Strona główna / Technologia / Właściwości aluminium przygotowują się być powszechnie znane.

Właściwości aluminium przygotowują się być powszechnie znane.

Reklama: Ogrodzenia aluminiowe Bydgoszcz

Właściwości aluminium powtarzają się być zwykle znane. Sprawa porusza się jednak komplikować, kiedy mamy do rezygnowania z jednymi stopami tego metalu. Przedstawiają je bowiem różne własności wytrzymałościowe, twardość, siłę na rdzę i plastyczność. Wybór dobrego stopu jest więc ważny dla całego procesu produkcji, zatem warto znać jak go podać.

Czyste aluminium to metal, jaki jest dosyć gładki i nie ma wielkiej odporności na rozciąganie. Więc w pięknej formy nie jest grany np. w budownictwie czy przemyśle. Jego małe właściwości mechaniczne można jednak zwiększyć poprzez zastosowanie dodatków stopowych, takich jak krzem, magnez, mangan czy miedź. Za ich historią możliwa jest praca stopów o właściwościach dostosowanych do najróżniejszych zastosowań. Aby uzyskać materiał przedstawiający się ponadprzeciętną wytrzymałością, estetyką lub siłą na oddziaływanie czynników zewnętrznych, wystarczy sięgnąć po prawi stop aluminium.

W zależności od składu, niektóre stopy są uniwersalne, oraz drugie nadają się do dokładnie określonych zastosowań. Z ostatnich, które prezentuje bardzo dobra odkształcalność przedstawia się małe elementy o skomplikowanych kształtach, inne wykazują wielką wytrzymałość na dużą wodę morską, i jeszcze inne idealnie kształtują się do obróbki plastycznej. Niektóre ze stopów robią swoje docelowe właściwości tylko po prawej obróbce cieplnej. 

Produkcja wielu rodzajów stopów daje rozmaite możliwości tworzenia, ale także stwarza konieczność oznaczenia i określenia charakterystyki wszystkiego możliwego stopu. Obecnie istnieje kilka podstawowych systemów identyfikacji stopów, jakie są uniwersalne i obserwowane na wszystkim świecie. By posiadać gwarancja, że stosujemy po stop o interesujących nas właściwościach, musimy posłużyć się oznaczeniem symbolami chemicznymi, numerycznym lub sygnaturą obsługiwaną przez zagraniczne instytucje, takie jak amerykańskie Aluminium Association.

O admin

Sprawdź także

Nexus 6 wkracza na rynek

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …