Strona główna / Moda / Zdrowie / Wylewanie wody po makaronie to marnotrawstwo, szczególnie jeśli była jej ogromna liczbę.

Wylewanie wody po makaronie to marnotrawstwo, szczególnie jeśli była jej ogromna liczbę.

Wylewanie wody po makaronie to marnotrawstwo, szczególnie jeśli istniała jej istotna liczbę. Daleko stanowi ostatniego nie robić, szczególnie w dobie prawdziwej degradacji miejsca zaś w okresach, gdy każdego roku marnuje się wiele ton żywności.Jeżeli to przygotowali na obiad makaron, na drugi dzień warto zaplanować potrawę z grochu, fasoli czy soczewicy. Nie ta kombinacja? Bo lekko posolona woda po paście przyda się nam do namoczenia roślin strączkowych. Te będą nie tylko lepsze, ale również delikatne.

Lecz to nie wszystko. Posiadać ona umie też podstawę zupy. Wystarczy dać do niej bulion, przyprawy oraz podstawowe składniki, np. pomidory, kiszone ogórki lub kapustę, by zaserwować naszej rodzinie młody i zdrowy obiad.
Mistrzowie robienia pizzy przekonują, że do zrealizowania ciasta tego włoskiego dania doskonale sprawdzi się woda po ugotowaniu makaronu. Dzięki niej spód pizzy będzie dużo pulchny, a więc smaczniejszy.

Wodę można jeszcze użyć do planowania na parze lub wykorzystać ją w terminie robienia sosów i past kanapkowych (zadziała niczym klej wodny a dobrze połączy wszystkie składniki).

Dawniej domowe gospodynie, gdy przygotowywały na obiad kluski, posiadały już gotową wodę do czyszczenia naczyń. Te po takiej kąpieli istniały nie tylko dobre, ale również błyszczące. To a nie wszystkie stronie osolonej wody po ugotowaniu makaronu. Kiedy się okazuje, wachlarz propozycje jest tu całkiem szeroki.
Taką ciecz (wcześniej ostudzoną!) z powodzeniem można skorzystać do podlania kwiatów. Będzie wtedy dla nich naturalny nawóz, który odżywi i nawodni roślinę.

O admin

Sprawdź także

Masaż znajduje szerokie użycie w kosmetyki i kosmetologii.

REKLAMA: kurs masażu Bydgoszcz Masaż znajduje wielkie wykorzystanie w kosmetyk i kosmetologii. Różnorodność form tego …