Strona główna / Moda / Uroda / W środkach do prostowania włosów zastosowany jest aldehyd mrówkowy (formaldehyd)

W środkach do prostowania włosów zastosowany jest aldehyd mrówkowy (formaldehyd)

Najczęściej cytowany opis: „zabieg polega na „wprasowaniu” we włosy wystarczającej dawki preparatu keratynowego za pomocą rozgrzanego do 230 stopni Celsjusza ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Pod wpływem ciepła, łuski włosa budują się, a keratynowy budulec przechodzi w ich grupę a tak wypełnia wszelkie ubytki. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, i ich forma zostaje zrekonstruowana. Podany w taki system preparat keratynowy jest miany na włosach przez ok. 30 minut. Tym etapem zabiegu jest suszenie włosów za pomocą suszarki nastawionej na niewielką temperaturę nawiewu, do ich całkowitego wyschnięcia”.

Panie poddające nasze włosy zabiegowi najczęściej zarzucały się na piękny zapach mu prowadzący, gryzący smród od którego łzawią oczy i sztuce z oddychaniem. Fryzjerzy zrzucali obecne na karb keratyny. Jednak, jak się okazało, stanowiło wówczas co drugiego. Po zabiegu prostowania, aby włosy były idealnie proste, trzeba także przez dwie, trzy doby po zabiegu zadbać o to, by włosy zachowały swój nowy model. Przez dwie doby nie wolno włosów niczym, nawet lekko, związywać. Należy unikać zmoczenia włosów, powinien i zadbać o to, żeby się nie spocić, nie wolno włosów farbować przez dwa tygodnie, zaś do konserwacji nie można stosować kosmetyków,

oraz odżywek zawierających sylikony oraz kosmetyków utrwalanych parabenami.

Należy od razu dodać, że kosmetyków do włosów (szamponów czy odżywek), które nie zawierają któregoś z wymienionych punktów istnieje na zbycie dużo słabo i trzeba ich poszukiwać w profesjonalnych sklepach, z czym kojarzy się także większa wartość. Wymienione składniki powodują, że keratyna o moc już jest wypłukiwana z włosów i przez to typowe włosy wcześniej rozpoczynają się kręcić. Zazwyczaj w salonie, gdzie zakłada się zabieg prostowania włosów, można zakupić specjalne kosmetyki do pielęgnacji włosów z tejże samej linii, ale nie zawsze, więc będziemy wymagały zaopatrzyć się w nie same.

W preparatach do prostowania włosów zastosowany jest aldehyd mrówkowy (formaldehyd), jaki stanowi zapewnić głębokie wniknięcie białka w grupę włosa i rozwinąć je jak druty. Wodny roztwór formaldehydu jest często używany do prac materiałów budowlanych i jako sposób do balsamowania zwłok. Jak radzi „The Sun” z września 2011 roku: „W 1999 roku władze Kanady pozwoliły tę podstawę za toksyczną. W Europie niektóre jej używania zostały zakazane, a Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem ogłosiła, że treść obecna jest wspaniała ze znajomych wady kancerogennych (wywołujących raka).”

We wczesnych latach 2000 w Europie zabieg ten kosztował krocie i stanowił jednoznaczny wyłącznie dla gwiazd i celebrytów. Z czasem był się tańszy i pojawił się w wielu salonach fryzjerskich, również w współczesnych z „wysokiej półki”, kiedy oraz w współczesnych sieciowych. Dzisiaj jego wartość znacznie spadła. Producenci preparatów do keratynowego prostowania włosów ostrzegają, że chodzi go powtarzać po paru miesiącach, gdyż wynik nie jest odporny. Podaje się jeszcze przed zabiegiem sprawdzenie „jakiej keratyny dany salon używa”. Zrobić to potężna w niektórym salonie fryzjerskim, bezpośrednio u producenta danego preparatu bądź jego dystrybutora, albo – najlepiej – na forach internetowych, choć tam głosów rozczarowania sposobem nie brakuje.

Zapewne producent tego artykułu tenże go nie stosuje. Jestem oryginalna czy powierzył go innej żonie czy córce, tylko może po prostu woli u osób włosy kręcone. Jednak jak wiemy – kręcone czy proste – wszystko jest tylko kwestią gustu.

Biorąc pod uwagę fakt, że prostowanie za usługą tego środka dokonuje się kilka razy do roku, bo jego moc to zwykle około 3-4 miesiące – ostatnie parę lat bawienia się gładkimi pasmami wychodzącymi na plecy że taką klientkę i wielu kosztować – również obecne nie dopiero w gruncie materialnym, bo i zdrowotnym. No cóż – taka jest cena piękna. Coś za coś.

O admin

Sprawdź także

Na jakość skóry działamy cały rok.

Reklama: Dermatolog w Bydgoszczy Na sytuację skóry funkcjonujemy cały rok. Są chociaż takie stopnie, kiedy …