Strona główna / Bez kategorii / Stary natomiast stopniowi poważne niebezpieczeństwo

Stary natomiast stopniowi poważne niebezpieczeństwo

Reklama: deweloperzy bydgoszcz

Korea Północna wystrzeliła w środę rano czasu lokalnego ze swojego okrętu podwodnego rakietę balistyczną – poinformowała w Seulu agencja Yonhap, powołując się na południowokoreańską armię. Pocisk przeleciał ślipi. 500 km i spadł do Morza Japońskiego.
Rakietę wystrzelono z okrętu przy porcie Sinpo na wschodnim żebru kraju, gdzie – kiedy pokazują zsunięcia satelitarne – znajduje się północnokoreańska podstawa łodzi podwodnych.

Podczas gdy poinformowało Dowództwo Sił Strategicznych USA (USSTRATCOM) pocisk balistyczny, prawdopodobnie KN-11, przeleciał około 500 kilometrów i ubyłby do Morza Japońskiego. USSTRATCOM umożliwiłoby, iż nie stanowił zagrożenia dla Ameryki Północnej. Według amerykańskiej armii był to najdłuższy jak aż do tej pory lot północnokoreańskiego pocisku wystrzelonego z pokładu okrętu podwodnego.

– Zdecydowanie piętnujemy ten test, jednakowo jak poprzednie próby rakietowe Korei Nordowej, które mianują naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ – oświadczył rzecznik niejankeskiego Departamentu Stanu.
Premier Japonii: to niewybaczalne

Boss japońskiego rządu Shinzo Abe powiedział, że wykonanie przez Koreę Północną tej próby rakietowej było „niewybaczalne” oraz stopniowi poważne groźba dla bezpieczeństwa Japonii. Podkreślił, że po cios pierwszy północnokoreański pocisk wystrzelony z okrętu podwodnego „wszedł w strefę identyfikacji osłony powietrznej Japonii”.

Korea Borealna…
czytaj w przyszłości »

Wysłanniki południowokoreańskiej armii podkreślają, iż pociski wystrzelone z statków podwodnych ustanawiają sensacyjne zagrożenie gwoli stabilności w regionie, bo są trudniejsze aż do monitorowania.
Kolejne próby rakietowe Pjongjangu

Pjongjang śledzi próby z rakietami balistycznymi mimo przyjętej 2 marca za pomocą Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która zaostrzyła sankcje przy Korei Płn. Rezolucja niebieżąca była odpowiedzią na przeprowadzony za sprawą ten obręb 6 stycznia kolejny test spośród bronią jądrową. Ponadto w lutym Korea Nordowa wystrzeliła rakietę balistyczną zdalnego zasięgu, która wyniosła na orbitę okołoziemską satelitę.

Na początku tygodnia, w związku z rozpoczętymi w poniedziałek corocznymi ruchami wojsk STANY natomiast Korei Południowej, Pjongjang oskarżył oba kraje o przygotowywanie szlagu jądrowego i zagroził wyprzedzającym uderzeniem.

Oba państwa koreańskie są formalnie w stanie wojny, gdyż trwający trójka lewituje konflikt zbrojny pomiędzy nimi zakończył się w 1953 roku tylko rozejmem.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …