Strona główna / Ciekawostki / Woda z wodociągów musi spełniać surowe normy, wskazane przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia

Woda z wodociągów musi spełniać surowe normy, wskazane przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia

Rozwiewamy twoje wątpliwości raz na zawsze: tak, wodę z kranu wolno pić! Woda z wodociągów musi spełniać surowe normy, wyznaczone przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia. Nowe metody stosowane w wodociągach idą na sprawne i skuteczne oczyszczenie wody, a badania pokazują, że polskie wodociągi doprowadzają do bliskich kranów bezpieczną wodę. Jest ona pod nieustanną kontrolą.

Jednym z elementów przychodzących na pogorszenie walorów użytkowych wody jest chlor, używany jako materiał dezynfekujący. Jego obecność w wodzie informuje o bezpieczeństwie bakteriologicznym i ochronie przed rozwojem mikroorganizmów. Że może posiadać cierpki smak oraz aromat, ale – co istotne – dawki chloru dołączane do wódki są całkowicie bezpieczne.

To stereotyp, który stanowi wynikiem nieuzasadnionych obaw przed spożyciem wody skażonej bakteriologicznie. Tymczasem woda kranowa jest wygodna!

Kilku z nas wie, że działanie więc stanowi stworzone zawartością minerałów – magnezu i wapnia. Wysoka ilość tych detali jest podstawą mętności herbaty i „kożucha” na jej wielkości. Często działamy niekonsekwentnie – narzekamy na moc wody i sprawiamy wody butelkowane, które producenci chwalą głównie zbyt wysoką ilość minerałów – wapnia i magnezu.

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej poddali analizie i porównali skład najlepiej wydających się wód butelkowanych z łódzką kranówką. W laboratorium przeprowadzono doświadczenia na budowę składników mineralnych i stwierdzono czy magazyn jest tożsamy spośród obecnym, co napisano na kartce. Pokazało się, że tylko 15% wód w butelce ma doskonalszą formę od kranówki. Na placu istnieje jeszcze 200 rodzajów wód butelkowanych – eksperci twierdzą, że tylko ok. 30 spełnia wymogi wody mineralnej.

O admin

Sprawdź także

Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niezajmujący się cukiernictwem kwalifikuje się na przyjęcie wyzwania

Reklama: Alejki ślubne Bydgoszcz Tort jest ciastem okazjonalnym. Sporadycznie ktoś niezajmujący się cukiernictwem przyjmuje się …