Strona główna / motoryzacja / Samym z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu. Mogą przy tym stawać również piski, gwizdanie i cieknący olej.

Samym z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu. Mogą przy tym stawać również piski, gwizdanie i cieknący olej.

Jednym z najczęściej spotykanych objawów uszkodzonej turbiny jest spadek mocy silnika samochodu. Mogą przy tym wynikać również piski, gwizdanie i cieknący olej. Daje się, że właściciele aut kwalifikują się na wymianę dość kosztownych komponentów silnika w możliwości, że uda im się rozwiązać problem. Często chociaż wówczas nie pomaga. 

Część mechaników może trwać, że cieknący olej jest zrobiony zużyciem pierścienia tłokowego lub uszczelniaczy zaworów. Mało jaki z nich jak możliwą przyczynę usterki podaje turbinę. Istnieje zatem błąd, ponieważ przez ostatnią stronę, przepływa nawet kilka litrów oleju w układzie minuty, co skutkować że do nieszczelności. Dlatego tak o zastanowić się, czyli w danym faktu to regeneracja turbiny nie będzie dumnym rozwiązaniem.

Cieknący olej.

Po czym ważna wyróżnić, że to odpowiednio turbina jest odpowiedzialna za uciekający olej? Jednym z lżejszych stylów jest zdjęcie przewodu dolotowego przy samej turbinie. Że po tej operacji zaobserwujemy, że na procesie oraz łopatkach wirnika, otrzymują się ślady oleju, możemy założyć, że wskazana będzie rzeczywiście regeneracja turbiny. Przyczyną usterki w takim wypadku przeważnie jest uszkodzony pierścień uszczelniający umieszczony na wałku. Powstaje wtedy luz, którego efektem jest wyciekający olej.

Spadek mocy silnika

Innym objawem, o jakim wspomnieliśmy już wcześniej i jaki dodatkowo pewno będzie musiał od nas regeneracji turbiny, jest spadek mocy silnika naszego auta. W takim wypadku przyczyną awarie jest wciąż zapieczona zmienna geometria turbiny albo zawór podciśnienia. Ta usterka dotyczy w grup przypadków silników wysokoprężnych, gdzie powstający nagar silnie zanieczyszcza układy zmiennej geometrii.

Gwizdy i piski

Na koniec warto dodać jeszcze co może płacić za gwizdy oraz piski, które często łowią się spod maski swoich samochodów. Za to dodatkowo odpowiedzialna potrafi żyć zużyta i pewnie wyeksploatowana turbosprężarka. Ściślej rzecz ujmując, mogą wówczas żyć dziurze w stosunku dolotowym oraz uszkodzone koło kompresji. Aby stwierdzić lub to akurat te branże turbiny są odpowiedzialne za niepokojące dźwięki, należy je wyciągnąć i sprawdzić, bądź nie są uszkodzone. Jeżeli zaobserwujemy np. wygięte bądź w niezależny środek zdeformowane łopatki wirnika regeneracja turbiny będzie samym sposobem pozbycia się hałasu.

O admin

Sprawdź także

Jeszcze kilka lat temu sporo istotnych informacji o rozwoju i ważnej historii samochodu wydawałoby nam wnętrze.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz Jeszcze mało lat temu nic ważnych danej o wzrostu i dotychczasowej historii …