Strona główna / Ciekawostki / Sprawę o kadzidle i obyczaju z nim powiązanym

Sprawę o kadzidle i obyczaju z nim powiązanym

Rytualne okadzanie, palenie kadzideł z ziół sięga czasów starych i do aktualnie jest praktykowane w moc tradycjach w finału pozbycia się chorób, uroków, by odgonić złe moce, przywrócić równowagę, i w zabawach religijnych. 

Objawia się jednak, że te tradycyjne działalności mają głęboki przychód na usuwanie powietrza oraz objęcia ze groźnych bakterii.

Naukowcy zaobserwowali, że tradycyjne spalanie specjalnego drzewa i mieszankę aromatycznych leczniczych ziół (Havan smagli – mieszkanka stosowana w loteriach pomocnych w Indiach) w ruchu 1 godziny obniżyło o 94% liczbę bakterii i patogenów w powietrzu, pozostawiając zdezynfekowane mieszkanie na tamte 24 godziny.

W Polsce, nasze krajowe babki brały do obecnego obiekcie szałwii, lawendy, piołunu, mirry, rozmarynu, tymianku , innych zielonych i drzew np. brzozy, jałowca czy świerka. Albo przygotowywały kadzidła z żywico-ziołowych mieszanek.

Ale prawdziwe kadzidło płynie z drzewa zwanego kadzidłowcem – boswellia serrata, wymieniane wielokrotnie w Księdze, stosowane w loteriach religijnych, do tejże chwile odnosi się w kościele katolickim. Roślina wytwarza żywicę, która po zestaleniu jest treść zwaną olibanum w stron żółtobrązowej, ziarenkowatej masy. Olibanum działa przeciwbólowo, immunomodulująco, uspokajająco, przeciwbakteryjnie i wykrztuśnie, antyproliferacyjnie wobec nowotworów, zmniejsza stany zapalne w obrotu reumatyzmu i wchodzi korzystnie na wątrobę. W standardowej medycynie indyjskiej jest odnoszone w leczeniu bądź zapalnych zbiorników oraz kości, stanów zapalnych i bólowych kręgosłupa, nieżytów układu oddechowego .

Zalety palenia olibanum w budynku to oczywiste powietrze bez bakterii , niezwykle wysoki, delikatny korzenno-ziołowy zapach rozwijający sie znacznie godzin. Działa relaksująco i kojąco, dotlenia mozg oraz pomaga koncentracje. Zapewne nie jest zderzenia z chemicznymi odświeżaczami powietrza, raz że chociaż udają zapachy i dwa to wdychamy toksyny.Praca o kadzidle i obyczaju spośród nim związanym

Rytualne okadzanie dymem, palenie kadzideł z zielonych i żywic roślinnych sięga czasów dawnych również do aktualnie jest próbowane w moc tradycjach w charakterze pozbycia się chorób, uroków, by odgonić złe moce, przywrócić równowagę, też w uroczystościach religijnych. 

Pokazuje się jednak, że ostatnie dawne praktyki są niemały przychód na ścieranie powietrza oraz otoczenia ze złych bakterii.

Naukowcy zaobserwowali, że rytualne spalanie specjalnego drzewa oraz mieszankę aromatycznych leczniczych ziół (Havan smagli – mieszkanka traktowana w zabawach aktywnych w Indiach) w zbioru 1 godziny obniżyło o 94% liczbę bakterii i patogenów w powietrzu, pozostawiając zdezynfekowane mieszkanie na nowe 24 godziny.

W Polsce, nasze krajowe babki wykorzystywały do tego sensie szałwii, lawendy, piołunu, mirry, rozmarynu, tymianku , innych zielonych oraz drzew np. brzozy, jałowca czy świerka. Albo robiły kadzidła z żywico-ziołowych mieszanek.

Jednak wielkie kadzidło wynika z drzewa zwanego kadzidłowcem – boswellia serrata, wymieniane często w Biblii, brane w zabawach religijnych, do owej chwile przyjmuje się w kościele katolickim. Roślina wytwarza żywicę, która po zestaleniu jest bazę zwaną olibanum w świadomości żółtobrązowej, ziarenkowatej masy. Olibanum działa przeciwbólowo, immunomodulująco, uspokajająco, przeciwbakteryjnie i wykrztuśnie, antyproliferacyjnie wobec nowotworów, zmniejsza stany zapalne w toku reumatyzmu również zmusza korzystnie na wątrobę. W tradycyjnej medycynie indyjskiej jest zjadane w leczeniu stanów zapalnych zbiorników i kości, stanów zapalnych i bólowych kręgosłupa, nieżytów układu oddechowego .

Zalety palenia olibanum w zamku to wyraźne powietrze bez bakterii , niezwykle urokliwy, delikatny korzenno-ziołowy zapach trzymający sie wiele godzin. Działa relaksująco i kojąco, dotlenia mozg i pomaga koncentracje. Tak nie ma zestawienia z sztucznymi odświeżaczami powietrza, raz że tylko udają zapachy i dwa to wdychamy toksyny.

O admin

Sprawdź także

Woda z wodociągów musi spełniać surowe normy, wskazane przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia

Rozwiewamy twoje wątpliwości raz na zawsze: tak, wodę z kranu wolno pić! Woda z wodociągów …