Strona główna / Świat / Sport / Żabka, lub inaczej styl klasyczny , stanowi jednorazową spośród najcięższych technik pływackich.

Żabka, lub inaczej styl klasyczny , stanowi jednorazową spośród najcięższych technik pływackich.

Żabka, lub inaczej styl klasyczny , jest niepowtarzalną z najzimniejszych technik pływackich. Wymaga zsynchronizowania oddechu z biegami dłoni oraz stóp. Pływanie żabką to płynny pęd do przodu, przy jednoczesnym wynurzaniu i wkładaniu głowy. Pływa się na brzuchu. Ruch zakłada się od wybrania powietrza oraz odepchnięcia wybranych do początku i rozwiniętych dłoni na końce. Ręce po brzegach powinny pracować odległość od wielkości wyprostowanych z początku dłoni a odczuć łukiem do klatki piersiowej. Stąd polecane są znów do początku. Podczas pływania stylem klasycznym nogi ciągnie się do klatki piersiowej, po czym oddala się je do tyłu, składając na boki. Aby odepchnąć się z wody, gwałtownym ruchem łączymy wyprostowane nogi.

Styl motylkowy jest równie ciężki oraz nie dla młodych. Ta metoda pływacka łączy ruchy nóg przypominające pływanie delfina z wypychaniem wody ramionami. Pływając stylem motylkowym, całe ciało porusza się na układ fali. Obie ręce pracują równolegle. Wyciągnięte do przodu ramiona prowadzi się pod wodą do końca, po czym wydobywa się je spośród wody oraz opowiada po brzegach więcej wodą do przodu.

O admin

Sprawdź także

Jak powiedział członek zarządu Barcy, negocjacje z Argentyńczykiem są już na tej prostej.

Jak napisałem członek zarządu Barcy, rozmowy z Argentyńczykiem są obecnie na nowej prostej. Sprawą, nad …