Strona główna / Wesele / Ślub pod gołym niebem

Ślub pod gołym niebem

Reklama: Zespół weselny kujawsko-pomorskie

Wesela w plenerze, mimo czasami niestabilnej pogody w Polsce, stoją się coraz większe. Muszę przyznać, że gdy pewien czas temu, wybierałam naszą salę weselną, bardzo mocno dziwiłam się właśnie ponad tym, lub nie zorganizować wesela w plenerze. W finale pokonały mnie koszty wynajęcia namiotu weselnego (nie spodziewałam się, iż są aż tak piękne dopóki nie otrzymałam wyceny:), a także obawa przed szkodliwą pogodą. Nadal jednak uważam, że gdyby człowiek narzeka na to pieniądze stanowi to cudownej alternatywa dla starej sali. 

Tak dobrze, jednak o czym powinniśmy wiedzieć krok po kroku, organizując szczęście w plenerze?

Organizując wesele w plenerze można stwierdzić, iż nie mamy żadnych ograniczeń. Możemy dać spożywa w prostym ogrodzie, nad jeziorem, lub na łące, dosłownie czego dusza zapragnie:) Jedynym ograniczeniem potrafi stanowić kraj ze za dużym spadkiem. Pewnie nie jest więcej przeszkód, aby uzyskać uroczystość przy sali weselnej np. obok zabytkowego dworku, jaki nie jest wystarczająco pomieszczenia w sposobie, jednak za wtedy pamięta wysoki ogród. Generalnie jestem zwolenniczką organizowania wesel plenerowych przy obiektach, gdyż dzięki temu otrzymujemy zaplecze gastronomiczne i medyczne oraz nie musimy wynajmować przenośnych toalet, czy cateringu. Jeżeli przyjmujemy się na przyjęcie pod odkrytym niebem, miejmy o planie B w razie złej pogody, w roli hali namiotowej lub przeniesienia wesela do sali weselnej. Jako, że „robię” na terenie Warszawy, z obecnych krain na szczęście plenerowe polecam wam Pałac Zdunowo, Jaworowy Dwór, Ville Foksal, Pałac Zegrzyński, oraz w ogromniejszej przestrzenie z Warszawy – Pałac Żelechów i Pałac Domaniowski. Dobrą propozycją istnieje ponad połączenie ślubu plenerowego z szczęściem w plenerze. 

Oczywiście możemy wynająć meble, ustawić je na łące a w taki sposób zorganizować wesele. Ale ze względu na niestabilną atmosferę w Polsce, kiedy również komfort gości, upierała aby się a przy wynajęciu namiotu. I właśnie przyjmując się na namiot, powinniśmy wziąć z rzetelnej firmy, która zapewni odpowiedniej wielkości, bezpieczny namiot z atestami. Hale namiotowe potrafią być zrobione z artykułu PCV lub pleksi, z oknami lub całkowicie przezroczyste. Co więcej, oprócz hali należy wynająć parkiet taneczny, stoły i miejsca cateringowe, podłogę pokrytą wykładziną oraz klimatyzację lub promiennik grzewczy. Jako dodatkowe wyposażenie możemy zamówić przystrojenie dachu namiotu wysłoną ozdobną tzw galą, a też wynająć żyrandole. Nie można też zapomnieć o podeście dla zespołu lub DJ, oświetleniu, czy nagłośnieniu. Cena wynajmu hali namiotowej z wyposażeniem na jakiś 110 świadomości to wydatek 20.000-25.000 zł w zależności od marki i urządzenia dodatkowego. Pamiętajmy, że istnieje wtedy cena za samą halę bez dekoracji i cateringu. 

Organizując wesele plenerowe, nie przechodzimy w składzie z halą namiotową cateringu. Musimy wynająć go z firmy zewnętrznej albo skorzystać z cateringu sali weselnej, jeżeli organizujemy wesele plenerowe poza niej. 

Hale namiotową wolno nazywać białym płótnem, które można zagospodarować wedle upodobań i celu przewodniego. W namiocie ze powodu na jego neutralność, jest możliwość zaaranżowania dosłownie każdego tematu podstawowego a wszelkiego pomysłu, jaki przyjedzie do góry Młodej Parze. Niestety istnieje to szybko możliwe we całych salach weselnych, bowiem z zasady przedstawiają one dany wystrój lub rozmiar, który uniemożliwia niektóre rozwiązania. Doskonałym planem jest więcej wykorzystanie dekoracji światłem. 

Zmorą szczęścia w plenerze, mogą być owady, a uściślając komary i meszki. Nie zależymy przecież, aby goście zamiast dużo się być cały czas odganiali komary. Dlatego te można zdecydować się na odkomarzanie terenu na dwa – trzy dni wcześniej, a dodatkowo na miejsce świec przeciw komarom przed halą namiotową (oczywiście nie w hali, ponieważ tworzą one pijący zapach). 

Wesele plenerowe to na pewno o wiele większa operacja logistyczna niż wesele w normalnej sali weselnej. Wtedy same z listy wesele wysokobudżetowe, stąd jeszcze ciekawym pomysłem będzie zatrudnienie kogoś, kto pomoże nam racjonalnie wydać pieniądze. Wesele w namiocie wymaga również dobrej koordynacji, która realizuje się na 3-4 dni przed dniem ślubu. Konsultant musi pogodzić ze sobą kilkunastu podwykonawców, a przede wszystkim nadzorować rozstawienie namiotu. Nie wyobrażam sobie Panny Młodej, jaka w dniu ślubu biega po namiocie i szuka, czy wszystko jest na swoim stanowisku. A dla chcącego nic trudnego! Nie planując się na konsultanta ślubnego, musimy wybrać praktyków w następujących częściach, przede wszystkim firma, od której wynajmujemy namiot weselny, musi powstać na wysokości zadania.

O admin

Sprawdź także

To od nich w niezwykłym stopniu zależy, jak będą się byliśmy Twoi pracownicy podczas wesela.

Reklama: Zespół weselny Włocławek Więc z nich w głębokim poziomie zależy, kiedy będą się bawili Twoi …