Strona główna / Bez kategorii / Tafla wiórowa laminowana

Tafla wiórowa laminowana

Płyta wiórowa laminowana stanowi aktualnie powszechnie kojarzonym środkiem ludziom do produkowania mebli kuchennych, łazienkowych, biurowych itd. Podczas prac płyt do kleju łączącego wióry dodawany jest kontakt zwany melaminą. Przyznaje on wyrobowi wystarczająco ciekawą odporność na wilgoć i wodę.

Reklama: Sklejka szalunkowa

Płyta ta jest także dość skromna również jest wielką gamę kolorystyczną. Te wizytówki sprawiają, że środek ten istnieje akurat często używany, przez producentów sprzętów oraz stolarzy. Gdy tylko rozejrzymy się po pałacu a dokładniej przeanalizujemy nasze sprzęty to ustalimy, że 90% szafek daje się właśnie z płyty wiórowej.
Płyta wiórowa laminowana opiera się z trzech warstw. Dwie skraje warstwy stanowi laminat, wypełnienie stanowi zaś z wiórów drzewnych sklejonych ze sobą za usługą kleju. Wióry na te płyty spadają z drzewa małowymiarowego, bądź odpadowego, jakie nie formowało się do odleglejszego zrobienia na deski.
Z płyty tej prowadzi się korpusy szafek, i ogólne elementy konstrukcyjne mebli. Dlatego te prosta jej firma „korpusowa”. Płyta oferowana istnieje w jednostce formatki o wymiarze 2620 mm x 1830 mm. Cena związana jest ściśle od barwy oraz waha się od 20,00 do 30,00 zł brutto za m2.
Z płyty odcina się formatki (ściany, łączyny, wieńce), z których następnie organizuje się korpusy. Formatki dzieli się na pilarce formatowej urządzonej w piłę zwaną „podcinakiem”. Podcinak jest aktualne lekka piła postawiona przed piłą główną, poruszająca się w odmiennym kierunku. Jest ona niezmiernie aktualna, gdyż zapobiega wyrywaniu, wyłupywaniu laminatu z płyty.
Po usunięciu poszczególnych formatek, płytę oklejamy okleiną PCV. Do oklejania jest maszyna zwana oklejarką. Krawędzie można zarówno oklejać okleiną fornirową. Istnieje to technika znacznie prostsza nie wymagająca specjalnego sprzętu. Okleina wydawana jest najczęściej teraz z naniesionym klejem również do jej wykonania wystarcza żelazko, lub nagrzewnica. Istnieje ona natomiast wiele mniej pewna również daleko nagle się używa podczas stosowania. A większość profesjonalnych stolarzy używa oklein PCV.
W tenże system przygotowane elementy konstrukcyjne szafek możemy zaskoczyć tworzyć w końcowe korpusy.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …