Strona główna / Technologia / W sezonie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, zasoby te mogą bezpowrotnie zostać utracone.

W sezonie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, zasoby te mogą bezpowrotnie zostać utracone.

W czasie awarii komputera, a dokładnie dysku twardego, zasoby też mogą bezpowrotnie zostać utracone. Taką prywatną stratę można jeszcze jakoś przeboleć, ale jednak komputer jest szczególnie narzędziem rzeczy i strata powiązanych spośród nią danych jest wysoce duża. Też stanowi w sukcesu studentów tworzących programy na zaliczenie, prace semestralne, licencjackie, magisterskie i doktorskie.

Bynajmniej nie wszystek istnieje na końcu zapobiegliwy, by mieć kopie zapasowe naszych możliwości, na wzór na pendrive’ie a znowu na dysku zewnętrznym. Zatem kiedy „padnie dysk”, dane po prostu znikają.

Jednak czy bezpowrotnie?

Na dobro nie. Istnieją wyspecjalizowane firmy skupiające się odzyskiwaniem danych. Zupełnie nie należy badać tego składać na naturalną rękę, mając z „skutecznych rad” znalezionych w internecie lub „usłudze” kolegów informatyków. Każda, bodaj najmniejsza ingerencja w zepsuty dysk pogarsza potrzebę i utrudnia odzyskanie zasobów, a czasami robi to niezwykłym.

Firmy trudniące się odzyskiwaniem danych znajdują się w dowolnym większym mieście, czyli nie powinno być pasztetu z wstępem do specjalistę. Tym bardziej, że pomoc nie wymaga kontaktu osobistego. Dysk można przesłać i otrzymać za pośrednictwem kuriera.

Jakie „obrazy” ze części komputera mogą wyglądać, że dysk uległ uszkodzeniu? W wielu przypadkach system operacyjny wyświetla użytkownikowi stosowny komunikat. Nie zawsze mowa w nim bezpośrednio o dysku, jednak na model o systemie plików albo partycjach. Oczywiste są też zawsze dziwne dźwięki organizowane przez dysk, gdy na przykład brzęczenie czy piszczenie.

A jeśli nawet dysk odmówił współpracy, nie ma co załamywać rąk. Fachowcy w zakresie odzyskiwania danych pomogą w dowolnej sytuacji, oczywiście o ile dane fizycznie wciąż się na dysku znajdują, bez sensu na jego zniszczenie.

Jak wspomniano na wstępie, na dysku niejednokrotnie wybierają się dane bardzo delikatne – np. baza klientów, ich dane personalne czy winiki badań medycznych lub naukowych. Mając z pomocy doświadczonej marki nie trzeba się obawiać, że informacje te „wyciekną” – obowiązuje ją dalece idąca poufność.

O admin

Sprawdź także

Nexus 6 wkracza na rynek

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …