Strona główna / Dom i mieszkanie / Skrzynki na listy, windy, osiedlowe ławki…

Skrzynki na listy, windy, osiedlowe ławki…

REKLAMA: mieszkania Bydgoszcz

Skrzynki na listy, windy, osiedlowe ławki… To „jedynie” czy „aż” elementy części wspólnych? Przy prawym i przemyślanym doborze elementów istotnych dla danego osiedla można mówić różnego rodzaju emocje, budować wartość miejsca wśród mieszkańców, a ponadto stworzyć przestrzeń sprzyjającą integracji. Jak wiemy, diabeł gości w punktach.
Emocje stanowią nieodłączny element codzienności. To pod ich wpływem często podejmujemy decyzje. Emocje powodują, że odczuwamy się dobrze lub źle w danej dziedzin. Miłości to także wspomnienia także zdrowe zintegrowania z wybranym miejscem. Stworzenie spójnej koncepcji osiedla skoncentrowanej wokół pozytywnych uczuć, może się stać podstawą do stworzenia konkretnej wizji miejsca. Elementy wykończeniowe czy użytkowe, części wspólne, które będą w nas budzić pozytywne skojarzenia, oddadzą nie tylko spójny styl i złożą atmosferę danego miejsca, ale sprawią, iż będziemy się w nim przewidywali komfortowo.


Połączenie wartościowych i również wygodnych rozwiązań w okolic osiedla może stanowić wyjątkowe znaczenie pod względem użyteczności. Np. szuflady w zabudowie skrzynek na listy ułatwiają nam pozbycie się niechcianych reklam i przechowują program w małym korytarzu. Takie elementy dobrane kontekstowo pozwolą mieszkańcom jeszcze lepiej utożsamiać się z miejscem zamieszkania. Dzięki nim osiedla tworzą pewną harmonię, którą tworzą detale związane z architekturą przestrzeni wokół budynków. Takie punkty jak ławki, kosze na śmieci, wazony na drzewa czy płoty są ogromne znaczenie. Jak wiemy, szczegóły tworzą całość.
Badania pokazują, że powoli przekonujemy się do nawiązywania bliższych informacji z kolejnymi mieszkańcami osiedla. Jedna trzecia ankietowanych przesuwa granicę sąsiedzkich relacji poza klatkę schodową czy zebrania wspólnoty, mając swoich sąsiadów oraz jak prawdziwych znajomych, z jakimi warto być wolny chwila. Z zmiany blisko 40% osób chciałoby coś zmienić w obecnych wiadomościach i móc tak zrozumieć swoich sąsiadów. Badani wskazali również, że według nich prawidłową możliwością do bliskiego poznania się mogą być np. spotkania integracyjne, mini festyny czy tak rozplanowana przestrzeń na osiedlu. Dzięki niej, można prowadzić nowe wiedzy, a też systematycznie powiększać grono znajomych wśród sąsiadów. W ruchu z obecnym pewnie można powiedzieć, że strony wspólne takie jak ławki, place zabaw, zewnętrzne siłownie lub specjalne ławki do gier planszowych, sprzyjają integracji mieszkańców.

O admin