Strona główna / Nieruchomości / W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, bardzo istotne także po prostu kluczowe.

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, bardzo istotne także po prostu kluczowe.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

W sprzedaży nieruchomości są rzeczy ważne, niezmiernie znaczące oraz po prostu kluczowe. Możemy przygotować nieruchomość, wykonać dobre zdjęcia, rewelacyjny opis, naprawdę efektownie i aktywnie promować ofertę, ale… nawet więc że nie wystarczyć do zdobycia wymarzonego celu, czyli szybkiej sprzedaży nieruchomości. Dlaczego ? Bo bezpośredni pomysł na godzina sprzedaży mieszkania czy domu przedstawia jego wartość.

Podstawą trafnej, realnej wyceny nieruchomości jest znajomość określonego rynku nieruchomości, specyfiki konkretnych lokalizacji, typu budownictwa, rynkowych cen prac remontowych i wykończeniowych, a dodatkowo cen transakcyjnych a cen ofertowych. Wszystek z tych fragmentów jest jednakowo ważny. Co (WY)cenimy?

Lokalizacja, lokalizacja a nadal raz – lokalizacja

Wszyscy informacją, że o wartości nieruchomości wynosi jego lokalizacja (dzielnica), lokalizacja(ulica) a więcej raz lokalizacja (budynek i konkretne położenie lokalu względem stron świata, widoku itp.). Apartament w serca miasta, na prostej ulicy, będzie zazwyczaj ważniejszy od „bliźniaczo” wyglądającego, ale danego na obrzeżach miejscowości.

Typ budownictwa

Przystępna stawka metra kwadratowego będzie nowa dla domu z szerokiej płyty, w kamienicy, czyli w budynku wybudowanym po 2000 roku, nawet jeśli znajdują się w ostatniej tejże lokalizacji. Jeszcze inaczej będzie rozwijać się ona na zbycie pierwotnym.

Standard wykończenia

Bardzo często występowania badane są lecz w dwóch podstawowych kategoriach: do remontu (od remontu generalnego po drobne prace remontowe) i „pod klucz” (do zamieszkania). Standard oddania nie wpłynie radykalnie na rozwój wartości, zawsze ważniejsza będzie lokalizacja oraz typ budownictwa i urządzenia. Standard wykończenia i ma znaczenie ze względu na całe przejście na decyzję zakupu: podoba się albo nie (czy posiada balkon, taras, ogródek, piwnicę, komórkę lokatorską, mieszkanie w hali garażowej, postojowe, windę, itd.).

Uwaga! Standard wykończenia często określają meble. Zastanów się, który on będzie, gdy one unikną?! Nacisk na cenę może liczyć zaprojektowanie i stworzenie wnętrza nieruchomości przez lekarza.

Remont, wykończenie

W wypadku nieruchomości do remontu lub wykończenia, do prawidłowej wyceny pomocna będzie znajomość przystępnych cen prac remontowych oraz materiałów budowlanych. Dokładne wyliczenia pozwolą poznać ostateczną cenę nieruchomości.

Bierzcie na zbytnie inwestowanie we wnętrza (np. marmurowa podłoga w trwaniu w budynku z lat 60-tych); właściwie oceniajcie kosztu remontu i wykończenia. Pamiętaj, że całkowitym kosztem, jaki poniesiesz, będzie suma ceny zakupu oraz remontu.

Ceny transakcyjne vs ofertowe

Łatwo dostępną porównywarką cen ofertowych są portale internetowe. Ceny te oznaczają się niebywałą wielkością i często znacznie odstają od realiów rynkowych. Na jej wysokość wpływ ma moc zmiennych, w współczesnym ostatnie kilka racjonalne – powodowane percepcją, sentymentem czy emocjami Sprzedającego. W efekcie, większość nieruchomości polecanych istnieje na aukcja po cenach, za które nie nie zostaną sprzedane. Dla przykładu, różnica między stawką ofertową a rynkową w regionie Trójmiasta może osiągać nawet 25%. Tak więc ceny transakcyjne (znane nielicznym doradcom ds. sprzedaży) mają nic ciekawszy punkt rozwiązania do przeprowadzenia właściwej wyceny.

Uwaga! Zabieranie się do cen ofertowych może zmylić i błędnie ukierunkować wycenę wartości.

Nieruchomości z wartością nie za małą, nie zbyt wysoką, zeskalowaną pod kątem tego rynku ofert i pod kątem docelowej grupy klientów, nie ale nie istnieją na portalach po 2 lata… lecz idą w układu kwartału, znajdując swojego klienta. Dzięki zgodności z specjalistami, Sprzedający zdejmuje z siebie ciężar przeprowadzenia całego procesu oraz – co najważniejsze – uzyskuje zamierzony cel: mocną i dobrą sprzedaż swojej nieruchomości. Oszczędza przy tym chwila, a co wewnątrz tym chodzi – pieniądze. Czyniąc ze pomocy z specjalistą, nigdy nie dowiesz się, lub za sprzedaną nieruchomość otrzymałeś dużą kwotę.

Cena, czyli poprawna wycena nieruchomości, zdrowa i realna, to rzeczywiście klucz do zysku i mocnej sprzedaży KAŻDEJ nieruchomości.

W tamtym artykule dowiesz się, w jaki metoda nieruchomość wycenia rzeczoznawca, zaś w który przypominają to właściciele mieszkań.

O admin

Sprawdź także

Zakup nieruchomości jak wszystkiego celu potrafi być poprzedzone sprzedawaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Kiedy powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …