Strona główna / budownictwo / Tchnięcie podłogowe

Tchnięcie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zatem co raz niezwykle ciekawy forma ogrzewania budynku. Stanowi to obecne taki metoda ogrzewania pomieszczeń, w jakim ciepło przesyłane jest przez promieniowanie cieplne ogrzewanej podłogi.


tynki i wylewki

reklama: http://www.bau-mix.rzeszow.pl//

Kiedy gra takie ogrzewanie?
Przecież w mieszkaniach zamiast instalować grzejniki, pod podłogą przygotowuje się przewody, którymi będzie latać gorąca woda, albo grzewcze elementy elektryczne. Z ostatniego sensu najprościej instalować ogrzewanie podłogowe w zakładzie i życiu nowym, jeszcze niezagospodarowanym, zanim pojawią się w nim główne warstwy podłogi. W niezwykłym wypadku potrzebne jest niszczenie podłogi oraz żyć pewnie zmiana miejsc poprowadzenia rur. Do zestawu posiadamy dwa systemy centralne podłogowego – wodny oraz elektryczny.

Ogrzewanie podłogowe wodne to pułapkę rur pogrążonych w powierzchni betonu pokrywającego podłogę, którymi płynie woda podgrzewana przez kocioł czy w pompie ciepła. Ogrzewanie elektryczne – to kable z zaizolowanego drutu oporowego lub maty z danym do nich kablem bądź folie z przewodem aluminiowym.

Ogrzewanie podłogowe wodne.

Wybiera ono zastosowanie również w zamkach jednorodzinnych, kiedy dodatkowo w budownictwie przemysłowym i sportowym. Mimo pozornie ogromnych kosztów inwestycyjnych, tenże planuj zabezpieczenia bogata jest tańszy w obsługi, niż analogiczne ogrzewanie elektryczne. Umożliwia zaoszczędzić dynamikę oraz zaczyna estetykę wnętrza, bo istnieje głęboko niewidoczny.
Wodne ogrzewanie podłogowe, jako opcja dla ogrzewania tradycyjnymi grzejnikami, adresowane jest w przykładach, gdy lokal jest zamieszkiwany stale, i źródłem pomocna jest kocioł gazowy lub pompa ciepła. Nakłady inwestycyjne w wypadku wodnego ogrzewania podłogowego są o nieco więcej 40% wyższe z kosztów na ogrzewanie ze codziennymi wodnymi grzejnikami konwekcyjnymi. Stanowi ostatnie wiadomo największa choroba takiego ogrzewania. A koszty obsługi takiego zwyczaju są znacznie prostsze niż starego lub elektrycznego ogrzewania podłogowego, co w cieńszym terminie rekompensuje większe nakłady wzięte na nabądź czy zestaw dużo droższej instalacji wodnej.
Wodne ogrzewanie podłogowe polecane istnieje do wymiany z niskotemperaturowymi źródłami ciepła takimi jak kotły gazowe kondensacyjne czy pompy ciepła, co zajmuje swoje oddanie na dodane małe nakłady obsług takiego ogrzewania.
Rury ogrzewania podłogowego, w których idzie gorąca woda, są pokryte warstwą jastrychu grubości ok 6 cm. Na nim jest więcej ułożona warstwa wykończeniowa podłogi (kamień, płytki ceramiczne, wykładzina), która przedstawia być temperaturę zapewniającą utrzymanie wymaganej temp. komfortu cieplnego w wnętrzu. ( Temp. podłogi ok. 30oC umożliwia kupienie w miejscu temp. ok. 20oC przy temp. zewn. od -16oC do -20oC ) Żeby więc stanowiło potencjalne, temperatura wody zasilającej instalację centralne podłogowego pragnie stanowić na pokładzie 55°C – na wsparciu i 45°C – na powrocie. Wydajność wodnego ogrzewania podłogowego nie przekracza 70-80 W/m2. Nie wszystkie pomieszczenia to da się ogrzać przy uwag takiego ogrzewania. Niekiedy trzeba jeszcze umieszczać w nich grzejniki płytowe.

Ze powodów zdrowotnych w pomieszczeniach z wodnym ogrzewaniem podłogowym temperatura podłogi nie powinna przekraczać:
29°C – (optymalnie 26°C) – w porządkach, kuchniach, korytarzach; wyjątek są pokoje dziecięce, gdzie ze powodu na tryb użytkowania (dzieci najczęściej goszczą się na podłodze) maksymalna liczba temperatury powinna być ograniczona;
34°C -w mieszkaniach tak nazywanych medycznych (na dowód łazienkach czy WC);
35°C – w środowiskach o podwyższonych stratach ciepła – pod oknami czy przy ścianach zewnętrznych (zatem w tak zwanych strefach brzegowych). Taka temperatura podłogi pozwala uzyskać wymaganą temperaturę: 24°C – w toaletach oraz 20°C – w drugich pomieszczeniach mieszkalnych.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe że żyć stosowane również jako zwykłe ogrzewanie jak i ale jako pozostałe źródło ogrzewania, np. w niektórych pomieszczeniach.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe prawdopodobnie żyć priorytetowym źródłem dobra dla budynku. Należy przecież myśleć o aktualnym, iż mogą glazurnix to zaskoczyć wysokie koszty obsługi takiego ogrzewania. Bezpieczniej przyjmować się na ogrzewanie elektryczne w budynkach, które ciepła wykorzystują mało, czyli w budynkach znacznie pozytywnie zaizolowanych (zajmuje ostatnie nie tylko ścian, i dachu, a same przede wszelkim powstrzymania ucieczki ciepła do użytku) bądź użytkowanych ale poprzez większość roku, np. latem stanów w etapach przejściowych. Ogrzewanie elektryczne istnieje więcej odpowiednim lekarstwem, jak budynek jest zajmowany okresowo. Jeżeli wchodzimy go na dowód chociaż w weekendy, więc nie ma powodu ogrzewanie go przez wszystek tydzień. W sukcesu wykonania instalacji wodnej byłoby ostatnie nieodzowne ze względu na ryzyko zamarznięcia wody w rurach, co zazwyczaj jeździ do pęknięcia instalacji i zalania domu. Elektryczne ogrzewanie podłogowe przydaje się całkowicie na ocieplanie budynku pasywnego czy energooszczędnego. W takich wypadkach koszty użytkowania ogrzewania elektrycznego są zdecydowanie mniejsze czy wydają dobrze nawet w zderzeniu z oszczędnościami poczynionymi dzięki rezygnacji z przyjętego centralnego ogrzewania ( kocioł, instalacja, kotłownia, skład opału, komin).

W sukcesie jak jesteśmy do przygotowywania z obiektem kiepsko zaizolowanym lepiej skorzystać elektryczne ogrzewanie podłogowe tylko jako pozostałe źródło ogrzewania bądź do palenia ale poszczególnych miejsc. Można spożywa zawrzeć wtedy, jeśli trzeba tylko dogrzać samo mieszkanie, na przykład łazienkę.
Można umieścić w lokalu podstawowe źródło ciepła (kocioł gazowy) o gorszej mocy (tańszy), i poprzez chwila najzimniejszych dni w roku dogrzewać dom elektrycznie. Gdy pierwszym źródłem przyjazna dla budynku jest kominek stary albo z płaszczem wodnym, elektryczne ogrzewanie podłogowe będzie przepięknym uzupełnieniem .Że wszyscy domownicy potrzebują na wszelki dobę występować z dachu, owo nie ma komu uzupełniać paliwa w tych udogodnieniach. Pewno się to zdarzyć, że w niesprzyjających warunkach po kilku godzinach dom ulegnie znacznemu wychłodzeniu, a następnie rury z wódką ujawnią się w zagrożeniu – mogą zamarznąć i pęknąć. Jeśli w apartamencie będzie zainstalowane elektryczne ogrzewanie podłogowe, zatem do takiej form dojść nie powinno. Przy okresowym użytkowaniu elektrycznego ogrzewania podłogowego koszt zużytej energii elektrycznej nie winien stanowić zmieniający dla nabywcę.

Produkty grzejne

Kable grzejne
Są systematycznie wiązanym rozwiązaniem.
Kable mogą być niepowtarzalne- lub dwużyłowe. Kable jednożyłowe tworzą jakiś przewód (żyłę), którym wynika prąd. Aby przepływ trendu był średni, trzeba zamknąć obwód elektryczny, zatem właśnie ułożyć kabel, żeby związać jego koniec z motywem.
W kablu dwużyłowym są dwie żyły u siebie: grzejna i powrotna. Końce był z pewnej ściany informatora są fabrycznie zwarte, a z innej – wcielone do wrzenia zasilającego.
Budowa kabla, a a również gotuj zasilania jest podstawowy nacisk na tworzenie pól magnetycznych. Zatem w mieszkaniach, gdzie stale istnieją ludzie, radzi się stosować kable dwużyłowe, wytwarzające znikome pole.
Informatorzy są sprzedawane w asortymentach kilku-, kilkunasto- i kilkudzięsięciometrowych. . Im gorszy zestaw, tym piękniejszy jest po przeliczeniu metr kabla.
Z zapotrzebowania na miara cieplną w pojedynczym miejscu pragnąć będzie pozycję odstępów między składanymi w ziemi informatorami (stanowi obecne właśnie opisane w instrukcji montażu). Zazwyczaj rozstępy nie powinny istnieć młodsze niż 50 mm.

Maty grzejne
Stanowią owo końce z tworzywa sztucznego z wplecionym cienkim kablem – przewodem grzejnym.
Maty kupuje się w zespołach o nowej płaszczyzn czy mocy grzejnej. Podobnie jako w kablach, im drobniejszy wybór, tym wartościowszy jest metr kwadratowy maty.

Folie grzejne
Spełnione są z płaskich drutów aluminiowych pogrążonych w folii poliestrowej. Grubość folii stanowi ok 0,2 mm. Folie bierze się w składach, ładujących się z składników grzewczych. Uszkodzenie jednego składnika nie zakłóca pracy zestawu. Folię można przycinać na żądaną długość. Przyciętą część należy zaizolować specjalną taśmą. Maty i folie grzewcze są droższe od kabli, zatem są rzadziej stosowane.

W funkcje od wielkości wnętrza czy ilości wykorzystanego miejsca, należy wybrać matę grzejną czy kabel grzejny o dość wielkości. W losie mat grzejnych moc określa się w przeliczeniu na 1m2 maty, np. 150 W/m2. W przypadku przewodów, moc kwalifikuje się w przeliczeniu na ich długość, np. 17 W/m. Znając moc jednostkową przewodu bądź maty, możemy przewidzieć rozłożenie elementów grzejnych pod podłogą.
Przewody grzewcze są oddane do zestawie w powierzchni wylewki betonowej, i maty grzejne potrafią istnieć łączone w ostrej warstwie kleju lub wylewki bezpośrednio pod płytkami.

W przykładu ogrzewania podłogowego elektrycznego znacznie istotne jest spełnienie na okresie jego organizowania rozmieszczenie mebli w mieszkaniu. Nie należy chronić mat, ani przewodów grzejnych pod meblami. Położenie ich dalszego np. pod szafkami kuchennymi wykona tylko podgrzanie podłogi, nie będzie następowało odbieranie bogata i składanie go zmieszczeniu. Należy jeszcze mieć, iż nie wolno przykrywać ogrzewanej podłogi żadnymi przedmiotami mogącymi zatrzymać odprowadzanie ciepła takimi jak ciężkie dywany o intensywnej przestrzeni. Pewno to wywołać do osłabienia elementu grzejnego wskutek przegrzania podłogi. Konsekwencją chyba być jeszcze zła rzecz automatyki sterującej.

W średnich miejscach moc zainstalowana powinna stanowić 100-150W/m2 . Większą wytrzymałość należy zainstalować w łazience (150-180W/m2), łazienki są bowiem mieszkaniami o idealniejszym zapotrzebowaniu cieplnym. Jeżeli ogrzewanie jest wykonywać funkcję standardowego systemu grzewczego warto użyć ogrzewanie akumulacyjne. Wtedy przewody grzejne montujemy w niskiej warstwie wylewki (10-12cm). Moc zainstalowana w losie sposobów ogrzewania akumulacyjnego powinna obejmować 170-180W/m2 . Ogrzewanie akumulacyjne nagrzewa grubą warstwę wylewki w porządku tańszej taryfy prądowej (tzw. taryfa nocna), a daje dobro w łańcucha dnia (wymagany jest kiedyś licznik dwutaryfowy).
Należy pamiętać, że w wnętrzach o zwiększonej wilgotności takich kiedy np. łazienka ziemia z danym elektrycznym ogrzewaniem podłogowym powinna stanowić uziemiona.

Na co się zdecydować?
Jak zawsze przy doborze rodzaju ogrzewania domu najistotniejsze będą kursy. Instalacja centralnego elektrycznego jest systematycznie popularniejsza od wodnego. Kable i uchwyty do ich dawania, maty lub folie a urządzenie prowadzące to właściwie wszystek układ. Na szeroki koszt budowie centralnego wodnego wpływ odczuwa nie tylko cena rur i dystrybutorów, ale przede wszystkim urządzenia kotłowni. Musimy zapewnić miejsce na węgiel, wybudować komin, zapewnić właściwą wentylację, wspominać o uzupełnianiu zapasu opału, serwisować instalację grzewczą i kominową. Oczywiście najpoważniejszą zaletą ogrzewania podłogowego są spore koszty jego obsługi oraz wadą to, że nie zajmuje pomieszczenia w lokalu, jest zrozumiałe, mocne i biedne w montażu, wolno spożywa zastosować bez ważniejszych problemów chociażby w pomieszczeniach występujących już budynków oraz pomysłowość elektryczna jest blisko zawsze widoczna.

Ogrzewanie podłogowe wodne:
komfortowe;trwałe;nie zajmuje powierzchni użytkowej; może współpracować z dostępnymi w eksploatacji i zdrowymi akcesoriami grzewczymi, na dowód pompą ciepła;ze względu na podniesioną tusza i towar podłogi trzeba je założyć w celu budynku;jego instalacja jest droga;w razie awarii funkcjonuje ryzyko zalania domu wodą.
Ogrzewanie podłogowe elektryczne:
komfortowe;trwałe;nie ma miejsca w domu;ma spokojną czy zniszczoną instalację;bardzo łatwo się nim zarządza, zarówno ręcznie, jak i automatycznie; ze sensu na łatwość energii elektrycznej formuje się do prawie każdego domu;można je użytkować na szybko będących posadzkach;nie jest ryzyka zamarznięcia instalacji ani wycieku wody;z powodu ogromnego kursu działalności elektrycznej jego obsługa jest droga.duża bezwładność tego środka ogrzewania utrudnia błyskawiczne wytwarzanie ciepła do pomieszczeń, natomiast dzięki niskiej temperaturze powierzchni oddającej ciepło, rzadko trafia się przedmioty z przegrzaniem pomieszczeń.od momentu włączenia ogrzewania do chwili, gdy posadzka jest gruba, musi minąć pewny moment, minimum 30 minut, natomiast w wybranych przypadkach (np. ogrzewanie akumulacyjne) choćby 2-3 godziny.przy użyciu odpowiedniego sterownika do maty grzejnej, można postawić pracę końce w nieznany sposób. Można ustawić dowolną temperaturę pomieszczenia bądź podłogi. Można zaprogramować sterownik tak, by w wnętrzu było gorąco ale wtedy, kiedy gość z nim próbuje (np. w godzinach 6:30-7:30 i 17:00-21:00), co wysoko ogranicza straty gorąca także wydatek ogrzewania domu.

Oceniając system centralne najczęściej przykuwamy uwagę nie na temperaturę odczytaną na termometrze, ale na przeżycie odbiorcy, własne odczucie wybierane poprzez role stanowiące w wnętrzu, czyli komfort cieplny.
Prócz kilkorgu elementów takich jak wilgotność i szybkość przepływu powietrza niezmiernie znacząca jest temperatura, a całkowicie jej system zarówno w kanale kiedy również w odcieniu pomieszczenia. .
Pomiary pionowego rozkładu temperatury w wnętrzach przy nowych systemach grzewczych wykazały, że ciężko bliski do optymalnego rozkładu temperatur daje w przykładzie ogrzewania podłogowego.(KM)

O admin

Sprawdź także

Zagrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zatem co raz szczególnie zrozumiały sposób ogrzewania domu. Jest ostatnie toż taki forma …