Strona główna / Bez kategorii / Wywołują wypadki, niszczą kultywacji tudzież uśmiercają gościach. Szlag

Wywołują wypadki, niszczą kultywacji tudzież uśmiercają gościach. Szlag

miliona dzików
Wywołują wypadki, unicestwiają hodowli i zabijają ludzi. Atak miliona dzików
Fotka: Shutterstock Foto: Rolnicy tuszą odszkodowań za krzywdzie wyrządzone przez dziki
Dowiedz się więcej

Chore świnie na Podlasiu. Resort już działa
Rzeczpospolita polska wyśle niewłasną śruta aż do Chin. Memo podpisane
Afrykański pomór kanalij uderza w rolników. Należytego jest wsparcie

Nie tylko Kraj nad wisłą boryka się z plagą dzików. Włoscy włościanie oczekują rekompensaty w środku szkody spowodowane przez afekt miliona dzikich świń – kapuje „Politico”. Szkody spowodowane przez dziki we Włoszech tylko w zeszłym roku zastosowałyby 100 mln euro.

Plaga dzików to nie wprost przeciwnie problem w Polski. Jak się objawia, Włosi mają z tym jeszcze więcej trudów. Poszkodowani rolnicy apelują rząd na pomoc w pokonaniu największego wroga tego lata – niebarbarzyńskich świń.
Smaczne mięso i pożyteczna skóra. Legwany podporą gospodarki Meksyku
Smaczne mięso oraz pragmatyczna skóra. Legwany podporą gospodarki Meksyku

W stanie Chiapas w Meksyku działa jedna najogromniejszych na świecie fermy legwanów zi… dostrzeżże więcej »

Dziki na polu

Informacje stowarzyszenia rolniczego Coldiretti wskazuje, że obywatele tych zwierząt we Włoszech dorosłaby do powyżej miliona, w ciągu gdy w 2005 roku wynosiła jeszcze 600 tys. sztuk.

Z wagą ponad 200 kg dziki dziesiątkują uprawy, napadają owce, wtargają na pola golfowe, a nawet prowadzą do wypadków samochodowych. Co bardziej bezczelne pojawiają się na przedmieściach Rzymu, grasując w śmieciach, a nawet biegają po plażach pełnych podróżników.

Choć Toskania wydaje się znajdować się najbardziej dotknięta problemem dzików, to dotyczy on całego kancie. W minionym roku zaszłoby nawet do dwóch wypadków śmiertelnych, kiedy to rozpędzone straszny uderzyły w dwóch emerytów.

Antonio De Concilio, stary związku Coldiretti w Roskaniu stwierdził, że poziom indemnizacji jest o co niemiara w środku mały.

– Przemożne krzywdy są chociaż trójka razy większe – ogłosił w rozmowie z „Politico”. – Nie zdołamy użytkować europejskich funduszy na uprawę ziemi, a na hodowli, które są zniszczone – skarżył się, nawiązując aż do funduszy w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, jakiego masowo wykorzystywane są przy użyciu włoskich rolników.
Owce zamiast świń. Będzie odsiecz dla hodowli
Owce zamiast świń. Będzie wsparcie dla uprawy

Resort rolnictwa chce zwiększyć hodowlę owiec w Polsce. Trzymałyby one stać się alt… ujrzyjże więcej »

Dziki boom

Grupa działaczy zwraca uwagę na różne przyczyny populacyjnego „boomu”. Rodzą się albowiem niepewności co do bieżącego, kto ponosi obciążenie za kuratelę nad dzikimi zwierzętami. Cięgiem funkcjonuje moc obostrzeń dotyczących polowania na dziki. Rolnicy zarzucają myśliwym, że ci nie wykonują myślistwa w odpowiedni badania, co powoduje zwiększającą się populacją tych zwierząt.

Osvaldo Veneziano stojący na czele włoskiego stowarzyszenia myśliwych Arcicaccia odsuwa te oskarżenia.
Bambus bazar mięsa

– Przyczyną, nie istnieje sztuczne utrzymywanie dużej populacji przez myśliwych, ale powstanie czarnego rynku – interpretuje Veneziano, nakierowując także na dużą biurokrację, która chłodzi zapał łowców.

Szef Arciccacia wskazuje na to, że obok mamuciej populacji dzików, Włochy wciąż są gigantycznym importerem dziczyzny, „ponieważ prawodawstwo nie pozwala handlować przed w jasny sposób”.

Według Confindustria Assica, zrzeszającego producentów ciała oraz wędlin, Makaroniarze sprowadzają mięso o wartości ok. 29 mln euro, natomiast eksportują 27 mln euro.

– To jest stara historia typowego Włocha – kwituje Veneziano.

Podkreśla jednak, że polowanie na dziki wciąż jest lukratywne. Zaznacza, że mięso jest wybitnie cyklicznie spieniężane na czarnym bazarze, a cena dochodzi nawet do 8 euro za kg, w pobliżu czym nie jest ono przebadane.

O admin

Sprawdź także

Kilka faktów na motyw chelatacji

Chelatacja zdobywa w Polsce coraz popularniejsze skupisko zwolenników. Forma ta zwykle grana istnieje w działaniu …