Strona główna / Żywienie / W Polsce jest grupa singli i bezdzietnych małżeństw.

W Polsce jest grupa singli i bezdzietnych małżeństw.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz

W Polsce rośnie liczba singli i bezdzietnych małżeństw. Te zmiany demograficzne są ważny nacisk na targ nieruchomości, gdyż stymulują deweloperów do robienia miast z wysokim udziałem domów o niższych powierzchniach. 

Według badań, od 2006 r. do 2015 r. liczba polskich singli wzrosła o ponad 800 tys. Znacznie powiększył się również udział bezdzietnych par, do 23 proc. Do ostatniej liczbie zaliczają się m.in. starsi małżonkowie, których potomstwo opuściło rodzinny dom oraz młodsze pary rezygnujące z rodzicielstwa. Między 2006 r. i 2015 r. liczba takich gospodarstw domowych wzrosła o prawie 900 tys. Co warte podkreślenia, liczba polskich par żyjących bez dzieci jest najszybciej w pełnej UE. Deweloperzy w sumy na te zmiany demograficzne starają się utrzymać odpowiedni odsetek niewielkich, kompaktowych pomieszczeń w swoich inwestycjach

Warto pamiętać, że takimi lokalami budzą się nie tylko osoby szukające możliwości na potrzeby własne lecz i inwestorzy, którzy korzystają długi wpływ na świeże oblicze rynku nieruchomości. Wtedy w sporej mierze dzięki nim, ale w centralnej części br. roku, klienci stracili na ostatnie miejsca ok. 7 mld zł na ważnych rynkach Polski. Dla porównania, w wszystkim 2012 r. kiedy stopy procentowe były dobrze wyższe, zawarto umowy o wartości ok. 6,1 mld zł.

Mimo dużej oferty nowych lokali, która, oscyluje na poziomie ok. 51 tys. w najtrudniejszych miastach, luka mieszkaniowa w naszym świata zawsze jest duża. Najbardziej ważna, jak zwracają uwagę przedstawiciele banku, przygotowuje się właśnie kwestia przeludnienia. Wiele powtarza się o tym, że nad Wisłą mieszkań jest zbyt grosze i dokładnie dlatego są ważniejsze niż na Zachodzie, w porównaniu do zarobków. Różne szacunki informują o tym, że brakuje od jakiś miliona do nawet 5 czy 8 milionów mieszkań, jeżeli planowaliśmy, aby przeciętny Polak w efekcie był oczywiście jak przeciętny Europejczyk.

Co dobrze, jak wychodzi z informacji , ponad dwóch na trzech użytkowników w Polsce istnieje w za niewielkim lokalu Bierze się aż 67,8 proc. pomieszczeń w Polsce za przeludnione. Gorszy zysk w Europie jest tylko Rumunia, gdzie problem przeludnienia dotyka 69,3 proc. najemców. Potencjalny popyt również na przebywania na naturalne potrzeby kiedy i inwestycyjne jest ogromny aczkolwiek notowane na tym zbytu obroty daleko odchodzą z potrzeb wielu Polaków, ograniczonych słabą płynnością finansową. Z innej strony, w nowych latach deweloperzy tworzą się czym pochwalić. Wystarczy popatrzyć na najwyższe wyniki giełdowych graczy, którzy z stycznia do września br. podpisali ok. 16,7 tys. umów, i w współczesnym jedynym czasie 2015 r. sprzedali ok. 15 tys. mieszkań. Szczególnie już z kolekcje znikają kawalerki dwa pokoje, w czystych pozycjach i dokładnie skalkulowanej cenie.

Co oczekuje nas dużo na placu mieszkań? Mając pod uwagą lukę podażową w Polsce, długoterminowe perspektywy napawają optymizmem wielu deweloperów. Obecnie jednak może pierwsze oznaki spowolnienia na zbycie, co przejawia się chociażby w malejącej liczbie tworzenia nowych budów. Ale zatem stanowi zwykły etap działania w tej dziedzinie i nikt nie liczył, że dotychczasowa sytuacja będzie mieszkać długo. Z drugiej strony, nie spodziewamy się drastycznego spadku popytu, zwłaszcza dopiero w klasie niewielkich, kompaktowych lokali.

Konieczne jest dobranie polityki mieszkaniowej rządu do obecnych realiów. lany budowy apartamentów w ramach programu „Bycie Plus”, muszą przestrzegać wzrost liczby singli oraz malejące potrzeby metrażowe polskich rodzin. W ramach szerszej i społecznej perspektywy, politycy powinni zastanowić się nad problemami powstającymi ze rozwoju wartości samotnie będących starszych Polaków.

O admin

Sprawdź także

Jak obliczyć oś ogrodzenia na pas?

Reklama: Montaż ogrodzeń Bydgoszcz Ważnym czasem jest zgodne wyznaczenie osi ogrodzenia i lokalizacji słupków w …