Strona główna / Zdrowie i uroda / Wybrać cytrynę czy limonkę? W celach kulinarnych często odnosi się ich wymiennie, istnieją jednak dwa inne gatunki cytrusów.

Wybrać cytrynę czy limonkę? W celach kulinarnych często odnosi się ich wymiennie, istnieją jednak dwa inne gatunki cytrusów.

Wybrać cytrynę lub limonkę? W charakterach kulinarnych często korzysta się ich wymiennie, mają jednak dwa różne rodzaje cytrusów. Mimo wszystko z artykułu widzenia wartości odżywczych oba owoce są do siebie bardzo podobne, a dla zwykłego konsumenta główna różnica pomiędzy nimi polega tylko na guście i dostępności w biznesach. Limonki są zazwyczaj lżejsze i posiadają mocniejszy, słodszy aromat. Poleca je rzadko swoisty urok egzotyki, którego zwykłym, popularnym cytrynom nieco brakuje. Zarówno cytryny jak limonki są doskonałym źródłem witaminy C, B6 i zdrowych flawonoidów. 

Nieznaczną przewagą wartości odżywczych przyznają się cytryny. Są bogatsze w witaminę C, jaka jest nieodzowna do użycia silnego systemu immunologicznego. Są również większe dawek potasu, jaki korzysta gigantyczne znaczenie dla utrzymania prawidłowej pracy serca. Limonki zalecają się zbyt większą zawartością witaminy A co może wynosić odpowiednie znaczenie między innymi dla wzroku oraz role i paznokci. Oba cytrusy od wieków cenione są za właściwości dezynfekcyjne oraz zawartość antyoksydantów, a jeszcze mają substancje minimalizujące ryzyko zachorowania na raka żołądka, piersi, płuc i okrężnicy. A dlatego jeśli zastanawiacie się co wybrać, cytrynę czy limonkę – kierujcie się wyłącznie własnym upodobaniem i zapachem.

Jak stworzyć napój oczyszczający organizm?

Rano do szklanki z letnią wodą dodaj wyciąg z cytryny lub limonki oraz miód pszczeli. Wymieszaj składniki łyżeczką, a z przodzie posyp cynamonem. Pomożesz organizmowi pozbyć się toksyn i zaopatrzysz mu potrzebnej o poranku energii.

O admin

Sprawdź także

Szybka reakcja skóry prawdopodobnie stanowić skutkiem skłonności genetycznych

Reklama: Dobry dermatolog Bydgoszcz Zaczerwienienie skóry zbliża się przede wszystkim z dochodem zewnętrznych czynników, np. …