Strona główna / motoryzacja / To, jakie opony stawiać na zimę to materiał na doktorat również niczym głównie w takich przykładach bywa szkoły są przynajmniej dwie.

To, jakie opony stawiać na zimę to materiał na doktorat również niczym głównie w takich przykładach bywa szkoły są przynajmniej dwie.

Reklama: Szkoła jazdy Bydgoszcz

To, jakie opony traktować na zimę to przedmiot na doktorat a gdy średnio w takich wypadkach chodzi tendencji są ponad dwie. Ale rozpoczynając od przodu, szerokość opon w mm ocenia w wymiarze jej liczba grupa.

Zalety szerokich opon

Szkoła pierwsza, do której oceniają się producenci opon tacy jak np. Continental, na zimę polecają opony szersze. Opona wyższa toż ostrzejsza przestrzeń styku opony z źródłem, co powinno dokonywać się na ich jaśniejszą przyczepność (na chyba w oponach letnich właśnie stanowi). Szersze opony, dzięki większej wartości lameli i rowków przyczyniają się do zwiększenia tarcia, a toż więcej lepsza przyczepność, przyspieszenie, sterowalność i ograniczanie. Również na śniegu szersze opony radzą sobie dużo, a szczególnie, jeśli idzie o prowadzenie samochodu w zakrętach (sprzyja temu specjalnie podatna mieszanka gumowa).

Dopasuj opony do warunków

Szerokie opony zimowe są jednak i wady. Jedną spośród nich istnieje przyczepność w ostrym, świeżym śniegu. Opona mniejsza ma tu ułatwione zadanie. Specjaliści stowarzyszenia ADAC zatem zalecają stosowanie opon węższych na zimę bo testy, które spełnili pokazały, że wędrówka po jeździe z błotem pośniegowym i wodą nie jest pewna na ogromnych oponach.

A też określając się na opony trzeba posiadać przede wszelkim osobę, w jakich powodach będą one odnoszone gdyż nie ma uniwersalnej opony, jaka będzie imponująca na dowolne warunki drogowe.

O admin

Sprawdź także

Jeszcze kilka lat temu sporo istotnych informacji o rozwoju i ważnej historii samochodu wydawałoby nam wnętrze.

Reklama: Prawo jazdy Bydgoszcz Jeszcze mało lat temu nic ważnych danej o wzrostu i dotychczasowej historii …