Strona główna / Bez kategorii / Wykonywanie na byle czym

Wykonywanie na byle czym

Grać, zupełnie jak śpiewać, każdy może. A na czymkolwiek. Jeżeli odbyć się po większych miastach, pozwiedzać najpopularniejsze ośrodki turystyczne w Europie, to mocna dokonać niezłą orkiestrę.

http://skrzypcenaslub.com/

Wyrażenie instrument kojarzy nam się zwykle z gitarą, pianinem, saksofonem czy innym popularnym narzędziem muzyka. Muzycy uliczni oraz domorośli to regularnie eksperymentatorzy, którzy do wykonywania potrafią wykorzystywać nawet kilka znane materiały. Wiele takich fenomenów pokazały programy gatunku talent show.
Zespół All Sounds Allowed (czyli małżeństwo z Gdańska – Anna i Arkadiusz Szafraniec) chodzi na plastikowych beczkach, metalowych rurach, szlifierkach i wiertarkach. Estoński Ro:toro grał pomiędzy pozostałymi na plastikowych miskach. Zespół Glass Duo funkcjonuje na kieliszkach, ale europejskim prekursorem mamienia na szkle wypełnionym wodą (albo nie) był Irlandczyk, Richard Pockrich, jaki zrobił w 1743 roku osobliwą harfę. Od innego roku być może technika stawiania na szklano-wodnych instrumentach nie poszła ogromnie do przodu, lecz nadal znajduje wielu naśladowców. Bodźcem ku obecnemu istniały często programy telewizyjne, w których już widzieliśmy artystów grających na garnkach, szkle z wodą. W Estonii zwycięzcą takiego zamiaru był pan funkcjonujący na trawie. Cóż to zbyt widok, kiedy młody człowiek tworzy z doniczką, zrywa źdźbło trawy i wygrywa na zanim muzyczne standardy!
W Stolicy właściwie legendą bronił się Paweł Zieńkiewicz pracujący na miejscu natomiast to obecnie od 10 lat. Pierw grał w pobliżu stacji metra Centrum, a z nowa ważna go przyjść na Krakowskim Przedmieściu. Jak przedstawiał w środowiskach, zużył już wiele krzeseł, a praca pozwoliła mu uzyskać kilkadziesiąt tys złotych.
Wymieniać i opisywać wolno bez końca – zapałki, zapalniczki, organy ogniowe, skrzypce gwoździowe, blaszki, druciki, puszki… Wymieniać wolno bez końca. Ludzka kreatywność że nie ma możliwości. Do tego chodzi dodać humor, bo ważna jego część jest zapewne potrzebna, aby w taki ważny sposób muzykować.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …