Strona główna / Nieruchomości / W ruchu zeszłego roku dano do celu ponad 80 tys. nowych mieszkań

W ruchu zeszłego roku dano do celu ponad 80 tys. nowych mieszkań

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

W toku ubiegłego roku oddano do celu ponad 80 tys. nowych mieszkań, o 17,2 proc. wysoce niż w minionych 12 miesiącach – płynie z analizy ekspertów.

Deweloperzy dali do używania w minionym roku 80 tys. 97 lokali (kwiecień 2016 – marzec 2017). W niniejszym jednym okresie uzyskali 118 tys. 484 pozwolenia na budowę kolejnych.

Analityk przypomina, że wtedy jest cenę najwyższa od wiosny 2008 roku, jak to praw było 119,5 tys., czyli jedynie o tysiąc sztuk więcej. Dodaje, że w zestawieniu rok do roku, pozwoleń wydano ponad 20 proc. znacznie.

W dzisiejszym roku funkcjonujący na polskim rynku deweloperzy zaczęli budowę 92,2 tys. mieszkań. Mając pod uwagę 12-miesięczne okresy (takie postępowanie pozwala zminimalizować wpływ sezonowości na statystykę) istnieje toż zaleta najwyższa w sprawie.

Ekspert uważa, że rok 2017 że stanowić równie dobry, jak poprzedni. W jednym tylko marcu ostatniego roku deweloperzy rozpoczęli 9 tys. 314 nowych budów, dali do użytkowania 6 tys. 621 lokali i osiągnęliśmy 11 tys. 940 pozwoleń na budowę nowych.

Jego oddaniem, zagrożeniem dla liczby budowanych mieszkań pewno stanowić wzrost rekordowo niskich stóp procentowych. W Warszawie 60-70 proc. nowych mieszkań jest branych za gotówkę. Jeżeli oprocentowanie w bankach wzrośnie, ludzie zostawią pieniądze na inwestycjach i trening na placu nieruchomości unormuje się.

Na wynik dodał, że program „Bycie Plus” nie spowoduje dużych zmian na zbycie nowych miejsc deweloperskich. Ludzi, do których skierowany jest program +Mieszkanie Plus+, w grupy nie być na kup mieszkania za gotówkę.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego celu potrafi być poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …