Chcesz się z nami skontaktować?

TEST Pokusy Premium

 

DSC_4341

 

Kiedy otrzymaliśmy propozycję od Pani Liliany przetestowania Pokusy Premium Plus, z początku się zawahałam. Od dłuższego czasu nasze futra są na barfie, więc unikamy jak ognia „gotowców” posiadających skład niczym tablica Mendelejewa. Nie kupujemy suchej karmy, ciastek.. ba, nawet przysmaków, które noszą dumną nazwę „suszonych, naturalnych gryzaków”, dziwnym zbiegiem okoliczności- zawsze wywołują armagedon na trawniku, siejąc postrach wśród przechodniów.
Nie wiem czy są i czym są nasączane- może środkami konserwującymi, może coś przeciw pleśni i grzybom. Nie interesuje mnie to. Stawiamy na naturalne żywienie psów i tego się trzymamy. Stąd też z dużą dozą ostrożności podchodziliśmy do nowego produktu.

Zanim zgodziliśmy się na testowanie, zadaliśmy producentowi 1001 pytań z nadzieją, że któreś z nich będzie na tyle nie wygodne, że szybko nam podziękuje, bądź będzie to odpowiedź wymijająca, a wtedy my z satysfakcją będziemy mogli powiedzieć :

 

0ee2243406_nie_ze_mna_takie_numery

 

 Utwierdzając nas w przekonaniu, że to kolejny wszystkomający produkt. Dosłownie WSZYSTKOMAJĄCY.

 

564093_10150926833875178_1964667235_n

 

Odpowiedzi uzyskaliśmy na każde jedno pytanie. Rzeczowe i konkretne.  Podpytywaliśmy również dietetyczkę. Też żadnego haczyka nie znalazła. Węszyliśmy gdzie się da. Szperaliśmy na e- sklepach z nadzieją, że może cena z kosmosu. Ehh… Żadnej nadziei. Więc przystąpiliśmy do testów.

 

DSC_4382

 

Traf chciał, że nazajutrz od otrzymania przez nas produktów z Pokusy, Pierdolot nam się pochorował. Zalecenia od weterynarza? Przez najbliższych kilka dni podawać lekkostrawny posiłek. Jednym słowem- Pokusa spadła nam z nieba 😉 W pierwszej dobie, Pierdolot dostał same płatki ryżowo-jaglane, w drugiej z dodatkiem Pokusy i surowego królika. Jak widać, Pokusa okazała się niezastąpiona również w okresie rekonwalescencji 😉

 

YouTube Preview Image

 

 

fall555(19)

 

Marka „Pokusa” powstała z głębokiej troski o bezpieczeństwo i zdrowie całej rodziny, czyli również zwierząt nam towarzyszących. Idea produktu zrodziła się kilka lat temu, kiedy to sam prezes firmy całkowicie wyeliminował z diety swoich owczarków suchą karmę przemysłową na rzecz wyselekcjonowanych komponentów pochodzenia naturalnego. Z obawy o dobrą kondycję suki i ogromnego miotu, który powiła powielił on tę metodę żywienia również u dorastających i rozwijających się szczeniąt. Po kilku latach stosowania u psów swojej, wciąż doskonalonej metody żywienia naturalnego, postanowił podzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniem z zespołem technologów produkcji mieszanek dla psów oraz wybitnym psim dietetykiem, aby w myśl owej idei stworzyć zdrową formułę żywienia dla czworonogów.

Dziś, jako właściciel marki Pokusa, staram się przenosić potrzebę świadomej troski o najbliższych, na każdego napotkanego człowieka. W epoce szybko i łatwo dostępnego rodzaju żywności dla ludzi typu „fast food” i odpowiadających temu zjawisku w branży zoologicznej – karm pełnoporcjowych każdy z nas żyje w ciągłym strachu o zdrowie swoich najbliższych. Dlatego też – mniej lub bardziej świadomie – wprowadza się do domów zdrową, bezpieczną i możliwie najbardziej naturalną dietę, tym samym starając się zatrzymać przy sobie jak najdłużej wszystkich tych, których kochamy, także zwierzęta.

 

Pokusa to nic innego jak wysokojakościowa karma uzupełniająca, bogata w witaminy i minerały, których w podstawie diety naszych futer może zabraknąć. Co ciekawe – może stanowić główny składnik diety domowej, w której jest ona jedynym źródłem wysoko strawnego białka, może również być dodatkiem żywieniowym w dietach, w których nie jest ona jedynym jego źródłem (łopatologicznie ujmując Pokusa+płatki mogą stanowić pełnoporcjowy posiłek dla futra).

 

fall555(14)

Każdy z naszych produktów jest utworzony na bazie komponentów nie tylko czystych ekologicznie, ale także stworzonych do przemysłu spożywczego dla ludzi. Dlatego Pokusa Premium Plus jest jedyna w swoim rodzaju. Każdy składnik karmy uzupełniającej Pokusa mógłby z powodzeniem znaleźć się na Twoim własnym talerzu jako pełnowartościowy komponent codziennej diety!

 

 

Nie ważne czy Twój pies jest na barfie, suchej karmie czy też może sam gotujesz mu posiłki – każdą jedną z nich należy odpowiednio suplementować w zależności od potrzeb psiego organizmu.

 

DSC_5383

 

Pewnie pomyślisz teraz …

 

fall555(18)

 

No właśnie. Twój pies. Ale nie pies sąsiada czy Twojej koleżanki. Psy to nie klony. Każdy z nich ma indywidualne zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Dlatego bez suplementacji nigdy nie będziesz pewny, że podając posiłek psu, zapewnisz mu wszystko to, czego on potrzebuje.

Pokusa zapobiega błędom żywieniowym wynikającym z uśredniania składów analitycznych karm dostępnych na rynku, a także wspomaga w naturalny sposób funkcjonowanie organizmu naszego futra dostarczając niezbędnych składników odżywczych.

 

klony-11448165

 

fall555(14)

 

ded

 

Tak jak już niejednokrotnie pisałam, Futra Specjalnej Troski żywią się surowym mięsem, podrobami,warzywami, owocami oraz mięsnymi kośćmi i na tym rodzaju żywienia – Barfie, się skupimy.

Do tej pory suplementowaliśmy je sami, podając żółtko z jajka, skorupki od jajka, drożdże browarnicze, olej z łososia, algi, itd… Nie ukrywam, że zachodu przy tym sporo. Bo a to się zapomni, a to się czegoś doda za dużo a to za mało…

 

fall555(18)

 

Póki co, Pokusa Premium Plus nie posiada w swojej ofercie produktów, stricte przeznaczonych dla barfowców. Jednak zapewniono mnie, że ze względu na olbrzymie zainteresowanie produktem ze strony środowiska BARF, są na etapie tworzenia produktu ściśle dostosowanego do tej diety, dzięki czemu zaspokoi on całkowite zapotrzebowanie na wszelkie składniki pochodzenia roślinnego.

 

fall555(20)

 

Pokusy są cztery. Trzy dla piesełów : Dla dużych ras, dla małych ras i dla całkowitych psich kurdupli od czwartego tygodnia życia.

Pokusa ma też w zanadrzu opcję dla osób, wyposażonych w koteła.

 

unnamed

 

fall555(21)

 

Jako iż kocich futer oraz szczeniorów u nas w domu niedostatek, zostaliśmy wyposażeni w Pokusę Premium Plus dla ras małych (Pierdolot) oraz dużych (Alpha).

Dodatkowo w pakiecie otrzymaliśmy zapas płatków ryżowo- jaglanych, płatków 4 zboża, komplet ślicznych misek, oraz mnóstwo innych gadżetów.

 

DSC_4274Pokusa dla Futer

 

5Płatki błyskawiczne 4 zboża

 

6Płatki błyskawiczne ryżowo- jaglane

 

DSC_5408Gadżety – dla mnie :)

 

Zapytacie zapewne, jak się mają płatki ryżowo-jaglane czy 4 zboża do diety barf ?

 

Teoretycznie nijak. W praktyce płatki  ryżowe to przede wszystkim źródło węglowodanów. Płatki jaglane natomiast pełnią jeszcze szereg innych funkcji- stanowią bardzo dobre źródło witamin z grupy B, których niedobór w codziennej diecie może powodować kłopoty z prawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego oraz okrywy włosowej zwierzęcia. Zawierają one również kwas krzemowy, dużo wapnia, potasu i fosforu, a także cały szereg mikroelementów, m.in. żelazo, mangan, magnez, potas, cynk. Proso z którego powstają ma właściwości moczopędne, jednocześnie wzmacnia nerki. Wykazuje również działanie przeciwgrzybicze. Płatki jaglane nie zawierają glutenu, są również dobrym źródłem witaminy E oraz wapnia, żelaza, potasu, fosfor, cynku oraz manganu. Jak najbardziej – można stosować je jako dodatkową podaż energetyczną – co więcej, wybierając płatki jaglane zwiększamy również podaż składników odżywczych, które w przypadku wzmożonego wysiłku fizycznego są zwierzęciu niezbędne bardziej niż zwykle.

Dlatego o ile na co dzień podajemy samo mięso, tak w przypadku dni ze wzmożonym wysiłkiem (np. Dog trekking, mega długi spacer czy bieganie) posiłkujemy się również jednym z dwóch wariantów płatków.

 

DSC_4389

 

fall555(22)

 

Składniki w obu Pokusach są takie same :

owoce (jabłka, jagody, żurawina),warzywa (marchew,  pulpa buraczana, pomidory), algi morskie (wodorosty Ascophyllum nosodum), produkty z jaj (skorupki, błonki), zioła (natka pietruszki), naturalne dodatki mineralne (montmorylonit), białko o najwyższej wartości biologicznej.

Czym się zatem różni wariant dla Dużego Psa od Psa Małego?

 

Nowy folder

Mały Pies

 

mp

 

Duży Pies

 

dp

 

Pokusa dla Dużych Psów (pow.10kg)  wpływa korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu, wspomagając układ: odpornościowy, pokarmowy, nerwowy oraz poprawiając czynność aparatu ruchu, Pokusa dla Małych Ras, skupia się na schorzeniach wynikających z procesów miniaturyzacji psów.

 

fall555(24)

 

Opakowania Pokusy jakie otrzymaliśmy (300g) składa się z 15 saszetek.

 

DSC_4393

 

Każda saszetka oprócz daty produkcji, posiada oznaczenie PM– Pies Mały, bądź PD– Pies Duży.

Dzięki temu nie pomerdają nam się saszetki 😉

 

DSC_5377

 

Sposób karmienia Pokusą jest podany zarówno na stronie producenta jak i na opakowaniach. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości co do dawkowania Pokusy czy ustalenia odpowiedniej porcji płatków ryżowo-jaglanych/4zboża, możesz skontaktować się z dietetykiem weterynaryjnym współpracującym z Pokusą.

 

Nowy folder1

My takie wątpliwości mieliśmy właśnie z powodu braku dedykacji produktu tylko i wyłącznie dla barfujących,  dlatego poprosiliśmy o ustalenie indywidualnej dawki dla naszych futer 😉

 

 

fall555(14)

4

Pokusę podaje się tak jak podaje się karmę uzupełniającą różnego typu (smakołyki, dodatki smakowe, itp.), czy tak aby jej wartość energetyczna zaspokoiła 10% dziennego zapotrzebowania ponad to zapotrzebowanie. Chodzi o to, że barf powinien być podawany w pełnej porcji, czyli w takiej aby zaspokoił poniżej wyliczone dzienne zapotrzebowanie energetyczne psiaków, zaś Pokusa powinna być szczególnym dodatkiem, takim swoistym gratisem ponad owo zapotrzebowanie (do 10% ponad). Założenie to jest zasadą, którą powinno się przestrzegać przy każdej karmie uzupełniającej, ponieważ te wspomniane gratisowe 10% w żaden sposób nie powoduje nadwyżki wybranych składników odżywczych ani tym bardziej nie jest w stanie przyczynić się do nabrania masy ciała. Jedynie w przypadku psów z już stwierdzoną nadwagą sprawa ta ma się nieco inaczej, ale to już są kwestie zupełnie zindywidualizowane.

 

fall555(23)

 

Sposób przygotowania Pokusy jest dziecinnie prosty. Odmierzoną porcję pokusy rozrabiamy w letniej wodzie, (ilość wody powinno ustalić się samemu, biorąc pod uwagę preferencje żywieniowe psa, a jak wiadomo każdy pies ma inne upodobania) dodajemy przygotowanego barfa i gotowe 😉

Sam zapach rozrobionego proszku, przypomina trochę kaszkę dla dzieci :)

 

 

DSC_4940

Prostotę przygotowania uważam za genialną samą w sobie. Dość pierdzielenia się z butelkami z olejem, suszenia skorupek od jajek i kombinowania czy w przyrządzonej mieszance jest wszystko czego futro potrzebuje. Pokusę można z łatwością zabrać ze sobą na zawody czy urlop! :)

 

DSC_4893

 

Testowanie :

 

YouTube Preview Image

 

 

fall555(25)

 

Zacznę od opakowania. Gdyż to one na samym początku mnie zachwyciły! Opakowania Pokusy cechuje  wytrzymałość i stabilność. Elegancje pudełeczka, bardziej przypominają dekoracyjne pudełka na prezenty, niż psie suple :)  Jednym słowem – są tak ładne, że na pewno głęboko do szafki ich nie schowasz 😉

2 3

 

Ogromnym plusem jest strona internetowa Pokusy, na której znajdziemy wszystkie informacje o produktach, jakich tylko potrzebujemy. Nie tylko pełen skład analityczny, ale również gdzie można produkt nabyć, jak skomponować menu dla naszego pupila czy jak przystąpić do klubu lojalnościowego, dzięki któremu możemy wymieniać punkty z opakowania na nagrody!

Co o Pokusie możemy powiedzieć?

Pokusę stosujemy od mniej więcej miesiąca. Jest to stanowczo zbyt krótki okres, aby móc dostrzec jakieś spektakularne zmiany w kondycji psa czy chociażby wyglądzie jego sierści. Z całą jednak pewnością mogę go uznać za niesamowicie atrakcyjny sensorycznie dla psów. Futra wylizywały miski do czysta!

Skład Pokusy jest na tyle bogaty i atrakcyjny, że pozostaje już tylko czekać na efekty!

 

4

polk

Brak skutków ubocznych w postaci rewolucji trawnikowych, powiewu morderczego oddechu z paszczy czy siudrania sierściuchy- przemawia tylko na plus.

Do pełni szczęścia brakuje nam już tylko Pokusy kierowanej specjalnie dla barfowców!

 

DSC_4956

 

YouTube Preview Image

 

 

fall555(26)

 

Pokusę możecie nabyć w sklepach stacjonarnych w woj. Łódzkim, Małopolskim, Śląskim —-> adresy sklepów dostępne są >>tu<<

Jak również w hurtowni ARA mieszczącej się przy ul. Jutrzenki 83B w Warszawie.

Pokusa dostępna jest także w internetowych sklepach zoologicznych :

PSIABUDA
KARUSEK
CZTERY ŁAPKI
KUCHNIA PUPILA
AGAMA

DSC_4976

Cena za Pokusę :

20g– od 7.50zł

120g – od 15.40zł do 18.00zł

300g – od 47.00zł do 52.00zł

2 thoughts on “TEST Pokusy Premium”

  1. Agnieszka pisze:

    Wooow! Super, bardzo się bałam jak to będzie wyglądało przy barfie. Czekam niecierpliwie na pokusę dedykowaną dla surowo-mięso-pieso-pożeraczy. Zwłaszcza, że moje piese miewa dni fochowania na warzywa i na garstkę wątróbki kręci nosem.

    1. Futra Specjalnej Troski pisze:

      na każdą wątróbkę? :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *