Strona główna / Ciekawostki / Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niezajmujący się cukiernictwem kwalifikuje się na przyjęcie wyzwania

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niezajmujący się cukiernictwem kwalifikuje się na przyjęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niezajmujący się cukiernictwem przyjmuje się na przyjęcie wyzwania, jakim jest wykonanie tortu. Znaczenie to pragnie nie tylko umiejętności kulinarnych, lecz też pomysłowości oraz precyzji w dekoracji samego ciasta.

Warto podkreślić, że samodzielne zrobienie tortu może wykazać się wyjątkowym prezentem na morze możliwości, m.in. na narodziny dziecka, matki, męża, przyjaciółki, czy te np. na Dzień Matki czy Dziadka. Samo wykończenie tortu to umiejętność. Dlatego przydatny jest pomysł oraz chwila na jego realizację. Istnieją natomiast okazje, na jakie stworzenia tego specyficznego rodzaju ciasta, nie zdaje się amatorom.

Taką okazją daleko jest ślub. Weselny tort to aktualnie nie tylko ciasto, lecz niemalże rytuał, i jego cel oraz zastosowanie nie raz jest Młodej Parze sen z powiek. W współczesnych latach trendem staje się zastąpienie marcepanowych dekoracji żywymi kwiatami. Kolorowe kwiaty są z pewnością bardziej przyjemne i efektowne. Dzięki tak dobranej budów i kolorystyce, tort może spowodować zachwyt wszystkich weselnych gości. Dobór kwiatów często jest poważnym zadaniem. Dokonując wyboru uwzględnić należy florystyczne dodatki Panny Młodej, wystrój sali, dekoracje stołów oraz koncept samego tortu ? jego stan, kolor, smak itd. Warto także wziąć pod opiekę to, jakie kwiaty kwitną w konkretnym miesiącu, aby uniknąć zbędnych zmartwień powiązanych z brakiem dostępności swoich bliskich gatunków.

Niekiedy spotkać można się z oporem przed połączeniem kwiatów z życiem. Nie wszyscy jednak wiedzą, że wiele rodzajów kwiatów jest dobrych (także w restauracjach spotkać się możemy z dobrą ozdobą w części kwiatów na talerzu). Najbardziej ekskluzywne gatunki ozdobnych kwiatów jadalnych to: goździki, bratki, fiołki wonne, róże, nasturcje, bławatki, stokrotki, słoneczniki, begonie, bez i wiele kwiatów drzew owocowych. Z pewnością należy uniknąć styczności ciast z roślinami trującymi, m.in. azalią, konwalią, groszkiem pachnącym, irysem, hiacyntem, hortensją, żonkilem i narcyzem. 

Opinia o samodzielnym wykonaniu tortu również jego florystycznej dekoracji powinna stanowić dokładnie przemyślana. Żywe kwiaty z pewnością nie zachwycą dziecka czy nastolatka. Mogą się jednak spodobać dorosłej osobie, zwłaszcza kobiecie, np. mamie, siostrze czy przyjaciółce. Taka praca wymaga te wcześniejszego przygotowania. Swój sposób liczy na zanurzeniu główek kwiatów w białku, następnie posypaniu ich cukrem i zaplanowaniu w kubku, tak żebym wzajemnie się nie dotykały. Należy toż zaplanować w ciągu tak, by białko mogło dobrze wyschnąć a w skutku czego jego nadmiar nie ściekał na tort. Można również przed zanurzeniem kwiatów w białku zasypać je kaszą manną i ładnie uformować. Ułożenie kwiatów na torcie, czy więcej w cieście, powinno się wykonać na moment przed jego podaniem. Wówczas kwiaty zachowają swój oryginalni wygląd. Aby uniknąć bezpośredniego kontaktu łodyg roślin z ciastem, ważna je zgrabnie i precyzyjnie owinąć np. folią aluminiową.

Dekorowanie tortów kwiatami to łatwo wyzwanie dla wszystkiego, kto chce pozytywnie zaskoczyć gości. Jeżeli wcześniej się tegoż nie robiło, warto przed wydarzeniem, na jakie będzie się przygotowywało taki tort, zrobić kilka prób, aby na ostatnią pewną datę wyszedł on doskonały.

O admin

Sprawdź także

Woda z wodociągów musi spełniać surowe normy, wskazane przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia

Rozwiewamy twoje wątpliwości raz na zawsze: tak, wodę z kranu wolno pić! Woda z wodociągów …