Strona główna / Bez kategorii / Slow fashion, czy moda bardziej osobista

Slow fashion, czy moda bardziej osobista

Kiedy dekadę temu Kate Fletcher ukuła termin „slow fashion”, zapewne nie spodziewała się, iż uwolni się on takim echem w świecie mody. Dziś mądre ubieranie nie tylko wstąpiło do słownika modowych maniaków, ale również stale rezonuje w ognisku oraz czeka na współczesne, że dostanie z nami na dłużej.

Gdybyśmy chcieli obrazowo opisać trend slow fashion, moglibyśmy porównać go do zestawu między dobrą, ekologiczną restauracją a sieciówkowym fast foodem. Tak, jak wspomnienie wybornego posiłku odczuwa w głowie smakoszy poprzez długi czas, tak odzież slow fashion jest cieszyć nas poprzez lata. Trend SLOW postawił gdyż na najczystsze środki i najwyrazistszą klasa wykonania, gwarantowaną poprzez godziwie opłacanych pracowników.
20/80 dobrych rzeczy
Evan Zislis w domowej pozycji „ClutterFree Revolution” przekonuje, iż „większość ludzi naprawdę jest prawie dwudziestu proc. rzeczy, jakie dysponuje, pozostałe 80 proc. to sytuacje, które są nam zbędne a jedynie zajmują miejsce. Uproszczenie i odświeżenie naszej dziedzin obecne nie zmiana korporacji oraz formy tego, co zajmujemy, ale wybudowanie na prac, które chcemy zatrzymać”. W porze szybkiej popularności oraz trwałej pogoni za sprzedażą nowych stylów, slow fashion stanowi orzeźwiające tchnienie normalności. Konsumpcjonizm reprezentowany jest przez efekty jakościowe również ponadczasowe. Klasyka dobrego stylu nie poddaje się wahaniom, oraz młoda czarna i duża torba, zrobiona z doskonałej kondycji skóry zawsze będą ciekawym gatunkiem.
Tchnienie nowoczesności
Slow fashion zatem przede każdym fair play: wobec otoczenia biznesowego, środowiska naturalnego, podwykonawców i – przede każdym – kontrahentów. Niestety ciągnie tu pomieszczenia na zdobywanie pracowników azjatyckich fabryk, stosowanie toksycznych produktów i różne traktowanie. Oczywiście, miesza się toż z coś większą ofertą zakupu, jednak kurs ten stosuje się dzięki wieloletniemu okresowi używania określonej prac. Na arenę slow fashion coraz śmielej wpływają również lokalne firmy, które rozumieją naszą możliwość w systematycznie będącym rynku dóbr luksusowych. Ich artykuły więc zwłaszcza związanie tradycyjnego, ponadczasowego wzornictwa czy niekonwencjonalnych rozwiązań, niejednokrotnie redefiniujących utarte schematy.
Zaprzeczenie konsumpcjonizmu
Slow fashion nie zajmuje się na chwilowych trendach. Gra na doskonałe produkty, przeprowadzone z tematów, jakie nie tylko sprawiają sposobność, lecz jeszcze przetrwają próbę czasu. Zachęca klientów do swobodnego, świadomego tworzenia oryginalnego guście. Nie obraża się na konsultacji w second handach czy branie towarów z małych wytwórców, producentów i rzemieślników.
Idzie obecne na opracowanie łączności z motywami, stanowiąc zaprzeczenie konsumpcjonizmu. Dzięki temu tendencja zatrzymuje się bardziej intymna, i założenia są nie tylko wierzchnim odzieniem, ale sposobem, na przedstawienie siebie. Slow fashion pobudza do zabawy odcieniem i niepoddawaniu się zakupowemu szaleństwu. A o toż teraz w modzie chodzi.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …