Strona główna / Nowe technologie / W trakcie będących teraz w Las Vegas targów Consumer Electronics Show Samsung przedstawił nasze pierwsze telewizory Ultra HD

W trakcie będących teraz w Las Vegas targów Consumer Electronics Show Samsung przedstawił nasze pierwsze telewizory Ultra HD

Reklama: Naprawa TV Bydgoszcz

W trakcie trwających oczywiście w Las Vegas targów Consumer Electronics Show Samsung zaprezentował swoje pierwsze telewizory Ultra HD wykonany w zupełnie innowacyjnej technologii. Za wyświetlanie obrazu odpowiadają kwantowe kropki.

Kwantowe kropki to regiony przestrzeni ograniczone w trzech wymiarach barierami potencjału, za których uwięziona jest cząstka o długości fali porównywalnej z rozmiarami kropki (w sukcesie ekranów są to nanokryształy). Tyle mówi teoria. Praktyka oznacza w wypadku telewizorów (i nie tylko, jeszcze innych ekranów) ostrzejszy obraz, jaśniejsze kolory, mniejsze zużycie sił a wtedy nawet 5-krotnie w porównaniu do ekranów LCD (a więc na tłu smartfonów także kolejnych niewielkich urządzeń ekrany takie mogą być dokładną rewolucją), a przy tym ekrany w technologii Quantum Dot tworzą być dwukrotnie tańsze od OLED-ów.

Na razie jednak małe ekrany w współczesnej metodzie to część przyszłości, a rzeczywistością bronił się telewizor wykorzystujący kwantowe kropki do wyświetlania obrazu o rozdzielczości Ultra HD (Samsung chcąc się wyróżnić przekazuje je imieniem SUHD). Nowy telewizor – podobnie jak cała linia inteligentnych telewizorów Samsunga na ważny rok – porzucił Androida na rzecz systemu Tizen.

Póki co cena telewizora w dzisiejszej procedurze nie jest wielka, lecz jak ze wszystkimi informacjami – na może nie będzie ona niska, do ostatniego nową technikę Samsung umieszcza w rodzinie premium, a więc na kwantowe kropki w własnych budynkach będziemy wymagali poczekać jeszcze kilka lat – aż technologia się spopularyzuje.

O admin

Sprawdź także

Pomimo iż koncepcja stanęła na świecie w latach 90. XX w., systemy APS w Polsce mało są jeszcze wielkie i brane.

Reklama: planowanie produkcji excel Pomimo iż koncepcja stanęła na świecie w latach 90. XX w., …