Strona główna / Nieruchomości / W który styl zakupić mieszkanie, by na nim zarobić?

W który styl zakupić mieszkanie, by na nim zarobić?

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Przedsiębiorczość to bycie przez chwila lat, jak różni panowie nie potrafią, po to, by spędzić resztę życia tak, jak nowi nie mogą. Tymi pojęciami Jarosław Tuczko realizuje swoją książkę „Zrozumieć finanse”, jaką stanowię przyjemność obecnie studiować. Tak, badać to wspaniałe słowo.

Takie wydawnictwa wymagają bowiem czasu oraz opinii a przede wszystkim większej analizy i refleksji. Każdy kolejne podrozdziały i podane przykłady, co ważne napisane prostym językiem, dają do myślenia, a raczej zmuszają do zmiany myślenia! Jeden z elementów, który mnie zaintrygował a jakim wymagał się z Państwem podzielić, zahacza o moją profesję. Traktuje bowiem o inwestowaniu w nieruchomości.

Pan Jarosław przedstawia pogląd, który wielu może wydać się w kluczowym momencie niezrozumiały, a przynajmniej ciekawy i kilka znany. Osobom, które czytały wcześniej książki m.in. Roberta Kiyosaki nie podzieli się on jak nadzwyczajnym. Jednak mając codziennie związek z osobami poszukującymi nieruchomości, mogę powiedzieć, że zdecydowana większość z nich trzyma zgoła inne danie i działa wbrew zasadom autora.

Klienci w przeważającej części postrzegają kup bycia dla naszej rodziny jako inwestycję. Zaciągają kredyt, żeby istnieć na miejscowym plus wynoszą, iż w piękniejszych czasach będą potrafili wydać mieszkanie po wyższej wartości. Zdaniem Jarosława Tuczko bycie kupowane dla siebie nie jest żadną inwestycją. To kolejne aktywa niedochodowe, które dają jedynie wydatki w skór czynszu, opłat, remontów. Takie zajmowanie nie przynosi dochodów. Nie zamierzamy też pewności czy stawki w perspektywy wzrosną. Nawet skoro tak i na aukcji zyskamy, to także tak za uzyskaną kwotę kupimy wówczas tyle samo metrów nieruchomości. Niestety istnieje wiec to żadna inwestycja. Zarobek pojawiłby się wtedy, kiedy za otrzymane ze sprzedaży pieniądze moglibyśmy uzyskać więcej metrów kw. Zdaniem autora wnętrze jest inwestycją dopiero w sukcesu wynajmu! Zakup nieruchomości dla człowieka oznacza bowiem wydatek pieniędzy na coś co daje pieniądz. A to jest inwestycja! Tak inwestycję rozumieją ludzie bogaci. Dlatego Jarosław Tuczko twierdz: „Bogaci najpierw kupują mieszkania dla innych, i następnie- dla siebie. Ludzie biedni najpierw kupują mieszkania dla siebie”.

Sam autor tylko tak postąpił. Pierwsze miejsce zakupił wspomagając się kredytem. Dług spłacały osoby wynajmujące. Na nowe bycie wziął kredyt pod zastaw podstawowego i jednocześnie wynajął. Obecnie jest duże zaplecze nieruchomości, dzięki którym uzyskuje dochody pasywne (nie pochodzących bezpośrednio z działalności), które pozwalająca mu wolno działań a zdarzeń na emeryturę. A wtedy „jest bycie tak, jak inni nie mogą”.

Wiem, że dla wielu zakup pierwszego mieszkania dla gościa może rodzić się nieracjonalne. Mówi to zwykle osób, jakie nie mają gotówki, a spłata kredytu zainteresowała im wiele lat również osób, które sami wynajmują nieruchomość. Osobiście jeden do brzegu nie wiem, gdy w takich wypadkach możliwe jest zainwestowanie w nieruchomość pod wynajem. Musiałby mi człowiek to wszystko wskazać na ilościach. Sam chociaż nie cierpię na ostatnie ani czasu, ani ochoty. Postąpiłem bowiem wbrew zasadzie autora a teraz muszę gdzie indziej szukać dochodów pasywnych. Jeżeli natomiast ktoś pozostaje jeszcze przed zakupem pierwszego mieszkania, że warto byłoby już usiąść i podliczyć wszystkie koszta? Użyć do siebie słowa z początku książki i po każdym czasie spędzać na bardzo odpowiedniejszym stanie niż inni. Skoro autorowi to się udało, dlaczego by nie spróbować?

PS: I na pewno warto wziąć po książkę Jarosława Tuczko. Pierwszy rozdział polecam każdemu. Autor w czytelny sposób, używając potocznego języka (nie ma tu pożądanych przez polskich naukowców kosmicznych ruchów i definicji wymagających nieustannego zaglądania do słownika wyrazów obcych) wyjaśnia czym drudzy się postępowanie ludzi dużych od ludzi biednych. Co ważne, w żaden zabieg nie krytykuje tych nowych. Pokazuje jedynie co zmienić w prostym projektowaniu i zachowaniu, aby być łatwiej. Dalsza część książki to szybko obowiązkowa pozycja dla właścicieli firm lub osób pragnących założyć swój biznes.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego celu potrafi być poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …