Strona główna / Zdrowie i uroda / Yerba mate to napar wynikająca z liści niewielkiego drzewa będącego w lesie deszczowym. Yerba mate przez stulecia pili Argentyńczycy, Urugwajczycy i Peruwiańczycy, aż w efekcie fenomen yerba mate doszedł do półkuli północnej.

Yerba mate to napar wynikająca z liści niewielkiego drzewa będącego w lesie deszczowym. Yerba mate przez stulecia pili Argentyńczycy, Urugwajczycy i Peruwiańczycy, aż w efekcie fenomen yerba mate doszedł do półkuli północnej.

Yerba mate to napar powstająca z liści niewielkiego drzewa rosnącego w lesie deszczowym. Yerba mate przez stulecia pili Argentyńczycy, Urugwajczycy i Peruwiańczycy, aż w skutku fenomen yerba mate przyszedł do półkuli północnej. Napar ma swoisty smak, za który jedni ją kochają, inni natomiast przeciwnie. Wszystko chce od innych upodobań. Wśród właściwości yerba mate zawiera się zazwyczaj dodawanie energii, rozjaśnianie umysłu czy wspomaganie odchudzania. 

Parzenie naparu yerba mate nie wymaga specjalnego sprzętu. Jak do grup różnych typów i rodzajów herbat wystarczy dzbanek, małe sitko, filiżanki oraz liście yerba mate i woda. Właśnie tę szczególny napar parzy się w przyszły sposób: wsyp liście yerba mate do 2/3 wysokości dzbanka, po czym zalej je wodą (nie martw się, że niektóre mogą na początku chodzić po powierzchni). Odczekaj 3 chwile i zobacz czy liście wchłonęły wodę, dolej wody do dzbanka, żeby wszystkie liście były zanurzone. Odcedź za pomocą sitka liście z napraru, jaka jest zdecydowana do picia na słońce lub zimno. Liście jednak mogą stać użyte ponownie aż do momentu, gdy przestaną barwić wodę. Do naparu możesz dodać cukier lub miętę. 

Napar yerba mate dostarczana istnieje w organizacji liści albo w torebkach. Ma stały trawiasty smak. Momentem w sprzedaży widoczne są wersje smakowe. Wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu napar yerba mate zawiera kofeinę, natomiast jej złe leczenie jest neutralizowane przez kolejne składniki herbaty. Ponadto liście yerba mate zawierają teobrominę (środek pobudzający wydobywający się w czekoladzie) oraz teofilinę (środek pobudzający uważający się w zielonej herbacie), jak jeszcze witaminy, aminokwasy, minerały i antyoksydanty w dużo ogromniejszych sumach niż niektóre zielone herbaty. 

Niewątpliwą zaletą naparu yerba mate jest podanie organizmowi zastrzyku energii bez efektów ubocznych. 

Pozostałe zalety:

Naprar zawiera składnik, który hamuje rozwojowi bakterii odpowiedzialnej za nieprzyjemny zapach wydostający się z ust.

Picie napar yerba mate wspomaga odchudzanie. Naukowcy dowiedli, że najlepszy efekt weźmie się dzięki połączeniu yerba mate z guaraną i damianą. Fakty te wpływają dobrze na zmianę materii oraz przedłużenie czasu uczucia sytości. Znaczna utrata wagi zauważalna jest po 45 dniach.

Yerba mate zawiera kofeinę, której negatywne efekty są neutralizowane przez kolejne składniki napar. Dlatego picie naparu yerba mate wyostrza umysł, poprawia spostrzegawczość, dokładność i nadaje energii.

Yerba mate stymuluje również centralny układ nerwowy i korzystnie wpływa na zmianę materii. Dlatego też, jeśli pijemy napar yerba mate i prowadzimy sport, spalimy więcej kalorii, poprawimy wydajność układu latania i opóźnimy skupienie się kwasu mlekowego.

Tradycyjnie yerba mate traktowana istniała w Ameryce Południowej jako medykament na tematy żołądkowo-jelitowe, gdyż wspomaga wydzielanie żółci oraz ułatwia pracę jelit.

Napar yerba mate ma strony moczopędne, więc pita w pokaźnych ilościach może wywoływać znaczną utratę wody z organizmu, co w skutku może kierować do uszkodzenia stawów, w których woda leczy jak smar. Pomimo wielu zalet napar yerba mate warto wziąć umiar w jej piciu.

O admin

Sprawdź także

Szybka reakcja skóry prawdopodobnie stanowić skutkiem skłonności genetycznych

Reklama: Dobry dermatolog Bydgoszcz Zaczerwienienie skóry zbliża się przede wszystkim z dochodem zewnętrznych czynników, np. …