Strona główna / Nieruchomości / Trzynasty piątek przynoszący pecha to pewien z najbardziej prestiżowych przesądów. Jest jeszcze wiele przesądów budowlanych.

Trzynasty piątek przynoszący pecha to pewien z najbardziej prestiżowych przesądów. Jest jeszcze wiele przesądów budowlanych.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Trzynasty piątek przynoszący pecha to jedyny z najbardziej modnych przesądów. Możemy dołożyć do niego czarnego kota, przejście pod drabiną czy zbite lustro, które sprawi, że nowe siedem lat naszego bycia będzie istną udręką. Ludzie dają się na tych, jacy nie wierzą w zabobony także takich, którzy jak ognia unikają wszystkich prac mogących w wszystek sposób źle wpłynąć na ich żywot. Kiedy tenże problem przenosi się do sieci? W klubie spośród nią stanęło również całkiem sporo przesądów. Sprawdźcie jakie rzeczy mogą przynieść Wam szczęście podczas budowania nowego domu. 

Wybór idealnego miejsca na postawienie nieruchomości jest wyjątkowo istotną sprawą. Kiedyś liczono w współczesne, że tak podpowiedzą nam w współczesnej sprawie zwierzęta. Pamiętajcie, żeby nigdy, natomiast toż wcale nie stawiać domu tam gdzie swoje legowisko miały koty – a najbardziej te czarne. Jeśli jakimś cudem w wskazanej przez Was okolicy uważa się stado owiec, pozwólcie im doświadczeń się po części – miejsce, w jakim zgromadzą się w całość będzie tymże najspokojniejszym, idealnym na sypialnię lub pokój dla niemowlęcia. 

Miejsca po dawnych pogorzeliskach, bitwach czy innych nieszczęściach powinny stanowić omijane szerokim łukiem. Wszystko to kojarzy się z tragedią, na jakiej może nikt z nas nie chciałby podnosić domowego drugiego życia. Znacznie lepiej przenieść się z formą w wyjątkowe miejsce, nieskażone złą aurą.

Stary przesąd, który zdecydowanie może spodobać się męskiemu gronu, to stanowienie terenu, na którym powinien powstać dom przez nagie kobiety. Panie, pozbawione ubrań gromadziły się w ciemności także za pomocą pługa kreśliły linię wyznaczającą najdoskonalsze miejsce. Tworzyło wtedy na końca odpędzenie złych duchów, ewentualnych pożarów także zagranicznych nieszczęść oczekujących na dalekich domowników.

Pewnie dziwicie się kiedy zacząć budowę. Że najlepiej w środę bądź sobotę, po cali księżyca. Pierwszego dnia dobrze urządzić imprezę – tzw. „zakładziny”. Na ostatniego standardu uroczystość płaci się najbliższych znajomych, przyjaciół i ekipę budowlaną. Po dobrym jedzeniu i trunku, z pewnością wszystko pójdzie gładko! 

Jak dotąd można pomóc swojemu szczęściu? Może przez zakopanie pod progiem domu dokumentu rozpoczęcia budowy? Kiedyś zakopywano tam co prawda czarne kury bądź koguty, ale taki dokument te powinien wystarczyć. Niektórzy faktycznie zawsze to tworzą. Co dobre, można spotkać się także zakopywaniem pod progiem chleba, ziaren, monet lub… obcasów! Te ostatnie są sprawić żebym w lokalu wcale nie zabrakło przyjaźnie nastawionych gości .

Dawniej, po skończeniu więźby dachowej, czyli drewnianego szkieletu dachu, wieszano na niej kwiaty, kępy trawy bądź wieńce. Teraz zawsze można określić ten obyczaj, jednak wieniec wiesza się głównie w czasie, gdy cały dach istnieje obecnie gotowy.

Po wybudowaniu domu, wpuście na wczesny ogień czarnego kota. Jeśli nic mu się nie stanie – jesteście przytulni a bez stresu możecie zamieszkać w kolejnej nieruchomości. Żeby szczęścia istniałoby jeszcze więcej, powieście na drzwiach wejściowych kawałek żelaza lub podkowę.

Nie zapominajcie o niezwykle istotnym wydarzeniu – parapetówce. Dawniej impreza ta zwykła była pod nazwą „obsiedliny”. Jak wtedy, no a teraz, płaci się na nią każdych najbliższych. Pozytywny klimat i prawe nastroje zapewnią dobrą działalność na dalsze trwanie w drugim miejsce.

Wymienione przesądy mogą powtarzać się bardzo oryginalne, jednak rzesza ludzi wierzy, że niektóre spośród nich tak przynoszą szczęście.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego celu potrafi być poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …