Strona główna / Bez kategorii / Współczesny styl pływania

Współczesny styl pływania

pływanie Niewiele jest teraz dyscyplin sportu – szczególnie sportów indywidualnych, w których metoda nie odgrywałaby dużego znaczenia. Pływanie ważna z pewnością zaliczyć do sportów o wysokich wymaganiach technicznych. Badania nad tę techniką pływania warto zacząć od – na pozór banalnego stwierdzenia, że woda jest obce człowiekowi środowisko, w którym przejmowanie się chce od niego wyjątkowych sztuk i umiejętności. Trenerzy i zawodnicy są zgodni – wśród czynników stymulujących poziom wyników sportowych w pływaniu, poza ruchem w zwykłych górach, jednym spośród najaktualniejszych jest mistrzostwo techniczne sportowca. Zdaniem wielu ekspertów technika pływania jest łatwo niewyczerpanym źródłem możliwości poprawy wyników sportowych. Rywalizacja w pływaniu chce od jej uczestników specyficznych a na górnym stopniu umiejętności technicznych.
W szeroko rozumianym procesie nauczania pływania można wyróżnić trzy zasadnicze formy techniki pływania, które przebywają na nowych jego czasach. Zapewnia utrzymanie się na wodzie i ponadto przesuwanie się po powierzchni wody w rodzaj nieekonomiczny. Uproszczony sposób pływania charakteryzuje nieprawidłowe złożeniem w wodzie, ciężkie i nieskoordynowane ruchy kończyn a także brak wydechu do wody. Zapewnia ekonomizację wysiłku, uczymy pewnych sekwencji ruchowych kładących się na pływanie określonym rodzajem. Dokładność naśladowania przyjętych standardów daje szanse pływania w szkoła ekonomiczny. Prawidłowe ułożenie na wodzie, skoordynowana praca ramion i nóg, wydech do wody zsynchronizowany z pracą ramienia – to podstawowe cechy techniki wzorcowej. Nosi na końcu uzyskanie maksymalnej szybkości pływania. Jest ona znacznie indywidualna, jednak czynności ruchowe wymagają być jednakowe z obowiązującymi przepisami sportowymi. Obserwacja realiów współczesnego sportu pływackiego pokazuje wyraźnie relacja między techniką pływania (jej skutecznością), a wynikiem sportowym (szybkością pływania). Wielcy zawodnicy przedstawiają się lekkością i skutecznością ruchów pływackich w zestawieniu do zawodników prostych Jest wówczas możliwe dzięki ciężkiej i kompleksowej pracy nad techniką pływania podczas pierwszych lat szkolenia a następnie robieniu i rozwijaniu techniki w niniejszy rodzaj, aby uwzględniała charakterystyczne marki i ofercie zawodnika, w szczególności jego formę somatyczną.
Skuteczne pływanie to wiedza minimalizowania oporów i dodawanie napędu. W ciągu pływania przechodzimy do podejmowania ze swoistą „grą” dwóch rodzajów sił. Z samej strony siły oporu wody zwalniają pływaka w jego ruchu postępowym, z różnej zaś tworzy on mocy napędowe, których naturalną szkołą jest zwiększenia szybkości pływania. Pływak pewno tak długo przyśpieszać swój ruch, jak długo produkowane przez niego skuteczności napędowe przewyższać będą siły oporu wody. Kolei w historiach sił napędowych do grup oporu tłumaczą zmiany w sile chodzenia na dystansie, jak to energię rośnie czy maleje w klimacie każdego ruchu napędowego (cyklu ruchowe). Z konkretnym uproszczeniem można stwierdzić, że szybkość, z jaką zaczyna się pływak chce w całej wadze z posiadania przez niego energie do ZWIĘKSZANIA NAPĘDU oraz REDUKOWANIA OPORU WODY, a jeszcze umiejętności minimalizowania kosztów energetycznych (ekonomizacja ruchów napędowych). Poprawa skuteczności pływania (poza oczywiście przygotowaniem kondycyjnym), może nadejść w sukcesu świadomych działań trenera i zawodnika których obiektem jest zmniejszanie oporów wody i zwiększanie zdolności napędowych pływaka. Praktyka szkoleniowa pokazuje, że dobre efekty wydobywa się łącząc pracę nad zwiększeniem energie i długości pociągnięcia z działaniami zmierzającymi do redukowania.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …