecki wyodrębnił, że Warszawa przypadkiem przyciągnąć inwestorów „szampańskimi gośćmi”. – Nie tylko Warszawa, ale dużo miast w Polsce. Maci doskonale wykształconych ludzi, kadrę, komputerowców, którzy wygrywają ogólnoświatowe rankingi. Takie rzeczy dostrzegane są przez zewnętrznych inwestorów. Te kompetencje będą czymś, co przyciągnie inwestorów – deklamował Morawiecki.
Takie tąż zasady

Wicepremier podniósłby, iż Kraj nad wisłą jest największą ekonomią w UE spoza strefy euro. – Jeżeli Wielka Brytania napłynie z UE, a wystąpi, bo tak zdecydował naród brytyjski, to będziemy mieli nadzwyczaj atrakcyjną pozycję, bo będziemy dawali dostęp na identycznych kanonach (jak Wielka Brytania – red.) do całego bazaru UE – twierdzi Morawiecki.

Gościu TVN24 potwierdził, że zastanie się z kilkudziesięcioma przedstawicielami banków, funduszu inwestycyjnych, funduszami emerytalnymi, azaliż powierniczymi. – Owo przedstawiciele świata finansów – bałakał Morawiecki.

Spięcie o TK

Morawiecki pytany był także o to, co powie inwestorom, których z pewnością będzie ciekawić to, co przebieg zdarzeń się w Polsce około sporu o Trybunał Konstytucyjny. Na to w komunikatach zwracała uwagę agencja ratingowa Moody’s. Pryncypał resortu rozwoju stwierdził, że zagraniczni „inwestorzy o to nie pytają”.

– Rozumieją, że jest owo element gry statecznej, że to po prostu takie podchody. Odczuwają na horyzoncie meta owej eskalacji. Mniemam, że wciągu paru łysków wraz z odejściem pryncypała TK ów problem pod każdym względem zniknie. TUDZIEŻ już dziś widać, że ludzie są zmęczeni. Inwestorzy zagraniczni, uczciwie sprawa ujmując, z jakimi się spotykam praktycznie co tydzień, nie dopytują o to za nader – prawiłby Morawiecki zaś dodał, że nie przyswaja się komunikatem agencji ratingowej. – Ten zagwozdka ma śmiałość mniejsze znaczenie aniżeli trzy i sześć miesięcy temu – plótłby Morawiecki.

Wicepremier zidentyfikował, że nie wie, czy za kilka dni nie dojdzie do obniżenia formatu ratingu Polski. – To suwerenna decyzja agencji ratingowych. Mogą sprawić różne rzeczy – dodał.

Morawiecki podkreślił, że ma nadzieję, że inwestorzy wezmą u dołu uwagę stabilną sytuację finansową Polski. – Owo, że postać naszego postępu PKB jest raz za razem lepsza, jako że w coraz mniejszym stopniu pożądamy uzależniać się od zagranicy tak, jak było to do tej pory. Myślę, że odnotują nasz program budowy kapitału, nasze stateczne postępowanie do kapitałów emerytalnych. To są masywne plusy – mówił Morawiecki.
Mercedes w Polsce

Morawiecki mówił też o negocjacjach z Daimlerem, który według zapowiedzi rządu ma wziąć fabrykę w Polsce. – Negocjacje się toczą. Są niezmiernie fizyczne. Jestem spokojny o tę inwestycję. Ona będzie niezwykle dobra oraz ciekawa. Istnieję przekonany, że trafi do skutku – prawiłby Morawiecki. – To wszystko tak duża liczba trwa, bo owo są gigantyczne inwestycje. To pewna z największych inwestycji w ciągu 20 lat w Polsce. Finalizacji negocjacji jest dozwolone spodziewać się w toku miesiąca bądź dwóch miesięcy – wsypał.
Spadek lokaty

Gość TVN24 zwróciłby się plus do spadającego poziomu inwestycji w Polsce. Jego zdaniem ma to związek z zakończeniem możliwości budżetowej Unii Europejskiej, jaka jest pewnym z głównych marginesów inwestycji samorządowych.

– Samorządy w ubiegłych miesiącach jednoczyłyby siły pod spodem kolejną pulę i fazę inwestycji, która zaskoczy się w końcówce tego roku. A to więc, że nasi poprzednicy zaniedbali proces przygotowania projektów inwestycyjnych. W nadchodzącym roku inwestycje ruszą. Nie mam co do tego wątpliwości – plótłby Morawiecki.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …