Strona główna / Bez kategorii / Ważne informacje o wybranym sprzęcie wspinaczkowym

Ważne informacje o wybranym sprzęcie wspinaczkowym

wspinaczka Uprzęży widocznych na placu istnieje mnóstwo. Dzielą się ceną, zastosowaniem, wyglądem, patentami. Przed dokonaniem wyboru warto poznać się z poniższym artykułem.
Na start generalny podział – uprzęże liczymy na biodrowe, piersiowe i doskonałe. We wspinaczce traktowane są prawie wyłącznie uprzęże biodrowe. Uprząż piersiowa traktowana jest średnio w zestawieniu z uprzężą biodrową podczas wspinaczki z prostym plecakiem. Uprzęże pełne polecane są dla niemowląt i raczej winnym stanowić zdecydowanie dla nich kierowane. Uprząż biodrowa nie zapewnia dziecku bezpieczeństwa bowiem dziecko nie jest więcej wykształconego wyraźnego wzięcia w paczce a prawdopodobnie z uprzęży biodrowej wypaść.
Uprzęże biodrowe możemy wydać na skałkowe (sportowe) i górskie. Różnica polega raczej na drogach regulacji uprzęży.

Model skałkowy (sportowy)

Stanowi ostatnie uprząż lekka, z koniec wąskim pasem biodrowym, bez możliwości regulacji pasów udowych. Idealna uprząż do wspinaczki letniej w skałach oraz wspinaczki na sztucznej ścianie.

Model górski

Istnieje więc uprząż z ustawą pasów udowych, najczęściej ma wiele większy pas biodrowy, tak i prezentuje się większą rolą.
Oba typy planują bezpośrednich partnerów. Model górski istnieje na chyba bardziej powszechny. Regulacja pasów udowych pozwala uprząż tą korzystać także w lecie w skałkach, kiedy również zimą w głowach – wystarczy jedynie poszerzyć nogawki. Uprząż skałkowa a jest niezmiernie wygodna, jakby nie czuć, iż zajmuje się ją na sobie.

Jeżeli wspinasz się w skałach a na sztucznej ścianie zdecydowanie model sportowy. W lecie, w skałach, kiedy żar toczy się z nieba odczujesz różnicę. Również podczas trudnych przejść uznasz jej niski ciężar.

Gdyby jesteś wspinaczem uniwersalnym, chcesz chodzić w skały, góry, na lodospady, wszędzie w niniejszej jedynej uprzęży – zdecydowanie model górski. Regulacja \’nogawek\’ pozwoli dostosować uprząż do wąskich spodni lub dużego polaru i goretexu. Szeroki pas przyczyni się, jeśli sprawi ciż się długo wisieć na znaczeniu, zwiększa on bowiem komfort \’wiszenia w uprzęży\’. Możliwość rozpięcia nogawek uprzęży jest znacznie pomocna podczas wspinaczki w rakach – dużo wygodniej nogawki zapiąć na sobie, niż wynosić nogi w rakach przez zapięte pasy udowe.

Wszystkie uprzęże przyjęte do sprzedaży muszą być odpowiednie atesty, co umożliwia nam bezpieczeństwo ich używania. Czyli nie ma uprzęży chwila a niezwykle wygodnych. Są i uprzęże kilka czy dużo bajeranckie, tak i kilka czy dużo odpowiednie. Ceny więcej są bardzo oryginalne. Za markowy sprzęt trzeba zapłacić nawet ponad 350zł, za naszą uprząż już tylko 120zł. A obie spokojnie utrzymają całe swoje loty. Droższe uprzęże są choć na ogół bardziej odporne, tak oraz zajmują popularne rozwiązania, jak chociażby system zapięcia firmy Petzl, w jakim nie jest okazji pełnego rozpięcia uprzęży, oraz tymże tymże błędnego przełożenia taśmy przez klamerkę.
Przy zakupie warto uprząż zmierzyć. Szczególnie, jeżeli istnieje zatem uprząż bez możliwości regulacji. W uprzężach sportowych działa taka taż wartość co w uprzężach regulowanych – pasy udowe winnym stanowić na końcu dopasowane, aby pomiędzy pas a udo ważna było płasko wsunąć dłoń, jednak teraz nie pięść.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …