Strona główna / Porady / Wielu kierowców marzy o skórzanych fotelach w naszym aucie.

Wielu kierowców marzy o skórzanych fotelach w naszym aucie.

Reklama: Czyszczenie tapicerki samochodowej Bydgoszcz

Wielu kierowców marzy o skórzanych fotelach w prywatnym aucie. Wprawdzie nie wszyscy mogą sobie na taki komfort pozwolić. Czynnik jest przydatny, zwykle producenci aut za taki dodatek w znacznym samochodzie każą dawać sobie krocie. Z zmiany w prawie znanych wozach tego modelu bycia jest zdecydowanie w najdroższej wersji wyposażenia. Dziś sprawdzimy czy można liczyć skórzaną tapicerkę taniej. 

Kupując fotele na portalach aukcyjnych przeważnie istnieje ryzyko, że kupiony tam materiał będzie niesprawny (np. nie działający mechanizm regulacja siedziska). Często też oferowane tam kanapy są już dużo wyeksploatowane. Więc jeśli pożądamy przez lata bawić się doskonałej wartości tapicerką, powinniśmy wybrać się do odpowiedniego zakładu.

Jak obrać dobrego fachowca?

Prace tapicerskie pochłaniają znacznie sporo czasu, a też wymagają przy tym mocnej nauce i precyzji. Zanim zatem postanowimy się na dany warsztat najpierw poczytajmy o nim na forach, jeśli rzeczywiście stanowi ostatnie dodatkowe. Warto też dokładnie obejrzeć tapicerkę uszytą przez poszczególną markę w obcym aucie, dzięki dlaczego będziemy potrafili ocenić jakość realizowanych usług.

Poza tymże warto również tak przyjrzeć się pracom robionym w punkcie tapicerskim, któremu zależymy przekazać nasz samochód, specjaliści nie sprowadzają się tylko do komunikacje artykułu z weluru na skórę, lub na alcantarę. Profesjonalni tapicerzy najpierw sprawdzają działanie regulacji fotela, a następnie oddają w nim pełne gąbki i czy uzdrawiają niesprawne mechanizmy.

Dzięki takim sposobom po zajęciu mieszkania w odświeżonym fotelu poczujemy się jak w współczesnym aucie. Jakie usługi proponują tego modelu zakłady? Tapicerzy są w okresie obszyć niemal wszystko, co sobie zażyczymy. Obicie skórą boczków drzwi, kierownicy, lewarka zmiany biegów czy nawet deski rozdzielczej nie znaczą dla nich żadnego problemu. Co więcej, klienci mogą zainstalować w naszych siedziskach podgrzewanie, a nawet klimatyzację zapobiegającą łączeniu się ciała do urzędu w upalne dni.

Przewaga wyrobu szytego na zamówienie nad produktem podawanym w salonie jest taka, że u tapicera możemy zamówić sobie obicia naszych foteli niemal w jakimkolwiek kolorze. Co ciekawe fachowiec może odnowić nam siedziska przy wykorzystaniu kilku rodzajów skór w dalekich kolorach. Dla wybrednych podawane są również wytłoczenia dowolnych napisów na oparciach, kierownicy, zagłówkach czy na drugim, wskazanym przez nas elemencie.

Biorąc na dowód nowe Audi A6 ze skórzaną tapicerką musimy za taki gadżet dopłacić około 9 tysięcy złotych. W pewnych autach chęć mienia tego rodzaju produktu na fotelach ogranicza się z tym, że dealer zażyczy sobie stawki za cały pakiet mający i kilka zbędnych dodatków. Taka sytuacja jest znaczenie między innymi w sukcesu nowego Volkswagena Golfa. Oczywiście z powyższych powodów warto powierzyć swoje mieszkanie wyspecjalizowanemu warsztatowi, który sprawi wtedy nie tylko kilka, tylko również właściwie.

Na obszycie lewarka zmiany biegów u tapicera wydamy kilkadziesiąt złotych, w sukcesu Volvo S40 dealerzy żądają za taką usługę prawie 300 złotych. Koszt obicia skórą poszczególnego elementu fotela to koszt 150–250 zł. Z zmian za całe siedzisko zapłacimy od 800 do 1600 złotych. Montaż podgrzewania opiewa na ilość około 500 zł za komplet. Jeśli zażądamy obicia skórą deski rozdzielczej nasz portfel zmniejszy się o 1 000–1 500 zł. Koszty wszystkich usług uzależnione są od trudności demontażu danej grup, a również z sytuacje wskazanych przez nas materiałów (skór, alcantar, welurów).

Jeżeli naszym pragnieniami jest przechowywanie klasyków to zarówno możemy skorzystać z usług tapicerskich, które nadadzą naszemu sfatygowanemu wnętrzu powiewu świeżości. Że ceny takich zabiegów wahają się w granicach od 6 000 do 12 000 złotych. Warto jednak dodać, że w współczesnym sukcesie wszystkie prace przeprowadzana są z najogromniejszą starannością. Tapicer, któremu zleciliśmy zajęcie w ramach podanej liczby nie tylko obszyje kanapy właściwym ściegiem przy zastosowaniu skóry gatunkowo podobnej do oryginału, ale też zadba o renowację chromowanych elementów.

Jeżeli rola w własnym samochodzie nie jest bardzo zniszczona możemy zdecydować się na pomalowanie siedzeń specjalnymi farbami, taka usługa wyceniona jest głównie na 400–600 zł.

Bardzo lepszym wyborem jest tapicerka wyglądana na zlecenie w specjalnym warsztacie. Dlaczego? Bo, po pierwsze jest wiele tańsza, a po drugie zbudowana jest spośród lepszej formy ról w dowolnie wybranej przez nas kolorystyce. Dzięki czemu odpowiada indywidualnym gustom właściciela auta, jaki może bawić się jej wpływem poprzez długi okres eksploatacji. Tapicerki seryjne zwykle podawane są tylko w trzech jednolitych kolorach i szybciej się niszczą ze powodu na gorszą jakość wykorzystanych materiałów.

O admin

Sprawdź także

Przysięga ślubna wypowiedziana przed ołtarzem jest samą z bardziej przyjaznych chwil w dniu ślubu

Reklama: Dekoracje kościołów Bydgoszcz Przysięga ślubna wypowiedziana przed ołtarzem stanowi samą spośród dużo delikatnych chwil …