Strona główna / budownictwo / Wiele budynków nie posiada odpowiedniego ocieplenia – traktuje to jeszcze domów jednorodzinnych, które w zimie mogą to generować znacznie wysokie koszty połączone z ogrzewanie.

Wiele budynków nie posiada odpowiedniego ocieplenia – traktuje to jeszcze domów jednorodzinnych, które w zimie mogą to generować znacznie wysokie koszty połączone z ogrzewanie.

Reklama: nowe mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Wiele domów nie posiada dobrego ocieplenia – traktuje to i domów jednorodzinnych, jakie w zimie mogą to generować znacznie wysokie wydatki połączone z ogrzewanie. W kontrakcie z obecnym pojawia się również pytanie, czy każdy dom można ocieplić?

Specjaliści w branży budownictwa wskazują, że właściwie wszystek starszy budynek, niezależnie od tego, w jakiej technologii został on spełniony, można ocieplić. Gdy budynek jest obecnie w krótszym stanie technicznym, trzeba jednak mieć się z następującymi kosztami przeznaczonymi na jego naprawę, co może podwyższyć nawet o 20 procent koszty ocieplenia.

Ocieplać można wobec tego drugie ściany, zarówno jednowarstwowe, jak i dwuwarstwowe, także z pustką powietrzną. W ostatnim tym przypadku należy jednak skonsultować się ze specjalistami, ponieważ zastosowanie nieodpowiednich materiałów może spowodować do problemów z wentylacją budynku, co czyni, że izolacja zewnętrzna nie będzie naprawdę efektywna. Projekt i grubość warstw wybranego produktu dociepleniowego, na dowód styropianu lub wełny, winien stanowić odpowiedni tak, aby ściany nie zostały trwale zawilgocone.

Warto również wskazać, że dopuszczalne jest ocieplenie budynków, które stały już wcześniej docieplone, na przykład proces termomodernizacji dokonano w latach dziewięćdziesiątych, a grubość izolacji nie jest zadowalająca dla ochrony budynków przed nadmierną utratą ciepła. Wówczas robi się nowe docieplenie na ostatnim, które szybko istnieje, a tylko pod warunkiem, gdy pozwoli na to jego wygląd techniczny. Wówczas nie ma potrzeb usuwania starszej izolacji.

W stosunku spośród obecnym to, gdy docieplenie nie jest korzystne, nie warto czekać, a tak jak najszybciej przeprowadzić prace izolacyjne z wykorzystaniem doskonałej formie materiałów. Eksperci wskazują, aby wybrać wyższej klasy materiały, jakie będą w stanie osiągnąć najciekawszy wynik docieplenia, który wystarczy zarówno na kolejne lata. Obecnie zapisuje się, aby maksymalny współczynnik przenikania ciepła ścian zewnętrznych U [W/(m2K)] wynosił 0,25.

O admin

Sprawdź także

Zagrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe zatem co raz szczególnie zrozumiały sposób ogrzewania domu. Jest ostatnie toż taki forma …